Autor Tema: Javna rasvjeta.......  (Posjeta: 5484 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Krun0

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
  • Spol: Muški
Javna rasvjeta.......
« u: 16.05.2006. u 09:59:01 sati »
Evo moram da se požalim,od toliko muke [08*..........ovi naš lokalni lopov "?itaj-politi?ari" dosjetili se originalne ideje da sad pred kraj mandata naprave nešto ?ime se mogu hvaliti na predizbornim skupovima........i tako je po?ela instalacija javne rasvjete u mojoj op?ini....koja zapravo nikome ne treba,elektra trlja ruke ,a mi ?emo dobivati nove ra?une............interesantno je zapravo da se nitko ne želi primiti rješavanja pravih problema.....vodovod npr..................
I tako oni nagovaraju lokalno stanovništvo...zanimljivo usredoto?uju se ve?inom na stare i neškolovane ,a izbjegavaju one s malo pameti....vjerojatno je onima prvima lakše prodati ma?ka u vre?i.
Na jednom djelu ve? je to sve skupa instalirano.....ima dosta ku?a sa stupom i svjetiljkom ispred same ku?e...tako da ljudi moraju spuštati rolete da mogu spavati.....a cjela brda svjetle kao betlehem......
Ako to instaliraju u mojem kraju...sugurno ne?u mo?i izdržati bez borbenog dejstvovanja...(danijel nije ništa ?uo  [22*)

Ma pameti moja (?itaj njihova) gdje si...dok oni iz gradova bježe od svjetlosnog zaga?enja....ovi naši lokalni seljaci žele biti gra?ani ......misle da ?e ih
 uli?na rasvjeta prosvjetliti......eto toliko da se malo izjadam......... [56*

« Zadnja izmjena: 16.05.2006. u 10:11:12 sati od Krun0 »
Deus non est !
Testimonia sunt omnibus per circuitum nostrum, si vis videre.

Offline HrAstro

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
  • Majstor Svjetlosti
Odg: Javna rasvjeta.......
« Odgovori #1 u: 16.05.2006. u 12:36:03 sati »
ja imam u blizini bjelovara (10ak km) vikendicu.. sve ovo što ti opisuješ se kod mene odigralo prije kojih 5 god.. sre?a je u tome kaj se uli?na rasvjeta gasi u 23h i onda tek dolazim ja na svoje

al bjelovar se širi i to se fakat osjeti.. ovo kak sam prije kojih 5 god. vidio i kak je sada
neusporedivo!!!  :(
« Zadnja izmjena: 16.05.2006. u 13:18:47 sati od HrAstro »
.............:HrAstro:. - http://www.hrastro.com/..............

Offline Krun0

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #2 u: 16.05.2006. u 13:02:55 sati »
Kad bi se bar ovi moji genijalci dosjetili gasiti u 23h...
Nadam se da ?e postaviti fotosenzor (bilo bi super na neki stup u mojoj blizini) pa ?u probati namjestiti laser.
Deus non est !

Offline Dark Lord

• Važna Osoba
  • VanZemljak
  • ...hide your soul, I'm coming for you...
« Odgovori #3 u: 16.05.2006. u 15:18:43 sati »
Budite sretni da ste dobili rasvjetu, radi se jednostavno o nekoj razini razvijenosti sredine, i kakve su to gluposti o dodatnom pla?anju rasvjete itd. Trošak za struju pla?at ?e se iz prora?una lokalne samouprave, u koji ti ionako uzimaju porez imao ti rasvjetu ili ne.
Super je što ste ju dobili, nisu to nikakve predizborne smicalice, ve? jednostavno ostvarenje ranije planiranih projekata koji su sada došli na red za realizaciju, pa ne želiš valjda da ti životna sredina ostane u srednjem vijeku...
Budi zahvalan što se ostavruju razvojni projekti u tvom kraju, neznam koja je stranka tamo na vlasti, nije bitno za temu, ve? pozdravi svaki projekat koji se realizira, jer bolje je da se novac utroši na razvoj nego da se niša ne radi... [61*
...Dark Lord of Underworld...

...City of Underworld, the place where the darknes is taking your soul, the place of fear, the place where all your nightmares became real...

Offline Krun0

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #4 u: 16.05.2006. u 21:39:48 sati »
Nemoj se ljutiti ali ja imam drugaciji pogled na to......a i znam tocno sto se dogadja u mojem kraju...vjeruj mi to nije nikakav napredak.......to je cisto ruralan kraj,bez nocnog prometa i bez kriminala...to svjetlo nece nikome donjeti nikakvu korist...osim povecanja svjetlosnog zagadjenja.....
a sto se tice placanja ...povecava se komunalna naknada...................
zdravo seljacki -"skupila se grupa lokalnih seljaka koji bi pravili iz sela grad"...dok pravi problemi ostaju netaknuti...
Deus non est !

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #5 u: 16.05.2006. u 23:42:31 sati »
Budite sretni da ste dobili rasvjetu, radi se jednostavno o nekoj razini razvijenosti sredine...
Sve je to u redu što kažeš, no ovdje se isti?e drugi problem, a to je problem svjetlosnog zaga?enja, odnosno što je golemi dio postavljene rasvjete takav da svijetli u nebesa i obasjava... neznam... nebo i na takav na?in nepotrebno rasipa i energiju i ometa normalan život kako ptica i kukaca, tako i aktivnosti astronoma. O tome se tu radi... :shock:

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #6 u: 17.05.2006. u 00:10:30 sati »
Na Zvjezdarnici postoje dva ?lanka koji lijepo prikazuju tu problematiku. Prvi je jako zanimljivo pisan tekst SVJETLO - NAJVIDLJIVIJI ZAGA?IVA? iz pera Ogrena Variole, a drugi je tekst SRAM VAS MOŽE BITI GOSPODO! koji prikazuje kako ta i sli?ne joj problematike izgledaju u stvarnosti svakodnevnog života, autor je Marino Tumpi?. Toplo preporu?am da ih pogledate i pro?itate na kraju krajeva  [71*

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline Dark Lord

• Važna Osoba
  • VanZemljak
  • ...hide your soul, I'm coming for you...
« Odgovori #7 u: 29.05.2006. u 22:19:30 sati »
Moram priznati da je ?lanak - Svjetlo-najvidljiviji zaga?iva? - veoma zanimljiv i edukativan...
Definitivno trebate pro?itati...
...Dark Lord of Underworld...

...City of Underworld, the place where the darknes is taking your soul, the place of fear, the place where all your nightmares became real...

Offline yoda

• Galaktička Zraka
  • Sve vas volim
« Odgovori #8 u: 27.02.2008. u 11:10:58 sati »
Evo hvale vrijedne akcije naših sjeverozapadnih susjeda.
Iz Podravine, uvijek smo se divili njihovoj radišnosti, modernosti i ekološkoj osvješćenosti...

http://www.vecernji.hr/newsroom/regions/zagorje/3021661/index.do
GSO 200/1200
superplossl 25mm-plossl 10mm-TSSWM 6 mm
TS10x50LE

Offline HrAstro

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
  • Majstor Svjetlosti
« Odgovori #9 u: 28.02.2008. u 18:33:17 sati »
meni, u mom djelu kvarta, riknula rasvjeta  :twisted: :hopla:
.............:HrAstro:. - http://www.hrastro.com/..............