Autor Tema: Stare fotke u novom sjaju  (Posjeta: 2727 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ruka

• AstroPjesnik
  • Spol: Muški
Odg: Stare fotke u novom sjaju
« Odgovori #40 u: 11.01.2014. u 20:45:32 sati »
Hmmm... Ne znam, možda... Sve je to dosta subjektivno. Ja bih između ove dvije uvijek izabrao prvu. Ne mogu baš objasniti zašto... Mirnija, krotkija, vjernijih boja, ne "vrišti" kao ona prva, nekako prirodnija. Bez obzira, nastavljam intenzivnije s PI u svakom slučaju... :)
To je dobar smjer. Samo jako umjereno sa skidanjem šuma. Alati su jaki i skine se previše da se ni ne osjeti. Ono što Harry preporuča kao okvirno po tutorijalima je puno previše.

Offline Zocky

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
  • Spol: Muški
    • www.advega.hr
Odg: Stare fotke u novom sjaju
« Odgovori #41 u: 11.01.2014. u 20:48:56 sati »
Hmmm... Ne znam, možda... Sve je to dosta subjektivno. Ja bih između ove dvije uvijek izabrao prvu. Ne mogu baš objasniti zašto... Mirnija, krotkija, vjernijih boja, ne "vrišti" kao ona prva, nekako prirodnija. Bez obzira, nastavljam intenzivnije s PI u svakom slučaju... :)
Da, stoji dosta toga što si naveo. Ali isto tako izgleda kao da color kalibracija nije najbolje prošla, kao da histogram nije dovoljno rastegnut...
Najbitnije je da se nešto radi, a uvijek možeš tu datoteku ubaciti u Izazov, pa da vidiš na koje će sve načine ta fotka ispasti. :76:
HEQ5 pro; SW ED 80/600, FF/FR x0.85, 9x50 finder/guider, ALccd5
SBIG ST-8300M, FW5, Baader filteri: LRGB, Ha7nm
Canon EOS 50D
Bresser 10x50
www.advega.hr
https://www.flickr.com/photos/zoran-novak/