Autor Tema: IYA 2009. - pripreme  (Posjeta: 59903 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Acheron

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Spol: Muški
  • SkyWatcher 300/1500 GoTo
    • Zvjezdopisi
Odg: IYA 2009. - pripreme
« Odgovori #140 u: 21.01.2009. u 22:07:56 sati »
Nemoj...bolje zvuci Vrhovec...ostavi tako  :mrgreen:
[65*

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #141 u: 21.01.2009. u 22:08:59 sati »
Na naslovnici Zvjezdarnice se veselo vrti bannerčić povodom IYA 2009. sa sloganom :hopla:

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline IceFisherman

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #142 u: 21.01.2009. u 22:09:12 sati »
[26* [05* [26* [27* [25* [28* :81: :201: :120:

Pa nemrem vjerovat!

Ice, možeš to pliz čejnđat  :214:

ummmm ak se to odnosi na ono kaj je na www.astronomija.hr  onda nemrem  jer s tim nemam nič ... u vezi toga najbolje da pošalješ e-mail na  dhrzina@zvjezdarnica.hr

i usput spomeni da trebaju  dodati Mateju Puzovic
Hominum natura novitatis ac peregrinationis avida est. Ad astra volat !

http://allprojectstats.com/showuser.php?id=1700606

Offline Danijel

• Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #143 u: 22.01.2009. u 18:20:31 sati »
Mailom mi se javio Damir Hržina sa ZG zvjezdarnice i obavijestio me o tome da su stranice HR IYA 2009. koje radi Ice proradile i o pismu gospodina Bosanca kojega sam jučer tu objavio. Htio sam mu se samo zahvaliti no onda sam se malo raspisao pa ću to staviti i ovdje:

Citat:
Hvala Damire, znam za stranice jer smo se na AstroForumu dogovorili da ih
Kristian (a.k.a. IceFisherman) napravi pošto Jaša ne stigne. Znam i za to
pismo, objavio sam ga na AstroForumu jučer, a još ranije smo se dogovorili
da ćemo koristiti naziv Međunarodna godina astronomije 2009., sa skraćenicom
IYA 2009. iz razloga što Hrvatska NEMA službeni stav o tome kako bi se IYA
2009. trebala zvati na našem jeziku. Isto tako i kratice poput HGA ili HAG
samo doprinose cijeloj konfuziji, pa smo se odlučili na englesku IYA 2009.

Inače, sve aktivnosti po pitanju astronoma amatera i IYA 2009. možeš pratiti
na AstroForumu

http://www.zvjezdarnica.com/forum/index.php?board=37.0

čisto kako bi bio u toku jer pošto je astronomska zajednica u Hrvatskoj,
naročito u odnosima profesionalci - amateri jako razjedinjena, usudio bih se
reći da suradnje između njih gotovo da i nema, pa čak i da su u sukobu,
amateri su odlučili sami, neovisno o službenom programu IYA 2009. u
Hrvatskoj, obilježiti svojim aktivnostima tu godinu astronomije. Izgleda da
astronome amatere u Hrvatskoj nitko ozbiljno ne shvaća niti ih stimulira u
tom pogledu, pa ne treba čuditi takav odbojni stav prema "službenoj
politici".

Eto, volio bih da je situacija drugačija, poput one u zemljama oko nas, ali
nije (a tome se čude i naši susjedi, ima i njih na AstroForumu), jer je
očito da amaterima nakon raspada bivše zajedničke države, u Hrvatskoj nitko
nije posvetio vremena kako bi ih okupio (poput nekadašnjeg Saveza
astronomskih društava SR Hrvatske), a o radu HAD-a nitko ionako nema pojma
čime se bave (ona njihova kratica HAD je vrlo slikovita) tako da su se
amateri sami organizirali po regijama i sada je teško to sve organizirati i
povezati u nekakvu smislenu cjelinu jer bi (je) očito došlo do sukoba
interesa. U Srbiji na primjer,  taj su problem uspjeli riješiti na vrijeme i
oni sada nastupaju kao cjelina, zajednica, i imaju potporu. Osobno mislim da
će to kod nas biti jako teško ostvariti jer nemamo ljude sa stavom i
KREDIBILITETOM kojima bi se moglo VJEROVATI. Osim toga, amateri su uspjeli
postići tradicionalna okupljanja i natjecanja o kojima svi znaju, uložena su
znatna financijska sredstva s raznih strana, kako se tko mogao snaći da bi
se mogli ostvariti planovi pojedinih udruga i društava, kupljeni su
instrumenti, razvijena je suradnja s ljudima van RH, ljudi putuju po raznim
seminarima, učestvuju u projektima... a sve bez ikakve pomoći bilo kakvih
"službenih institucija" u Hrvatskoj.

Nego, još je nešto simptomatično kod nas, tamo gdje su amateri, nema
profesionalaca i obratno! Čast izuzecima. Postoje dva mjesta gdje se na
Internetu okupljaju amateri. Jedno i najstarije okupljalište je
news:hr.sci.astronomija i news:hr.sci.astronomija.binaries a drugo je
AstroForum koji je stjecajem okolnosti to postao i meni na leđa stavio
veliku odgovornost. Profesionalaca tu nema. Ima nastavnika, no kako je
vidljivo iz nedavnog sastanka na državnom seminaru za voditelje školskih
astronomskih sekcija, ništa se nije promijenilo. O tome bi više mogli reći
oni koji su tamo bili i prisustvovali. Osim toga, počelo je sve manje
nastavnika učestvovati u državnim natjecanjima iz astronomije jer se
pokazalo da su ti susreti sve više "namješteni" i postaju besmisleni. Očito
je potrebno sve mijenjati iz temelja jer je sustav na kojemu počivamo
potpuno OUT. Internet je tu odigrao veliku ulogu, ljudi danas komuniciraju
bez problema, razmjenjuju ideje, vide kako to rade drugi i - mijenjaju
sustave vrijednosti i slično. Posljedica je to svega ovoga čega sam se
dotaknuo gore. Službeni stavovi i priče "nema sredstava", "treba raditi
više", "ne može se"... jednostavno ne prolaze, ljudi su se navikli na njih i
ignoriraju ih jer nisu konstruktivni i ne pokazuju želju da se nešto
OZBILJNO mijenja.

No, dosta više, o ovome bih mogao lamentirati dugo ali to
nije moje područje i posljedica je nezadovoljstva cijelom situacijom što se
tiče položaja astronomije u Hrvatskoj. Sada sam te udavio, no zamolio bih te
da ove moje osobne misli koje sam podijelio s tobom, pošalješ nekome "gore"
ili "dolje" u HAD (šalamala) tko će ih pročitati i uzeti u obzir barem kao
djelić buduće slagalice koju treba složiti. Ne očekujem baš ništa, ionako
sam ja samo sićušni kotačić u mehanizmu, koji i da stane, ništa ne bi
promijenio.

Lijepi pozdrav!

D a n i j e l

Zvjezdarnica - Nešto važno događa se u svemiru!
| www.zvjezdarnica.com | www.zvjezdarnica.eu |
-
Neki problemi nisu rješivi, sve dok se ne
pojavi netko tko to nezna, pa ih - riješi!

Offline Krun0

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #144 u: 22.01.2009. u 18:46:50 sati »
Mislim da tvoje pismo objektivno opisuje stvarno stanje .....

Nadam se da ce se ipak odredjene stvari pokrenuti..
Deus non est !
Testimonia sunt omnibus per circuitum nostrum, si vis videre.

Offline Danijel

• Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #145 u: 23.01.2009. u 08:36:29 sati »

Eto, složili smo se da naša prepiska može biti objavljena ovdje pa ju stavljam u cijelosti:

Citat:

Postovani Danijel

Moram priznati da sam se dosta iznenadio da se o meni prica a meni nitko nije neposredno javio da razmotrimo probleme. Postavljen sam kao predsjednik HAD-a proslog ljeta i nasao kaos. Nista nije radeno i da drustvo ne umre moramo ipak zahvaliti Rosi, Damiru ... Najprije, da se razumijemo, drustvo od drzave prima oko 4-5 000 kuna na godinu. Ostalo je od clanarine (mozete izracunati koliko). Sada je budzet negdje oko 10000 kuna s time da se najprije trebaju podmiriti tekuci troskovi. U tim uvjetima koga angazirati za aktivnost da se pokrene ubrzano ono sto je tek sada napravljeno? Po mom postavljanju odmah se krenulo za temeljnim ciscenjem stanja a to ukljucuje pripremu za IYA2009 (svi su dobili rano obavijesti za prijedloge projekata), izrada stranica HAD i IYA2009 i onda najvaznije smirivanje stanja izmedu "amatera" i "profesionalaca". Ne trebam kazati da je animozitet veliki, sto se vidi i iz vaseg pisma, ali mi nitko ne moze prigovoriti da itekako zelim da se to stanje promijeni. Mozda nisam u tome bio brz kao sto sam zelio ali uz predsjednistvo HAD-a (za koje ne dobijam niti lipe) imam duznosti predsjednika znanstvenog vijeca fizike, organizaciju Brijunskim konferencija, rad na svojim projektima i predavanja na sveucilistu. To ne opravdava sporost mojih aktivnosti ali postavljen sam na tu duznost i eventualna pomoc sa strane bi dobro dosla. Alternativa je da dam ostavku i neka se netko drugi prihvati te duznosti.

Jedna od mojih velikih zelja je da pokusam sve amaterske udruge sazvati na jedan sastanak na kojem bi se dogovorilo o njihovom objedinjavanju, kao zasebno od HAD-a, a da suradnja medu nama bude konstruktivna a ne da svatko misli na svoje interese. U tom smislu izrazio sam zelju posjetiti Viroviticu, i u dogovoru s Zlatkom Kovacevicem (usput on mi se jedini javio i moj odgovor za suradnju je bio promptan) to planiram sredinom ozujka (do sredine veljace sam u SAD) kada bih i odrzao javno predavanje. Medutim najveca mi je zelja da sjednemo zajedno i malo popricamo o svemu. Neznam koliko znate o tom dogovoru, i bilo bi mi jako zao da radi vasih medusobnih nesporazuma do toga ne dode. Nesporazumi dolaze iz ne komunikacije i zato bih volio da svatko tko ima nekih prigovora neka mi se javi. Moja email adresa je

bosanac@astronomija.hr
Bosanac@irb.hr

Lijepi pozdrav svima i zelim da jednog dana zajedno radimo na boljitak nase zajednice astronoma, astrofizicara, astrokemicara, astrobiologa i kozmologa.

--
Prof. S. Danko Bosanac
R. Boskovic Institute
Bijenicka c. 54
Zagreb, Croatia
Tel: +385 1 4561 038
http://www.irb.hr/users/bosanac

Moj odgovor Danku:

Citat:

Poštovani gospodine Bosanac,

jako mi je drago da smo i "službeno" uspostavili kontakt. Do prije koji dan, nisam ni znao za Vas, još manje o službenom programu povodom IYA 2009. Jedina informacija o tome bila je samo ona na stranicama ZG zvjezdarnice
http://www.zvjezdarnica.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=86&Itemid=1

Ljetos sam s ekipom AstroForuma posjetio ZG zvjezdarnicu http://www.zvjezdarnica.com/index.php?akcija=dnm&id=492 i tom prilikom nam je gospodin Damir Hržina pokazao novi teleskop http://www.zvjezdarnica.com/index.php?akcija=video&id=493 i tako sam s njime uspostavio kontakt. Kasnije smo se dopisivali zbog toga što je istekla domena astronomija2009.org pa me zanimalo što se dogodilo i hoće li se uspjeti vratiti. Na Zvjezdarnici od prošle godine vrtim službeni banner za http://www.astronomija2009.org/ te me je zanimalo trebam li mijenjati link. Istovremeno sam u kontaktu s ljudima iz Srbije jer i njihovih članova ima na AstroForumu jednako kao i nas na njihovom http://www.astronomija.co.rs/forum/index.php godinama surađujemo i pišemo tekstove koji se objavljuju i na Zvjezdarnici i na Astronomskom magazinu http://www.astronomija.co.rs/ a zahvaljujući takvoj suradnji, u Hrvatskoj se može čitati odlični časopis Astronomija http://www.zvjezdarnica.com/index.php?akcija=arhiv&kt=5&pid=15 koji se tiska u Srbiji i za koji također pišu i astronomi iz Hrvatske. Vjerujem da Vam je to poznato. Isto tako, javio mi se i gospodin Romštajn sa željom za suradnjom oko pisanja članaka za ČiS. Prvi rezultati te suradnje vidjet će se već u idućem broju ČiS-a. Dakle, jako smo zainteresirani za suradnjom sa svakime tko želi "s nama imati posla".

Dakle, kontaktiramo međusobno, surađujemo i bilo nam je jasno da Hrvatska debelo kasni s pripremama za IYA 2009. Nitko nije znao zašto je to tako. Službenih stranica nije bilo, nikakvih službenih podataka nismo našli na webu, a sve je kulminiralo nakon Nove godine kada smo shvatili da je Hrvatska ušla u Međunarodnu godinu astronomije potpuno nespremna. To smo shvatili kao signal da nešto trebamo poduzeti i to hitno jer nas je bilo sram pred svijetom, prijateljima iz nama susjednih zemalja koji su na vrijeme predstavili svoje planove na webu iz kojih se vidi koliko su oni pozornosti posvetili cijelom događa(n)ju i koliko su dobro pripremljeni. U tom smjeru Vam se javio i Kristian oko izrade službenih stranica. Da nije bilo neugodno samo nama nego i njima vidjelo se i u raspravama na AstroForumu.

Osim toga, ogorčeni smo bili i činjenicom da Hrvatska nema službeni stav niti oko imena, ono malo službenih materijala na hrvatskom jeziku populariziralo je Međunarodnu astronomsku godinu 2009. radi čega smo to uzeli za službeni naziv, mada nam se uopće nije sviđao, prepravljali smo tekstove i naslove u tom smjeru. Zatim su se pojavile informacije da je ispravni naziv Međunarodna astronomska godina 2009. pa onda opet slijedi ponovni ispravak svega na staro. Takvi manevri samo pospješuju odbojnost prema svemu i utvrđuju nepovjerenje prema organizatorima jer ostavljaju dojam da ništa ne funkcionira, da ne znaju što rade, pa čak da se ne mogu dogovoriti niti oko imena. STRAŠNO!  Zato smo odlučili, poučeni ranijim iskustvima, svoje aktivnosti povodom IYA 2009. organizirati samostalno, neovisno o službenim jer nismo imali NIKAKVIH informacija o tome što se konkretno priprema niti od koga ih možemo tražiti. Ne trebam napominjati da ljudi (ovdje mislim na astronome amatere) nemaju visoko mišljenje o profesionalcima (pod time mislim na ljude koji su plaćeni da se bave astronomijom u Hrvatskoj) jer do sada s njihove strane nije ništa napravljeno da bi se osjećali drugačije.

Tu se još uplela politika, pa politikanstvo, pa strančarenje na svim razinama... ne trebam Vam govoriti ništa o tome jer vjerujem da ste toga i sami svjesni. Ukratko, astronomija u Hrvatskoj je na tako niskim granama da je to neoprostivo. Barem iz kuta gledanja što se tiče nas astronoma amatera. Postoje nastojanja da se ovaj naziv promijeni u "astronomi neprofesionalci" jer se očito srame naziva amater koji je poprimio negativan predznak, no ja se ipak ne slažem s time.

Koliko sam vidio, o Vama nitko nije napisao niti jednu ružnu riječ, osim da se niste baš snašli u nastaloj situaciji, da vjerojatno imate i puno svojih obaveza, ali ni da niste odveć poznati u amaterskoj astronomiji, što ne mora značiti ama baš ništa loše. Rekao bih da je to čak pozitivno jer Vas nitko ne povezuje niti s nečime lošime što se događalo do sada!!! Znate i sami da mi kao ljudi volimo komentirati, sto ljudi, sto ćudi reklo bi se. O HAD-u ne znam gotovo ništa, znam samo ono što je godinama pisalo na starim web stranicama na kojima je zadnja izmjena datirana iz 2006. godine. Niti ja, niti drugi amateri nismo mogli vidjeti čime se HAD u stvari bavi, tko su uopće članovi HAD-a, nikakvih kontakata s njima nismo imali niti se bilo tko od profesionalaca predstavljao u kontaktima s nama kao član HAD-a. Oni, kao da su pripadali jednom zatvorenom svijetu, otuda i ona moja primjedba "gore" i "dolje" i da je kratica HAD vrlo slikovita. Iskreno, nemam pojma što se događa(lo) u tom svijetu, no informacija o tome naprosto nema. A kada nema informacija, onda se stvara plodno tlo za nagađanja, špekulacije i izmišljotine. To nije dobro i nadam se iskreno da ćete to uspjeti promijeniti, ne samo Vi osobno nego i ljudi oko Vas, Vaši suradnici. Bilo bi dobro nama amaterima (do)pokazati da ste odlučni promijeniti postojeće katastrofalno stanje, otvoriti se suradnji s nama, a ako u tome uspijete, vjerujem da ćete dobiti i naše povjerenje. Za sada, svi pušemo na hladno...

Jedno je točno, stanje u kojemu smo sada je neizdrživo, voda nam je svima došla do grla i moramo nešto HITNO poduzeti kako bismo to promijenili jer vremena više nema za gubljenje. Bude li se čekalo, stanje može biti samo sve gore.

Primijetili ste kako se kroz sve provlači - nedostatak informacija, neinformiranost... Mišljenja sam da je BAŠ TO dovelo do toga da su se amateri okrenuli sami sebi i počeli graditi amatersku astronomiju onako kako su najbolje znali i onako kako se tko uspio snaći. Nije bilo pomoći onih koji su trebali to koordinirati. Ako sam dobro upoznat, upravo HAD je na sebe trebao preuzeti tu ulogu, koju je imao SAD SR Hrvatske nekada. U međuvremenu, stasale su nove generacije, nova razmišljanja, iskustva, život je učinio svoje, i postalo je sasvim normalno da Hrvatska nema krovnu organizaciju na koju se astronomi amateri mogu osloniti, već su se svi snalazili kako su znali. Neki su uspjeli, neki nisu. Ni Virovitica nije ništa drugačije prošla. Molio bih Vas da odvojite malo svoga vremena i svratite u (moj) Danijelov brlog i pročitate tekst o astronomiji u Virovitici jer osim na tom mjestu, o tome više nigdje ništa nema na webu. Posebno bih Vam skrenuo pozornost na ono na dnu pod naslovom Osnivanje i propast nove Astronomske udruge Mirko Danijel Bogdanić. S time se susreću gotovo svi u ovoj zemlji. Tekst je na adresi http://www.danijel.info/astronomija/astrovtc.html kao i na http://www.danijel.eu/astronomija/astrovtc.html .

Zlatko Kovačević me je nedavno upoznao da je s Vama u kontaktu i da planirate doći u Viroviticu. Bit će mi zadovoljstvo, ako mi radne obaveze to dopuste, doći na Vaše predavanje, susresti se s Vama i razmijeniti misli uz čašicu razgovora. Dapače. U veljači imam godišnji odmor pa planiram doći jedan dan u Zagreb, naći se s ekipom s AstroForuma iz Zagreba, malo se družiti s njima u živo, pa ako Vam vrijeme to dozvoli, možda se nađemo već tamo i upoznamo ranije.

Do tada, srdačno Vas pozdravljam i molim za Vaše dopuštenje da ove mailove koje smo razmijenili objavim na AstroForumu kako bismo pokazali i INFORMIRALI ostale o našim stavovima ali i pokazali da smo otvoreni za međusobnu suradnju, a time i promjenama postojećeg stanja.

--

Lijepi pozdrav!

Danijel Reponj

Zvjezdarnica - Nešto važno događa se u svemiru!
| www.zvjezdarnica.com | www.zvjezdarnica.eu |

Odgovor meni:

Citat:

Dragi Danijel

Naravno da mozemo biti na Ti. Astroforum, na moju zalost, tek sam upoznao jucer, kada mi je Damir poslao tvoje dugacko pismo i koje sam nasao na forumu. Htio sam se ukljuciti da moje pismo tebi postavim na forum, dakle slazem se da nasa korespondencija koja se tice astronomije moze ici na isti. I tvoje pismo meni, koje je prethodilo ovom, stavi na forum. Ja se na forumu necu skrivati iza tajnog imena, mada nemam nista protiv da netko to cini. Istina radi zauzetosti necu moci bas biti jako aktivan ali cu sigurno pratiti sto se tamo odvija.

Danko

--
Prof. S. Danko Bosanac
R. Boskovic Institute
Bijenicka c. 54
Zagreb, Croatia

Eto, sada znate kako stvari stoje, nadam se da će se ovime stvari početi odvijati na bolje. Slobodno komentirajte i iznestite svoje viđenje :251:

Offline Danko

• Važna Osoba
  • AstroNavigator
« Odgovori #146 u: 23.01.2009. u 08:58:43 sati »
Da se pretstavim, ja sam Danko i novi "clan" ovog foruma (pisem bez č, ć.... jer je moja tipkovnica, profesionalno, za SAD ), svi smo na TI a moja profesionalna adresa je

Prof. S. Danko Bosanac
R. Boskovic Institute
Bijenicka c. 54
Zagreb, Croatia
email: bosanac@irb.hr
         bosanac@astronomija.hr

Samo moje nepoznavanje ovog foruma sprijecilo je da se nisam javio vec ranije, moram priznati da neznam razloge tome. No nadam se da ipak ne kasnim. Ovdje bih ucestvovao u diskusijama o svim temama, naravno koliko mi to vrijeme omogucava, ali u svakom slucaju za neposredne probleme biti cu dosta revan. U svakom slucaju ako me se zeli upozoriti na neku diskusiju ili iskrsli problem najbolje da mi se to javi emailom. Smatram da je problem broj jedan duboko nepovjerenje grupacija astronoma i ostalih koji rade sa Svemirom. Razlog tome je prije svega nekomunikacija, i mozda neke doze egoizma. Sa svoje strane mogu reci da kada sam u ljeto 2008 postavljen za predsjednika HAD-a jedna je od prvih stvari koju sam zelio uciniti jest ukljucivanja amaterskih drustava u clanstvo. No medutim Damir me je upozorio da smo strukovno drustvo i da zakonski to nije moguce. Moje su namjere bile da se objedini rad astroznanosti, dakle astronomije, astrofizika, astrokemija, astrobiologija, kozmologija...,  da nam svima bude bolje. Jedan drugoga pomazemo a ne da jedan drugome zapovjedamo. Ta mi je ideja jos uvijek na pameti i svaka inicijativa u tom smislu dobro je dosla. Ako nista drugo za pocetak mozemo razgovarati i medusobno si pomagati. Osobno mislim da amaterska drustva ne znace da su ne strucna, njihov je doprinos astronomiji itekako vazan, jedina je razlika sto neki zaraduju svoj kruh svojom profesijom a neki to rade iz ljubavi. Ne znaci da i oni prvi to ne rade iz ljubavi, biti u znanosti danas, barem kod nas, to je potrebno. Samo da napomenem, imao sam izuzetnu cast biti gost na godisnjoj skupstini Royal Astronomical Society (samo dva gosta se mogu pozvati). Sastaje se odbor drustva a clanovi su i "amateri". To pokazuje koliko se pridaje vaznost neprofesionalaca doprinosu astroznanostima.

Da ne duljim (u SAD sam i 3 je sata ujutro) cujemo se.
|  Prof. dr. sc. Slobodan Danko Bosanac  |  R. Boskovic Institute, Bijenicka c. 54, Zagreb, Croatia  |  Tel: +385 1 456 10 38  |
|  web: www.irb.hr/users/bosanac  |  email: bosanac@irb.hr  |  web: www.astronomija.hr  |  email: bosanac@astronomija.hr  |

Offline Krun0

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #147 u: 23.01.2009. u 09:51:22 sati »
Pozdrav g. Danko  [10*

Eto bas me veseli sto ste imali volje javiti se ovdje na "nesluzbeno-sluzbeni forum
  astronoma amatera Hrvatske" ... Vasi postupci sve vise
pokazuju da bi Vas pristup problematici Astronomije u Hrvatskoj mogao biti
  onaj dugo ocekivani - u pozitivnom smjeru. :)
 ...nadam se da cete tu tendenciju u okvirima svojih
 mogucnosti i zadrzati..
Mozda ce se nasa kriticnost i skepticnost ipak pokazati pretjerana,no s obzirom na stanje prijasnjih godina
 mislim da nam to ne mozete zamjeriti.  :103:

Nadam se da smo konacno pred dugo ocekivanim "Armstrongovim :mrgreen:" korakom
   za Astronomiju u Hrvatskoj...

Deus non est !
Testimonia sunt omnibus per circuitum nostrum, si vis videre.

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #148 u: 23.01.2009. u 11:47:08 sati »
Pozdrav g. Danko  [10*
... Nadam se da smo konacno pred dugo ocekivanim "Armstrongovim :mrgreen:" korakom
   za Astronomiju u Hrvatskoj...
Ulizica  :wink:

Bok Danko! Funkcija vuče malo na VI ali ne bi trebalo biti diskriminacije pa ću se prisiliti na TI.
Kruno je gore "odradio " ovaj ljubazni dio dobrodošlice u kojem se vjerojatno svi identificiramo.
Bilo bi zgodno kada bi našao par minuta da napišeš svoju viziju suradnje amatera i profića, na kojim bi se poljima i na koji način mogla dogoditi. Naravno i prepreke koje vidiš, da znamo što treba mijenjati i protiv čega se boriti.
« Zadnja izmjena: 23.01.2009. u 12:01:00 sati od dag »
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline Valent

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #149 u: 23.01.2009. u 12:08:28 sati »
Pozdrav Danko, dobrodošao!  [10*