Ubrzanje evolucije

Autor Tema: Ubrzanje evolucije  (Posjeta: 31526 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Krun0

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
  • Spol: Muški
Odg: Ubrzanje evolucije
« Odgovori #50 u: 21.12.2007. u 23:26:54 sati »
Mozak je strahovito moćan u polju "želim da bude". Stvara lažne slike, sjećanja, osjećaje....

Tu ti lezi kljuc tvojih pitanja Dag...
Deus non est !
Testimonia sunt omnibus per circuitum nostrum, si vis videre.

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #51 u: 21.12.2007. u 23:47:57 sati »
Mene brine koliko je to stvarna promjena, a koliko "želim biti promjenjen"... Opet se svodi na stvarnost koja je takva kakva je i onoga kako mi želimo da bude... Mozak je strahovito moćan u polju "želim da bude". Stvara lažne slike, sjećanja, osjećaje....
To je igra moci izmedju ega koji ne zeli biti promijenjen (lakse nam je biti takvima kakvi jesmo), i svijesti kojoj je jasno da to kakvi smo i nije bas dobro.
Kao sto rekoh, to se pocinje rjesavati kontemplacijom problema. Koncentracijom, razmisljanjem i sagledavanjem iz raznih kuteva, otvorenim dijalogom sa samim sobom, itd. S vremenom ego posustaje, odnosno pomicu se njegove granice i imamo dublji uvid u pravo stanje stvari. Ti sitni napretci daju nam energiju za nastavak rada na sebi,  ali i ego se zesce bori za "status quo" i zato je rad na sebi tezak, sve tezi, sto su promjene kojima strijemimo dublje.
Poanta je: zelim li se mijenjati, mislim li da je to moguce i zelim li raditi na tome - mijenjat cu se. Ako ne, onda se necu mijenjati. Odgovornost za to kakvi smo je velikim dijelom ipak nasa. Ako tvrdim da to nije tako, vec da sam takav stvoren i da sam nepromjenjiv, djelomicno je odricanje odgovornosti za vlastite lose strane i otpisivanje vlastitih mogucnosti (tipa: ne moze se to, ne mogu, i sl.).

Mozak je strahovito moćan u polju "želim da bude". Stvara lažne slike, sjećanja, osjećaje....
Tocno, ali je barem jednako toliko mocan i u suprotnom polju, i u realisticnoj analizi slika, sjecanja i osjecaja. Ovisi dakle o nama samima sto ce prevagnuti, cemu cemo vjerovati.
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline Krun0

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #52 u: 21.12.2007. u 23:56:42 sati »
A ne ...ego i karakter nije isto..ego moze biti promjenjen ,karakter ne..

Pa da ovisi o nama koliko se mozemo uvjeriti cemu cemo vjerovati,
   ......ma poanta je da karakter ne mozemo promjeniti,
        nego samo ponasanje ,i to potiskivanjem,jaka svijesti moze
      tako kvalitetno to izvrsiti da smo uvjereni kako smo se
    promjenili no u stvari nismo....
Deus non est !

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #53 u: 22.12.2007. u 00:01:39 sati »
Ne znam dovoljno da bih dalje argumentirao, mozda ti i imas pravo ali nadam se da nije bas sasvim tako.
Vidjet cemo, cijeli je zivot jos predamnom!
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline Ubersoldat

• Astronom
  • Bottom*s Astronomy
« Odgovori #54 u: 18.06.2009. u 00:24:01 sati »
evolucija sama po sebi nemože postojati prirodnim putem jer se kosi s brdo prirodnih zakona. Najjače izraženi su oni o očuvanju energije. Priroda se i nije nešto pretjerano isprsila štedljivošću stvorivši nam mozak koji je u mogučnosti patentirati termonuklearne i antimaterijske nekontrolirane egzotermne reakcije.
Dalekozor; TS 10x50LE, Luger LR10x26

Offline davor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
« Odgovori #55 u: 18.06.2009. u 11:51:22 sati »
Priroda čovjeka je vrlo zanimljiva. Izumit će i napraviti apsolutno sve što mu omogućava sposobnog njegovog mozga, makar to bilo i potpuno na njegovu štetu.

Na primjer, koliki je apsurd izraditi napravu s kojom možeš razoriti sav život na zemlji jednim pritiskom gumba. Ipak je to napravio.
Ja se ne želim raspravljati, samo hoću kazati da sam u pravu.

Offline Krun0

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #56 u: 18.06.2009. u 13:18:30 sati »
evolucija sama po sebi nemože postojati prirodnim putem jer se kosi s brdo prirodnih zakona. Najjače izraženi su oni o očuvanju energije. Priroda se i nije nešto pretjerano isprsila štedljivošću stvorivši nam mozak koji je u mogučnosti patentirati termonuklearne i antimaterijske nekontrolirane egzotermne reakcije.

To moze biti samo tvoje misljenje,posto se ja ne slazem s tvojim idejama i ne mislim da
   su ti argumenti valjani...prvenstveno guranje termodinamike kao argumenat protiv evolucije
     po meni uopce ne stoji....IMHO
Deus non est !

Offline Ubersoldat

• Astronom
  • Bottom*s Astronomy
« Odgovori #57 u: 18.06.2009. u 19:33:50 sati »
To moze biti samo tvoje misljenje,posto se ja ne slazem s tvojim idejama i ne mislim da
   su ti argumenti valjani...prvenstveno guranje termodinamike kao argumenat protiv evolucije
     po meni uopce ne stoji....IMHO

A čuj; 100 ljudi 100 čudi, 100 žena 200 sisa  :mrgreen:
Dalekozor; TS 10x50LE, Luger LR10x26

Offline Rajko

• AstroOdisej
  • **
    • Astronomska udruga Danica Ogulin
« Odgovori #58 u: 18.06.2009. u 19:35:23 sati »
A čuj; 100 ljudi 100 čudi, 100 žena 200 sisa  :mrgreen:
tri babe šest pet :mrgreen: