Autor Tema: Imam jedan nepoznati KAMEN sto je to? imate li i vi tako nesto?  (Posjeta: 1332 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline maksica6

• Mjesečar
  • *
  • Spol: Muški
Lijep pozdrav evo prije dosta godina min (cca 15) bio sam na planini Ivancici i pronasao sam kamen koji je crne boje i jos izgleda da je kao da je srebro u njemu,znaci crni kamen mijesan nesto slicno kao sa srebrom to je velicine oko 5*3 cm moze li mi neko objasniti sto je to,posto nisam kod kuce da bih to mogao poslikati i izvijesiti sliku?
Pametni ljudi zapisuju budale pamte!

Offline Dark Lord

• Važna Osoba
  • VanZemljak
  • ...hide your soul, I'm coming for you...
Odg: Imam jedan nepoznati KAMEN sto je to? imate li i vi tako nesto?
« Odgovori #1 u: 16.05.2006. u 15:11:45 sati »
Pozdrav novom ?lanu, i prije svega dobro došao...

Ovako, što se ti?e tvog kamena, napamet ti to nitko nemože re?i, ali ti preporu?am da se obratiš nekome ko je vezan uz geološku struku, ili jednostavno, vjerujem da ?e upaliti, odeš do nekog profesora biologije ili kemije, srednjoškolskog, osnovnoškolskog, svejedno, i saznat ?eš kakav je to kamen...

Škola ima laboratorij, mikroskop, profa ima znanje, i biti ?e mu drago da se osjeti potrebnim, posebno ako ti je nekada predavao...

Nemaš šta izgubiti, znam iz osobnog iskustva, stvorit ?eš si i novo prijateljstvo, oni koji su nas nekada odgajali, vole vidjeti plod njihova rada, posebno ako se vidi da spadaš u sferu intelektualno njemu bliskih ljudi...
...Dark Lord of Underworld...

...City of Underworld, the place where the darknes is taking your soul, the place of fear, the place where all your nightmares became real...

Offline Frank

• Global Moderator
  • AstroOdisej
  • *
  • Spol: Muški
  • Upoznavajući svemir spoznajemo sebe!
« Odgovori #2 u: 16.05.2006. u 18:51:45 sati »
Pozdrav!
Izme?u ostaloga meni je geologija struka, imam doma pove?u zbirku minerala i fosila iz
cijeloga svijeta...Prili?no je grub opis za indetificirari...
Pošalji slike i bolje opiši (težina, sjaj, kompaknost, jedan kristal ili zrnata gra?a, srebrnasto je dio stjene ili kristalizirano na nju,
reagira li na magnet, na?eno na površini ili kopanjem, koja dubina, odlomljeno sa stijene ili zasebno, je li mog?e da nije odande nego doneseno...)
Ivan?ica ima dosta toga, ima i vulkanskih stijena (andezit, eruptivi i sl), a vjerojatno se i raznih škriljavaca da na?i kao i na Medvednici...
Ja sam odsutan do pon, do tada ak ne saznaš što je probat ?u ja kad se vratim na temelju onog što mi od podataka pošalješ!
Sretno!
Pozdrav!
Još su neiscrpni čovjek i zemlja čovjekova!

Offline Dark Lord

• Važna Osoba
  • VanZemljak
  • ...hide your soul, I'm coming for you...
« Odgovori #3 u: 29.05.2006. u 21:07:38 sati »
Pozdrav!
Samo da vas pitam, jel se utvrdilo o kakvom se kamenu na kraju radi kojeg je pronašao maksica6...?
...Dark Lord of Underworld...

...City of Underworld, the place where the darknes is taking your soul, the place of fear, the place where all your nightmares became real...