Autor Tema: Prizivanje izgubljenih sjećanja  (Posjeta: 12013 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Lord Spirit

• AstroMeteor
  • Spol: Muški
    • Moj blog
Odg: Prizivanje izgubljenih sjećanja
« Odgovori #10 u: 02.02.2008. u 19:12:29 sati »
Pa bas zato sam vam pprenio sta znam pa da mozete i vi probati.
"Djeluj prema onoj maksimi za koju mozes htjeti da postane opcim prirodnim pravilom"
E. Kant

Offline Frank

• Global Moderator
  • AstroOdisej
  • *
  • Upoznavajući svemir spoznajemo sebe!
« Odgovori #11 u: 02.02.2008. u 19:20:28 sati »
Mali prigovor metodi :mrgreen:

Povećana količina u tijelu kroz duži period ubrzava procese oksidacije, ubrzano disanje remeti pH te rad srca...

Postoji teorija da ogrničavajuće mogućnosti mozga uzrokuje nedostatak kisika pa su neki dali bušiti ljubanje ne bi li ima mozak primao više kisika pa bi brže mislili, i bolje se sjećali... Čak se i jedan nastavak "Dosjea X" bavio tim pitanjem....
Još su neiscrpni čovjek i zemlja čovjekova!

Offline Lord Spirit

• AstroMeteor
    • Moj blog
« Odgovori #12 u: 02.02.2008. u 23:13:04 sati »
Nisam cuo za to. Ja znam za jedan drugi nedostatak. Teorija je da starimo jer udisemo i ione kisika koji unistavaju organizam pa tom metodom znaci da bi i brze starili a ipak trebali bi jos podosta astronomskih okupljanja pozivjeti.
"Djeluj prema onoj maksimi za koju mozes htjeti da postane opcim prirodnim pravilom"
E. Kant

Offline Frank

• Global Moderator
  • AstroOdisej
  • *
  • Upoznavajući svemir spoznajemo sebe!
« Odgovori #13 u: 05.02.2008. u 18:48:47 sati »
Nisam cuo za to. Ja znam za jedan drugi nedostatak. Teorija je da starimo jer udisemo i ione kisika koji unistavaju organizam pa tom metodom znaci da bi i brze starili a ipak trebali bi jos podosta astronomskih okupljanja pozivjeti.

To sam i ja rekao s:
Citat:
Povećana količina u tijelu kroz duži period ubrzava procese oksidacije
Možda malo prekemijski rečeno...Posljedica faksa :mrgreen:

Osim kisika udišemo i CO2 koji je isto topljiv u vodi i promjenom brzine disanja mijenjamo i omjer CO2 u plućima i onog otopljenog u organizmu, a pošto se promjenom HCO3-/CO2 mijenja i koncentracija H+ iona u organizmu, mijenja se i pH.

Koliko ja znam za meditacije treba biti smiren i disati duboko i ujednačeno... No nisam neki stručnjak za to pa bi bilo dobro ako netko ima iskustvas time da nas savjetuje i prosvjetli :mrgreen:
Još su neiscrpni čovjek i zemlja čovjekova!

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #14 u: 05.02.2008. u 21:09:57 sati »
Postoji tehnika recimo meditacije koja vraca sjecanja. Dakle smirimo se, ne mislimo na nista i ubrzano disemo. ...
To nije zapravo meditacija, vec tehnika hiperventilacije. Ako je tocno to s sjecanjima, onda je to u biti nus-pojava hiperventilacije. Hiper... koristi se u ronjenju na dah, da bi se krv, mozak i tkivo sto vise zasitili kisikom i omogucili dulji zaron jer ce se potreba za disanjem pojaviti malo kasnije.

Koliko ja znam za meditacije treba biti smiren i disati duboko i ujednačeno...
Treba disati skroz normalno i sto opustenije. Vazno je ne kontrolirati tok misli ali biti ga svjestan. To je zapravo faza koncentracije. Meditacija dolazi poslije, mozda nakon 1/2 - 1 h temeljite, duboke koncentracije.
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline Lord Spirit

• AstroMeteor
    • Moj blog
« Odgovori #15 u: 05.02.2008. u 21:48:21 sati »
To nije zapravo meditacija, vec tehnika hiperventilacije. Ako je tocno to s sjecanjima, onda je to u biti nus-pojava hiperventilacije. Hiper... koristi se u ronjenju na dah, da bi se krv, mozak i tkivo sto vise zasitili kisikom i omogucili dulji zaron jer ce se potreba za disanjem pojaviti malo kasnije.

Prihvacam  :D Da ubiti nisma razmisljao na taj nacin da to nije meditacija. Hvala na ispravku.
E. Kant

Offline davor

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #16 u: 06.02.2008. u 13:24:26 sati »
Treba disati skroz normalno i sto opustenije. Vazno je ne kontrolirati tok misli ali biti ga svjestan. To je zapravo faza koncentracije. Meditacija dolazi poslije, mozda nakon 1/2 - 1 h temeljite, duboke koncentracije.
Zanima me informacija iz prve ruke, da li tko ima praktična iskustva na tu temu?
Ja se ne želim raspravljati, samo hoću kazati da sam u pravu.

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #17 u: 06.02.2008. u 22:46:22 sati »
Prva ruka.
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline Lord Spirit

• AstroMeteor
    • Moj blog
« Odgovori #18 u: 07.02.2008. u 00:37:40 sati »
I kako najbolje opisati stanje meditacije? Ja sam uvijek mislio da se meditacija postize tako da se kontrolira misli i svu energiju focusira na nesto odredeno. Ocito sam bio u zabludi. Bi bilo kaznjivo ako bi nam Dag napisao koj topic o tome na astro forumu? :D
E. Kant

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #19 u: 07.02.2008. u 01:58:07 sati »
Dapače :)

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |