[- ASTRONOMSKI INSTRUMENTI -] > KAMERE

ASI1600mm pro

<< < (2/3) > >>

Zocky:
 :hopla:
Jedva čekam prve fotke.

Miro1:
Evo i prvih test fotki. Ovo je jedan frame M42 halfa i jedan OIII. Ekspozcija 180 sek. Autostrech u PI, bez kalibracije. Usjeverio sam se bez veze jel su taman naišli oblaci tako da je guiding divljao pa zvijezde nisu 100% okrugle.Uz to su i oblaci ometali guiding povremeno. Za fotkanje i upravljanje montažom korišten je Sequence generator pro + EQmod. Odlična stvar je što nije bio potreban star aligment. SGpro je okrenuo teleskop prema objektu napravio plate solving i kadrirao objekt onako kako sam mu ja prije zadao uz pomoć fotke koju on ima u bazi. Čak mi je i rekao za koliko stupnjeva i u kojemu smjeru moram rotirati kameru. Nakon toga se sam spojio na PHD, napravio kalibraciju i krenulo je i guidanje. Onda je krenuo fotkati :hopla:

Halfa:

M42_test_180sek_Ha by Miroslav Horvat, on Flickr

OIII:

M42_test_180sek_OIII by Miroslav Horvat, on Flickr

Beorn:
 :204: :215: :hopla:
Filteri su tu, sad samo prava vedrina i udriiii!!!

Miro1:
Ovo je neki HOO blend na brzinu. Prvi puta to radim, pa ne znam baš kaj treba napraviti. Sutra ću se se poigrati s tim.

5x180 sek Ha + 5x180 sek OIII.

P.S. Znam da je središte skureno. Testirao sam postavke s kojima ću inače narrowband snimati i da vidim kako će kalibracija proći jer sam imao već darkove spremne. Većina objekata nema ovakav DR. Ovo je jako visoki gain, ali je read noise 1.5e.

M42 - HOO by Miroslav Horvat, on Flickr

Miro1:
Malo sam se još poigrao sa spajanjem Ha i OIII i malo manje restegnuo fotku.

M42 test by Miroslav Horvat, on Flickr

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju