Autor Tema: EQ3 modifikacija!  (Posjeta: 2054 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline pilatus1

• ZvjezdoZnanac
Odg: EQ3 modifikacija!
« Odgovori #40 u: 10.04.2018. u 10:25:18 sati »
Svakako hocu,  na žalost tek u petak ne stignem prije............

Offline pilatus1

• ZvjezdoZnanac
« Odgovori #41 u: 14.04.2018. u 11:49:32 sati »
Sinoc sam probao dobiti guding i opet nula bodova :278: Napravio sam sve kako si rekao Beorn i krene sa kalibracijom i stane nakon nekog vremena i strar did not move enough calibration failed.

Probao sam staviti žarišnu findera i sa 200 i 150 i uvijek isto. Kod calculate stavio sam 45 stupnjeva declination lokacije.
Kad sam krenuo sa kalibracijom slika je bila jaako "prljava" puna bijelih crta vertikalnih i bijelih tocki, koje sam sa "sliderom" smanjio koliko se moglo pomicanjem skroz u desno. Ekspoziciju kamere sam probao i sa 3 i 4 i 2 sekunde. Nasao je kao samo jednu zvijezdu koja mozda i nije bila zvijezda.........
Jel moguće da mi previse svjetla dolazi iz okoline i da nisam u dovoljnom mraku?
Ajde ljudi dajte neki savjet vi koji ste stručnjaci......
hvala

Offline Šegi

• AstroAmater
  • AstroMeteor
« Odgovori #42 u: 14.04.2018. u 12:17:22 sati »
Vjerojatno ne ganjaš zvijezde, nego neku vruću pikselu.
Probaj sfokusirat na nešto sjajno, da se uvjeriš da u vidnom polju zaista vidiš zvijezde.

Offline pilatus1

• ZvjezdoZnanac
« Odgovori #43 u: 14.04.2018. u 12:40:29 sati »
U redu probam drugi put hvala, vidimo se veceras))

Offline pilatus1

• ZvjezdoZnanac
« Odgovori #44 u: 19.04.2018. u 10:27:06 sati »
Ekipo pozdrav,

Sinoc sam uspio napokon nakon dosta pokusaja dobiti guiding odnosno prosao sam fazu kalibracije i ušao u fazu gudinga. Međutim nakon nekog vremena mi javlja poruku da moram povecati trajanje RA  odnosno max RA duration ??
Našao sam u Alogritham tabu neku funkciju povecanja max duration RA i povecao sam i na 9000 i onda nakon nekog vremena javi porukom(prevodim) napamet, iako ste povecali duzinu phd i dalje nije u mogucnosti pratiti ili tako nesto.....
Ima netko ideju sto da napravim?

Hvala!

Offline pilatus1

• ZvjezdoZnanac
« Odgovori #45 u: 20.04.2018. u 21:12:12 sati »
BUMP :278:

Offline pilatus1

• ZvjezdoZnanac
« Odgovori #46 u: 22.04.2018. u 16:12:06 sati »
Ekipo poz,

Evo izgleda da sam dosao do nekih saznjanja malo čeprkajuci i malo čitajuci po netu........Ne znam odakle da počnem.....
ALi ovako nekako:
WDM camera sa on camera mount postavkama ne radi jer se mount ne spoji......spoji se samo kamera.....
Ako odaberem u postavkama kamere ZWO ASI CAmera i on cmaera mount onda se mount spoji.........
AKo tada odem na maual guding da testiram da li radi korekcije za zapad istok sjever jug jedino sto radi je jug.......
Tako spojena kamera i mount nema opcije da vidim postavke kamere skroz desno dole nakon ikonice mozga.......

Čitao sam po netu sto istih problema.......nekom ne radi sa tim i tim laptopom nekom ne radi na usb3,0 nekom na usb 2.0 uglavnom zanima me da li je ikad iko guidao sa ASI120MC kamerom i spojio je na phd2???
U sharpcapu kamera radi normalno.

Instalirao sam sve drivere koji su dosli sa kamerom i cak instalirao sve zadnje verzije sa zwo stranice i probao na dva laptopa i win7-i5 i win10-i7....i nula bodova

Da skratim PHD2 se nekad srusi nekad nesto krene kao, pa ne napravi kalibraciju itd...
Probao sam i sa drugim st4 kablom i ista prica.....

Iz nekog razloga PHD2 i asi120mc ili mm svejdno ne funkcoiniraju........bar meni....