Autor Tema: Snimanje digitalnom kamerom.  (Posjeta: 1894 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Krun0

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
  • Spol: Muški
Snimanje digitalnom kamerom.
« u: 13.04.2006. u 17:09:28 sati »
Evo u nedostatku bolje opreme ja koristim obi?nu ku?nu kameru za snimanje.
Pošto je puno teža i ve?a od digitalnog aparata ne mogu je pri?vrstiti na fokuser.....
a budu?i da je to samo privremeno dok ne kupim A610,ne mislim izra?ivati nikakve adaptere.
Nakon prvog snimanja bio sam iznena?en rezultatima,a i sad sam relativno zadovoljan.

Najteže je snimiti materijal,moja kamera je na svojem stativu,a teleskop na svojem,k tome još nemam pra?enje.....pa treba dosta strpljenja sve to skupa poravnati.

Potrebno je koristiti okular za najmanje pove?anje i barlow le?u da se sa?uva eye relief,
 tako da bi se kamera mogla lakše prilagoditi....ja koristim PL32 i barlow 1.5 do 2x,ovisi o uvjetima.
Dobro je da je sve skupa na EQ montaži pa i ako nema pra?enja,jer se usmjeravanje vrši samo jednom osi.

Nakon što se sve to skupa poravna,upotrijebi opti?ki zum na kameri (zumirati toliko da se najbolje vide detali) potrebno je namjestiti fokus -bilo bi super priklju?iti mali monitor. Fokus kamere mora biti na ru?nom.
Provjeriti expoziciju - ako kamera ima kakva namještanja prilagoditi.
Ako se vide bar kakvi detalji ,obi?no pojasevi,slika ?e biti ok...snimiti više materijala ,svaki put ponovo probati namjestiti fokus...da kod procesiranja ne bi bili razo?arani što imamo samo jednu snimku i to mutnu.
Ako bez pra?enja,snimati prolaz kroz vidno polje,ne pokušavati pratiti jer ?e vibracije sve pokvariti.
Nakon toga materijal je potrebno prenjeti na PC i upotrijebiti virtualdub i registax....o tome na drugom mjestu....

Sorry na kvacicama.
Deus non est !
Testimonia sunt omnibus per circuitum nostrum, si vis videre.