[- ASTRONOMSKI INSTRUMENTI -] > KAMERE

RasberryPi meteorska kamera - prvi kompletni sustav od snimanja do obrade

<< < (2/3) > >>

Šegi:
E ta NoIR kamera mene pak zanima, kako će to funkcionirat - koliko sam vidio senzor bi morao biti dovoljno osjetljiv, iako ne znam koji je F broj objektiva koji misliš koristiti trebao bi imat dovoljno zvijezda u vidnom polju da se more astrometrija napravit kako spada.

Mislim da bi se soft koji je Denis stavio na GitHub mogao preraditi i za nju, u svakom slučaju molim te da pošalješ snimke :286:
A za testiranje ti ne treba kućište/kupolica, to moreš i kroz prozor direkt  :mrgreen:

@Zeko: moreš mi zamrznut count postova, da mi ostane ovaj trenutni status :zubo:

Danijel:

--- Citat: Šegi - 09.02.2018. u 18:19:08 sati ---...
@Zeko: moreš mi zamrznut count postova, da mi ostane ovaj trenutni status :zubo:

--- Kraj citata ---

Ne, ali ti mogu dati recimo ovaj iznad njega. :76:

Šegi:
Jok, ne to pisat... to je portapegula  :218:

Stavi AstroAmater, to bi bilo ispravno... šteta šta ne možeš freezat status  :278:

E tako, da :)

Markec:

--- Citat: Šegi - 09.02.2018. u 18:19:08 sati ---E ta NoIR kamera mene pak zanima, kako će to funkcionirat - koliko sam vidio senzor bi morao biti dovoljno osjetljiv, iako ne znam koji je F broj objektiva koji misliš koristiti trebao bi imat dovoljno zvijezda u vidnom polju da se more astrometrija napravit kako spada.

Mislim da bi se soft koji je Denis stavio na GitHub mogao preraditi i za nju, u svakom slučaju molim te da pošalješ snimke :286:
A za testiranje ti ne treba kućište/kupolica, to moreš i kroz prozor direkt  :mrgreen:

--- Kraj citata ---

Iskreno nemam pojma koji je f, ne piše mi nigdje.
Nisam još ni blizu gotov sa ovim. Treba mi doći još poštar sa većinom dijelova da mogu početi sastavljati sve.
Ovo mi je zapravo bila isprika da naučim programirati u Pythonu tak da se trenutno bavim softverskom stranom. Bum postao slike čim krenu neki rezultati. Malo sam u zaostatku jer sam u međuvremenu otkrio bolest zvanu RetroPie.  :mrgreen:

Bobo:
Mislim da je f/2, nije baš neko cvijeće. Ne mogu naći na postovima, ali brijem da sam negdje slao usporedbu.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju