[- ASTRONOMSKI INSTRUMENTI -] > KAMERE

Digitalna kamera za filmi?!!!

(1/2) > >>

HrAstro:
Snimati digitalcem, metodom primarnog fokusa i to filmi?... zapravo isto što bi u?inili web kamerom.

Jel netko probao takvu ludost?! Dal koja kamera, pri tom, ima mogu?nost ru?ne ekspozicije, fokusa? Pa i da nema, dal je ko probao?
Recimo, zašto ne tak snimati mjesec, planete.. neg web kamerom!

Sad kako sanjam opremu, slinim :D  , a i tugujem (i'm broke!)  :( .. eto razmišljam bar o mogu?nostima.. što prije kupiti, foti? ili webcam (tu i laptop obavezno mora do?i)

Krun0:
Za primarni fokus trebas zvijer od aparata.....mora se dati skinuti objektiv.

Inace svi to rade afokalno.......ja mislim kupiti A610,to mi je plafon do kojeg mogu ici,a najjeftiniji koji ima sve rucno....oko 2000 kn.

Evo moja prva proba ti je u astrofotografija/1.saturn sa dig.f.,malo je mali no tu jos treba barlow i kraci EP........

HrAstro:

--- Citat: Krun0 ---Za primarni fokus trebas zvijer od aparata.....mora se dati skinuti objektiv.

Inace svi to rade afokalno.......ja mislim kupiti A610,to mi je plafon do kojeg mogu ici,a najjeftiniji koji ima sve rucno....oko 2000 kn.

Evo moja prva proba ti je u astrofotografija/1.saturn sa dig.f.,malo je mali no tu jos treba barlow i kraci EP........
--- Kraj citata ---

ne kužim gdje se ta slika nalazi!? :?:
Kaj ja znam.. vidim da svi koji nekaj fotkaju, fotkaju sa cannon 300D ili 350D.. a 300D košta 4500kn u Metrou.. pa i nije tako strašno? 350D je 5500kn, mi se ?ini.. a ja volim i ovak malo slikati prirodu.. evo koja moja slika Slika1, Slika2, Slika3, Slika4

Se tamo na p?eli to?no vidi kolko automatska me ekspozicija.. arrrrgggh  [08*

Pa si vidio moj saturn, tam na stranici.. ni najmanjeg detalja nema?  :(
A ti imaš bolji teleskop za planete, bolji kontrast!
Nego, jel onda ko probao na taj na?in, kako je skroz gore opisano, slikati??

Krun0:
Meni ti je jako puno dati za fotic 5000 kuna,ak volis izvoli.....ali za fokalno mora se dati
  skinuti objektiv,ne znam koji model to moze,a nisam ni cuo da netko to radi.....

Ovo je afokalni saturn oko 100 frames sa Konicom KD400Z 320x240 20fps (cca 1400kn)

Krun0:
Pitaj na Cloudy Nights forumu.......

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju