Autor Tema: Atlantis  (Posjeta: 6721 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Todor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Spol: Muški
  • Keptn Todr
Odg: Atlantis
« Odgovori #10 u: 08.06.2006. u 14:19:01 sati »
Minojska kultura nek ide lijepo hvrit,to su ti bili klasicni pijanci i ljencine :121: kao mi zagorci .............

Argh! Razvrat, pijan?evanje, prežderavanje, robinje - rodio sam se 3000 godina prekasno. Ali onda nije bilo ni teleskopa...
Ja sam na godišnjem pa me šef ne vidi i mogu srati naduga?ko i naširoko  [02* Ali tu su uvijek impulsi...
A za kulturu prije dinosaura gledaj na to ovako: kad bismo nekim ?udom mi sada nestali sa Zemlje, nakon 10000 godina ne bi bilo više ni traga od nas na površini... Ni piramida ni ni?ega. Ako je nešto i bilo, mi ne bi imali pojma o tome.
A zbog ?ega forsiranje baš Antarktike? Zbog ?ega ne neka od plodnih dolina u sred kopnene mase - zašto ne Tigris, zašto ne Ind, zašto ne Mediteran? Ako ih je i bilo prije 20000 godina, ni traga više ne bi bilo od njih do prvih ljudskih civilizacija. Ako Platon nije to?no pisao, ?emu uop?e Atlanti?ani? Da bi se objasnili bijeli ljudi u J. Americi? Možda probaš sa albino ljudima koji ujevaju strahopoštovanje tamnoputim indijancima? Zar crteži žirafa u Americi predstavljaju toliku misteriju? Da li se mitovima i legendama stvarno treba pridavati toliko pažnje?

Todor
Trolor

Offline Krun0

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #11 u: 08.06.2006. u 17:58:35 sati »
Pa Antarktika je mogla biti plodna visoravan u tropskoj klimi-prava koljevka zivota,prije 200 mil. godina,s obzirom na polozaj ploce,a mogla je biti i prije 20000 godina uz ugodnu uzoceansku klimu (bar jedan dio).....
10000 godina je jako premalo da nestanu tragovi i primitivnih a ne naprednih civilizacija,osim ako nije doslo do prirodnih katastrofa velikih razmjera......nista ja ne forsiram kaj se tice mojeg SF,veseli me razmisljati o tome....(mojoj 200 mil atlantidi)
A tajanstvene veze medju civilizacijama su dublje od slika zirafi IMHO...pa je interesantno ako postoje indicije da je postojala Atlantida prije 3000-20000 godina........opet sam sve izmjesao  [63*
Deus non est !
Testimonia sunt omnibus per circuitum nostrum, si vis videre.

Offline Todor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Keptn Todr
« Odgovori #12 u: 08.06.2006. u 18:12:25 sati »
 :lol: :D :) :P :wink:

Ah, sorry, zaboravljam staviti smajli?e pa se ?inim preozbiljan. Molio bih da se mene nikad ne uzme ozbiljno...Ovdje sam da bih se zabavljao.

Antarktika je bila plodno tlo na kojem su živjeli dinosauri barem koliko se sje?am prema onom dokumentarcu "Šetnja s dinosaurima". Ali to je bilo prije 100-njak milijuna godina. Zar nije prije 200mil. godina bila Gondvana, kad su svi kontinenti bili skupa? Onda ne valjaju ni one mape? Ali ?ini se da ti govoriš o ne?emu drugom kad razlikuješ "klasi?nu" od nekakve druge Atlantide. Podijeli s nama razmišljanja, mene zanima...

Zašto misliš da je 10000 godina premalo da bi nestali tragovi civilizacije? Piramide su stare 4000 godina, a gle u kakvom su stanju (još ih održava ekstremno suha pustinjska klima). S time da naša civilizacija nije napravila ništa tako monumentalno. Mislim, kr?ki most i Eiffelov toranj bi zahr?ali u roku desetak godina bez održavanja... Autocesta Zagreb-Split bi izdržala još i manje...  :lol:

Todor
Trolor

Offline Frank

• Global Moderator
  • AstroOdisej
  • *
  • Upoznavajući svemir spoznajemo sebe!
« Odgovori #13 u: 08.06.2006. u 22:08:11 sati »
Poudrav!
Niti na jednom kontinentu nisu prona?eni tragovi ?ovjeka stariji ili primitivniji no što je to u Africi. Tako?er je jednio Afrika uvijek imala povoljne uvjete u kojima se mogla razviti tako složena vrsta kao ?ovjek. Uz to uz ekvator je nešto brža evolucija nego u hladnijim krajevima (imam ?lanak koji to potvr?uje, nedavno objavljeno) što tako?er objašnjava brzi evolucijski skok ?ovjeka. Tako?er svi foslini dokazi potvr?uju širenje ?ovjeka iz smjera Afrike nadalje.Najstariji ljudi u Americi se uzimaju do 50 000 godina, ali to su vrlo smjele teorije. Prihva?enije je da je prije 12 000 godina preko smrznutog Beringovog prolaza. U Australiju su emigrirali prije oko 30 000 godina. I rije? je o Homo sapiensu (najpoznatiji primjer Kromanjonac) koji nije sposoban i vješt složenim kulturama.
Nadalje da je nekako i došao na Antarktik, kontinent je izoliran i pretrpio mnoga zaledbe i odledbe i nema niti žitarica niti ve?eg i pristojnijeg pljena za prehraniti se. A primitivan ?ovjek je živio isklju?ivo od lova i sakupljanja. Nadalje gibanje Zemlje donosi polarni dan i polarnu no?, što i nisu uvjeti za jak razvoj bilja kojim bi se rani ?ovjek prehranio. Bilje za sobom povla?i životinje i tako...
Tako?er potreban je velik i raznolik rudni potencijal i kamena gra?a za složenije gradove i civilizacije. Poznati svijet je opstajao trgovinom i tako pokrivao nedostatke i minuse terena. Antarktika je preizolirana za takve stvari.
Uostalom gle Antarktiku prije 18 000 godina, ne baš ugodno mjesto za život...
  http://www.scotese.com/lastice.htm
A i pomicanje kore koje se na siteu spominje nije dovoljno veliko da Antarktiku u?ini poželjnim mjestom za razvoj nekakve napredne civilizacije. Tako?er Antarktiku opasuju hladne morske struje koje najviše pogoduju razvoju pustinja (Atacama, Kalahari, Namibija)
i more oko Antarktike je najolujnije more svijeta. Stoga je u povijesti uvije bilo teško i do?i tamo, a kamo razviti složenu civilizaciju.
Nažalost niti jedan znanstveni model ne može prihvatiti Atlantidu na Antarktiku. Ni klimatski, ni paleo-geološki ni antropološki.
A problem ne nalaska nikakvih tragova (a na?eni su fosili dinosaura i bila iz toplih razdoblja daleko u prošlost) niti ljudi niti gra?evina tako?er arheološki eliminira Antarktiku (barem za do sada poznate podatke). A ve? sam i napomenuo evolucijski problem vrsta koje bi živjele s obzirom na snažnu izolaciju i termi?ku valenciju (za recimo žitarice, vinovu lozu i druge važnije plodove).
A južni dio Australije ne pokazuje složene ili velike šelfove i od cijelog kontinenta pretrpio je najmanje promjene obale...?ak niti za zadnjeg ledenog doba. I izarzito je starog postanka.

Što se minojske kulture ti?e svakako je arhitektonski najpoznatija gra?evina Minosova pala?a u Knososu. Sama pala?a je nevjerojatan splet hodnika i soba. Jedan od ukrasa koji se stalno ponavlja na stupovima i zidovima pala?e je i "Labros", sjekira s dvostrukim sje?ivom. Upravo je od Labrosa i složenosti pala?e i nastao pojam labirint za složena mjesta u kojima se lako izgubiti. Još jedna karakteristika je i stupovi koji se prema dnu sužavaju. Fora izgleda. Da bik im je bio izrazito važna životinja i najpoznatija slika minojske civilizacije je ona maldi?a koji se prebacije preko bika. A Minetaur dolazi iz legende o Tezeju. Ina?e su bili izrazito tolerantna i neratoborna civilizacija, a pala?e su im bil u živim bojama i za ono vrijeme složene gra?e i na?ina osvjetljavanja i kontrole padalina...?ak su imali i prili?no složeno pismo.
Ali vidiš Platonovi Atlanti?ani su bili osvaja?ki narod sa velikom ratnom mornaricom, a Minojci uop?e nisu imali mornarice pa ne dolazi u obzir da su oni Atlanti?ani... A i vremenski se ne poklapa.Govorim, naravno, o razdoblju prije erupcije. Kasnije su Grci kolonizirali sve u tom kraju i bilo je ?estih sukoba na relaciji plemena i iz jednog takvog i potje?e legenda o Minetauru.

Tako da Atlantida nije niti kod anti?kih Grka, niti na Antarktiku...A gdje je i postoji li uop?e je pitanje....
Pozdrav!
Još su neiscrpni čovjek i zemlja čovjekova!