Autor Tema: Svemirski turizam  (Posjeta: 7012 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Locutus

• AstroOdisej
  • **
  • Spol: Muški
  • eyes in the space
    • Luka Balkovic Photography
Odg: Svemirski turizam
« Odgovori #20 u: 26.02.2008. u 16:10:25 sati »
prošli vikend smo imali prilike vidjeti da Virgin Galactic svasta novog smislja, boing na kokosovo ulje...
Makar mislim da će SpaceShipTwo,prvi SST, VSS Enterprise :hopla:, ići ipak na nešto složenije od kokosa.

Sir. Brannon je ponudio Williamu Shatneru, kapetanu Kirku, besplatnu kartu, ali je ovaj odbio uz obrazloženje: "I don't mind going up but I need guarantees I'll definitely come back", pametan čovjek nema što.

Offline HrAstro

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
  • Majstor Svjetlosti
« Odgovori #21 u: 26.02.2008. u 21:25:42 sati »
prošli vikend smo imali prilike vidjeti da Virgin Galactic svasta novog smislja, boing na kokosovo ulje...

pogledaj ovu temu, http://www.zvjezdarnica.com/forum/index.php?topic=1234.0
.............:HrAstro:. - http://www.hrastro.com/..............

Offline Locutus

• AstroOdisej
  • **
  • eyes in the space
« Odgovori #22 u: 27.02.2008. u 10:54:57 sati »
zanimljivo...

Offline Locutus

• AstroOdisej
  • **
  • eyes in the space
« Odgovori #23 u: 13.05.2008. u 20:59:26 sati »
Citat:

Svemirska prostranstva više nisu rezervirana za misije. Otvara se 'sezona' svemirskog turizma – prvi testni letovi započet će idućeg kolovoza, a prvi turist-astronaut leti 2010. godine.

Cijena karte za pogled na Zemlju s druge strane atmosfere je 200 tisuća dolara, oko 160 tisuća eura, a uključuje i tri dana pripreme te odsjedanje u hotelu s pet zvjezdica u New Mexicu, sjedištu budućeg svemirskoga aerodroma.

U svemirskom brodu moći će putovati šest turista-astronauta, dok će sam let trajati dva i pol sata. Vrata svemirskome turizmu otvara Virgin Glactic iz američke grupacije Virgin u čijem je vlasništvu i zrakoplovna kompanija Virgin Antlantic (Galactic), koju je osnovao Richard Branson 1970. godine.

Tijekom leta putnici će moći doživjeti iskustvo bestežinskoga stanja i brzine zvuka poput profesionalnih astronauta. Svemirski brod koji će prvi odvesti obične ljude u orbitu je SpaceShipTwo koji će do visine od 15 tisuća metara biti spojen s brodom Whiteknighttwo (Wk2), većim od Boeinga 757. Od te visine brod će se sam uputiti u svemir.

Ide tko???

Offline Todor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Keptn Todr
« Odgovori #24 u: 14.05.2008. u 08:38:35 sati »
Ide tko???

Malo sam se financijski istegnuo ovaj mjesec ali sljedeći sigurno idem...
Trolor