Autor Tema: Gdje ste ?  (Posjeta: 6010 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline HrAstro

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
  • Spol: Muški
  • Majstor Svjetlosti
Gdje ste ?
« Odgovori #20 u: 29.04.2006. u 23:01:20 sati »
heheh, ja sam danas po?eo sa izradom nove stranice :D

ja mislim da na svaku open sorce skriptu, skripte koje na?eš na netu možeš na?i kojih 100njak "IDIOT PROOF" tutorijala kako hacknuti i 100 000 bedaka (cenzurirano od budala) koje misle da su "face" ak zruši forum

po ?em se ta nova skripta za sliku dana odlikuje u odnosu na staru?

tre?e.. ve? sam zapravo pitao, al bi se moglo kako srediti da mi se zadnjih 10ak postova sa ovog foruma pokazuje na mom indexu? trebam samo da se skriptica napiše, izvršava na tvome serveru i ja dobijem ?isti html što includiram na stranicu
naravno, link na zvjezdarnicu ?e biti itd. itd.
.............:HrAstro:. - http://www.hrastro.com/..............

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
Gdje ste ?
« Odgovori #21 u: 30.04.2006. u 01:34:50 sati »
Meni se svi?ala i ova koju ve? imaš, no hajde de, da vidimo što ?e biti novo  :wink:
Što se foruma ti?e, nemam više živaca boriti se s ovime, moj web hosting provider mi je preporu?io SMF pa ?u najvjerojatnije pre?i na taj...  :?
Što se ti?e te skriptice o kojoj govoriš, ne znam ima li kakva skripta koja SMF forum može prikazati na naslovnici kod mene, ako ne, vjerojatno ni toga više ne?e biti, to još moram vidjeti.
Što se ti?e AstroSlike dana, ovo što imam sada nema nikakvih mogu?nosti da nešto ozbiljno radim. Sve moram ftp-om gurati gore, imena fotki su u obliku brojeva i sada se ti sna?i. Svakih 30-tak dana sve opet ispo?etka. Dosta mi je ftp-a i nekakvih polovi?nih rješenja koja sam pronalazio na Internetu. Sve ozbiljne stranice koje imaju takvo nešto, koliko vidim sami su razvijali.  :shock:  Zato sam odlu?io i ja tako napraviti i biti siguran da je to ono što sam želio 8)

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline HrAstro

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
  • Majstor Svjetlosti
Gdje ste ?
« Odgovori #22 u: 30.04.2006. u 08:43:00 sati »
Ma novu stranicu delam, al ?ist druge tematike! Ova ostaje kak jest! :)

Najbolje je nau?iti php i sam sve srediti :wink:

Offline Danijel

• Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
Gdje ste ?
« Odgovori #23 u: 30.04.2006. u 17:29:28 sati »
To je za one koji imaju volje i vremena, ja to više nemam i jednostavnije mi je platiti profesionalcu da mi to napravi, najprije je gotovo, radi baš onako kako ja to želim i imam korisni?ku podršku i garanciju na proizvod. I što mi više treba? Svi sretni i zadovoljni  :wink:

Offline Krun0

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
Gdje ste ?
« Odgovori #24 u: 30.04.2006. u 22:11:44 sati »
Ja isto nemam vremena za takve,meni nebitne stvari....ovu svoju sramotu sam sklepao samo zbog ovog foruma....inace u sve sam ukupno ulozio ni pola sata....inace mogu ja malo bolje ak mi neko plati, :mrgreen:
 Nemam ni smisla za dizajn...zato nikad nisam ni ulazio  u web developing...
ja sam ti vise network&database admin.

Inace mi idu na zivce,kad god netko napravi web onda pobere sve news servere,
 koji pokazuju vrijeme,fazu,sunce,pa pretipkavaju vijesti sa drugih stranica...to sve moze stajati u linkovima......u redu je da to ima profesionalna stranica kao zvjezdarnica...ali privatne stranice bi to trebale zaobilaziti i sluziti vise u prezentacijske/osobne svrhe..................

Ja sam ti malo od onih staromodnih...meni kvaliteta sitea nije u grafickom dozivljaju (fucka mi se za to...to je za siroki krug ljudi),bitna je preglednost i funkcionalnost..a glavna funkcija  web sitea je prezentacija informacija...mrzim kretene koji main page rade u flashu pa nabace neke lude animacije i scriptove,i onda ako nemas dsl cekas loading pol sata.

Kaj se tice ovog foruma,imas pravo da je ranljiv,cak je i ftp skoro otvoren (trebas malo zesci password)  [23*
Deus non est !
Testimonia sunt omnibus per circuitum nostrum, si vis videre.

Offline Danijel

• Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
Gdje ste ?
« Odgovori #25 u: 01.05.2006. u 02:50:39 sati »
Pa ako si to sklepao zbog ovog foruma, onda je to jako pohvalno za nas, to zna?i da smo dovoljno zanimljivi da radi nas ljudi prave stranice  :mrgreen:

Ako si smatrao da je www.zvjezdarnica.com profi stranica, e onda si se gadno prevario (u tom slu?aju hvala na komplimentu  :oops: ) to je ipak samo hobisti?ka stranica.  :shock: Naravno da ima sve što si napisao, sve na jednom mjesto kako bi se reklo, osim pretipkavanja vijesti, to ?e biti rijetkost jer joj svrha nije donošenje (prenošenje) vijesti nego mjesto na kojemu ?e se mo?i prona?i kolekcija kvalitetnih tekstova iz kojih ljudi mogu nau?iti puno dobrih stvari.  :wink:  Vijesti idu samo iznimno, ako se nešto treba dogoditi i sli?no, ili ako netko od suradnika smatra da treba napisati takvo nešto. Dakle, Zvjezdarnica nije namijenjena samo velikim znalcima iz svijeta astronomije i astronautike, ve? više onima koji o tome ne znaju baš puno i žele saznati ili prona?i odgovore na svoja pitanja iz tog svijeta znanosti. Radi toga su tamo svi ti servisi koji se vuku i sa drugih servera. Osim toga, putem RSS kanala nudim i drugima da pokupe dio sadržaja sa Zvjezdarnice  :wink:

Imam sli?no razmišljanje tvojemu što se ti?e flash siteova, jako ?esto se postavlja pitanje o smislu takvih stranica koje izgledaju prekrasno, lepršavo i sli?no, a na njima ne možeš na?i niti jednu korisnu informaciju... Dvije se minute u?itava da bi se pojavila nekakva animacija i u njoj gumb Enter, Ulaz ili sli?na glupost  :evil:

Kako rekoh, forum ?e se uskoro seliti i tom prilikom "zavrtiti" na drugom engineu  8)

Offline Krun0

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
Gdje ste ?
« Odgovori #26 u: 01.05.2006. u 10:48:16 sati »
Ma mislio sam "profesionalna", kao da je sve na svom mjestu,ne po nacinu izrade nego po izgledu  [71* ......ma na njoj treba i jos vise servisa ali ne na pocetnoj......mogu biti efemeride za naredni tjedan....sto ima zanimljivo za promatrati i kad,nesto iz prakticnog djela....zbilja ne znam zbog cega je vecina na usenetu...tamo mi je totalno nepregledno i neugodno...a i nema puno vise pameti nego ovdje........pohvala za hrastro-moj tip covjeka . [48* ..da bar nas ima vise takvih...mozda su svi takvi samo su malo sramezljivi...hajde animirajte se  [10* ...

Bilo bi super da postoji neka vrsta hrvatskog astronomskog drustva gdje bi mogli razmjenjivati podatke s promatranja ili organizirati neke projekte....vecina ljudi kupuju skupu opremu samo da bi napravili super WOW slike kojim bi se mogli praviti vazni sa svojim stranicama....vecina njih su samo astrofotografi.....nemaju pojma ni o osnovama astronomije...recimo ja uzivam kad par tjedana pratim neki asteroid ili imam cjelo malo istrazivanje o nekoj zvjezdici koju prije nisam vidio a ispostavi se da je to samo promjenljiva,ili pratim razvoj neke grupe suncevih pjega..........znam da su ta istrazivanja vecinom bezvrijedna ali mi pruzaju super osjecaj...to je kao ....svi znamo da su ljudi bili na Mjesecu,ali kako bi vam bilo da probate sami.

Inace slika dana ti ima vise od mb a ona koju otvorim 80k  :?:  pa ti jako usporava ucitavanje,trebal bi napraviti neku vrstu thumba za nju ,ili resize script....bilo bi puno brze-ili je neka greska,a tko zeli cijelu uvjek je moze otvoriti.
Deus non est !
Testimonia sunt omnibus per circuitum nostrum, si vis videre.

Offline HrAstro

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
  • Majstor Svjetlosti
Gdje ste ?
« Odgovori #27 u: 01.05.2006. u 12:08:38 sati »
Citat: Krun0
........pohvala za hrastro-moj tip covjeka . [48*

Ma dajte :oops:

Volite me, zbilja me volite :lol:
Fala :D

Offline Danijel

• Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
Gdje ste ?
« Odgovori #28 u: 01.05.2006. u 17:01:23 sati »
znam da su ta istrazivanja vecinom bezvrijedna ali mi pruzaju super osjecaj...to je kao ....svi znamo da su ljudi bili na Mjesecu,ali kako bi vam bilo da probate sami.

S ovom se tvrdnjom ne slažem. Niti jedno istraživanje NIJE BEZVRIJEDNO! Naro?ito ako ga radiš sistemati?no i po "pravilima igre", to što radiš zna?ajno je za TVOJE MJESTO PROMATRANJA i s tvojom tehnikom i na?inom na koji to radiš, dat ?e podatke koje samo ti imaš, bez obzira što takva promatranja rade i drugi, svatko od njih ima podatke za svoje mjesto promatranja i svoju tehniku i na?in promatranja.  8)  Ja sam na primjer tri godine radio patrolna promatranja Sunca, zna?i svaki dan kada je vrijeme to dozvolilo, napravio sam crtež Sunca i na kraju iz toga izvukao gomilu podataka o aktivnosti Sunca, o vremenskim uvjetima za moje mjesto promatranja...  :roll:  Primjer tih radova možeš vidjeti ovdje. Ne bih to mijenjao ni za najbolju fotografiju Sunca koju je napravio najve?i solarni opservatorij. Te podatke jedini za moje mjesto imam ja, nitko prije mene nije radio takva istraživanja, a vjerojatno niti ne?e.  :shock:
Inace slika dana ti ima vise od mb a ona koju otvorim 80k  :?:  pa ti jako usporava ucitavanje,trebal bi napraviti neku vrstu thumba za nju ,ili resize script....bilo bi puno brze-ili je neka greska,a tko zeli cijelu uvjek je moze otvoriti.

A što misliš zašto sam dao programirati novi servis za sliku dana  :wink:

Offline Danijel

• Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *