Autor Tema: Neverseas Express  (Posjeta: 173 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline veljac

• Astronaut
  • Spol: Muški
Neverseas Express
« u: 18.10.2017. u 09:53:48 sati »
Naručio sam neke adaptere iz Teleskop-expressa u utorak 10.10.2017. U skladište Overseasa pošiljka je ušla 12.10. U petak 13. pokušana je dostava, nije me bilo doma, ostavili su obavijest. Tu počinje priča:

- petak 13.10. navečer zovem službu za korisnike. Djelatnica mi nudi da dođem u subotu u Hrv. Leskovac osobno dići paket. Ok, prihvaćam, taman će mi stvari dobro doći za Mađerku tu večer.

- subota 14.10. ujutro 9:00. Na recepciji Overseasa djevojka uzima broj mog paketa, odlazi nekamo, vraća se i šutke sjeda. Nakon desetak minuta usudim se pitati koliko treba čekati. "Petnaestak minuta, maks" veli. Nakon petnaestak minuta odlazi opet, vraća se, ispričava se i kaže da ne mogu isporučiti paket. Ne mogu ga naći. Prolazi tuda i lik koji očito radi u skladištu i kaže da nema načina da se u subotu isporuči paket jer nema nikog u skladištu. I da kako ja mislim da bi se moj paket mogao naći između 6.500 njih. Hm, ok. Odlazim dok nisam još i batine pobrao.

- subota, 14.10. po povratku doma nazivam opet službu za korisnike. Djelatnica "ne može vjerovati" da mi nisu isporučili pošiljku. Pošto je zbog limita u njihovom web rješenju nije moguće više od dvaput promijeniti termine isporuke (osobno nisam ništa mijenjao, ali oni jesu), nije mogla promijeniti isporuku na moj ured u ponedjeljak nego je napisala nekakav mail nekome.

- ponedjeljak 16.10. pošiljka nije isporučena u ured. Nije isporučena nigdje jer na moje upite odgovaraju da čekaju odgovor iz dostavnog centra.

- utorak, 17.10. pošiljka i dalje nije isporučena. Na webu su status promijenili u "Izvanredna situacija: očekivana isporuka nakon prestanka izvanredne situacije.". Tražim po portalima što se događa u Hrv. Leskovcu. Možda talačka situacija ili napad ISISa?

- srijeda, 18.10. na moj upit što se događa odgovaraju da "su imali operativnih teškoća". Ne znaju kad će biti isporuka.

- četvrtak, 19.10. i dalje izvanredna situacija, kažu da je uskladišten ali ne znaju kad će ga utovariti u dostavno vozilo. Kontaktirao sam Teleskop-express.

I na kraju moje pitanje, dragi prijatelji :). Mislite li da ću dočekati svoje adaptere  :mrgreen:?
« Zadnja izmjena: 19.10.2017. u 11:34:17 sati od veljac »
T: Maksutov 127, SW Evostar 80 DS-PRO ED
M: AZ-EQ5, Nexstar SLT
K: Qhy8c,  ASI120MC
F: Canon M10, 15-45 mm

Online Acheron

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • SkyWatcher 300/1500 GoTo
    • Zvjezdopisi
Odg: Neverseas Express
« Odgovori #1 u: 18.10.2017. u 10:12:28 sati »
Imao sam čast raditi 10 dana za Weber Escal, podružnicu Overseas Expressa ili obrnuto, nije bitno.
To je takva hrpa vucibatina i niškoristi na jednoj hrpi da im više ne bih povjerio dostavu čačkalica.
« Zadnja izmjena: 18.10.2017. u 10:36:45 sati od Acheron »

Offline Markec

• AstroPripravnik
  • **
Odg: Neverseas Express
« Odgovori #2 u: 18.10.2017. u 10:24:57 sati »
Klasika  :D
Meni zadnja dva paketa overseasa nisu ni stigla, a vrijednost prvog oko 1,5k, drugi tristotinjak kuna. Zovem službu i prave se glupi i govore da im dajem nepostojeći broj za praćenje (što znam da nije), i daju mi broj skladišta gdje bi se trebao nalaziti, a na taj broj se dobrih dva tjedna nitko nije htio javiti. Zovem nazad i opet isto, i tako u krug dok nisam tražio povrat novaca na Amazonu. Bar su oni bili fer i vratili novce u roku od 24 sata.
Nikad više Overseas.
Pentax K-50, O-GPS1
ASI 120MM-S
18-55mm, 50-200mm kit
76/700 Newton