Autor Tema: IYA 2009. - pripreme  (Posjeta: 55728 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
  • Spol: Muški
    • Zvjezdarnica
Odg: IYA 2009. - pripreme
« Odgovori #20 u: 07.01.2009. u 21:48:22 sati »
Ljudi, ovo me je zaista ganulo, iskreno, nisam očekivao da vam Zvjezdarnica i AstroForum zaista toliko znače, HVALA VAM SVIMA NA PODRŠCI :115: :115: :115:

Vaš novac ne mogu primiti, nema potrebe da mi išta šaljete, budem to riješio makar dignuo kredit, jer vaše prijateljstvo ne mogu platiti niti kupiti ikakvi novci, puno mi znači da ste mi pružili podršku i to mi je dovoljno :125:

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline davor

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #21 u: 07.01.2009. u 22:22:09 sati »
Možda sve ovo ipak nije za otvoreni forum.
Mislim da kredit nije najbolje rješenje, ako je baš do toga došlo. Probaj prespavati,  iskalkulirati, pa razmisliti o prijedlogu.
Naravno, ti najbolje znaš situaciju i svaku tvoju odluku ćemo ispoštovati.
Ja se ne želim raspravljati, samo hoću kazati da sam u pravu.

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #22 u: 07.01.2009. u 22:25:19 sati »
Ma riješit ću to, ne brinite se, Zvjezdarnica sigurno ide dalje i ovu godinu, usprkos svemu, nedam se ja samo tako :twisted:
Vratimo se mi lijepo raspravama o IYA 2009. :251:

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline Frank

• Global Moderator
  • AstroOdisej
  • *
  • Upoznavajući svemir spoznajemo sebe!
« Odgovori #23 u: 07.01.2009. u 22:54:41 sati »
Siguran sam da se bilo kakvi problemi Zvejzdarnice mogu riješiti. Ja sam za sve otvoren, samo recite što treba.
Što reći nego da mi je Forum homepage  :mrgreen:

Glede Godina astronomije ili astronomska godina. isto je i kao s natrij klorid ili natrijev klorid. Mi ratujemo s tim nazivima u kemiji stalno, a jezikoslovci tvrde da je pridjevski oblik ispravniji, dakle natrijev klorid, ili u ovom slučaju astronomska godina. Iako meni osobno bolje i smislenije zvuči Međunarodna godina astronomije, a ne Međunarodna astronomska godina.

Iako možda bude astronomska po mnogo čemu, a ne zvijezdama...

Planiram za VG neka događanja sigurno, detalji se dogovaraju. Najmanje što bude jest neko predavanje u vlastitoj režiju (uz obavezno nagovaranje Acha da se pridruži  :mrgreen: ), a najviše, koliko mi dozvole   :wink:

Kako je Tehnički muzej uključen u sve to? Ogren, Ante, gdje ste? :mrgreen:
Dani svemira i sva predavanja prošle godine, pogotovo dolazak Charlesa Dukea, su fenomenalna ideja. Nadam se barem jednako bogatom programu i ove godine. A vjerujem da se slažete sa mnom kada kažem da ako ikako možemo pomoći, da budemo. U svoje ime mogu sigurno reći da sam na raspolaganju.

Probat ću se prošetati do zvjezdarnice da izvidim što se gore događa. Možda nam kakva informacija ili novost promiče...

Koliko znam HAD je prilične novce tražio za obilježavanje godine astronomije (astronomska potražnja  :mrgreen: ). Pretežno za obilježavanje po školama koje su se prijavile. Za zadnjem sastanku aktiva je kružio popis. Trebao bi biti sastanak krajem siječnja ili početkom veljače pa možda više o svemu saznam.

Trenutno, nažalost, ganjam neke lokalne probleme koji su jako bitni i neodgodivi pa nisam u potpunom toku zbivanja ovdje.  :(
Još su neiscrpni čovjek i zemlja čovjekova!

Offline Filip Lolic

• AstroOdisej
  • **
    • http://filiplolic.com
« Odgovori #24 u: 08.01.2009. u 00:25:16 sati »
mislim da bi bilo najpostenije da se uplati 100 kn po glavi,
20ak bi nas se sigurno naslo

danijel?

OT
Mislim da nema smisla govoriti o ikakvim ciframa, nekome je 100kn puno, a nekome malo  :wink:

Zao mi je sto u HR Paypal ne omogucuje primanje novca na racun, a samim tim i mogucnost jednostavne donacije.
Recimo, meni je bilo pravo zadovoljstvo donirati ljudima novac za trud koji su ulozili u razvoj nekakvog besplatnog softvera, a koji se meni
pokazao izuzetno korisnim. Dva klika misem i to je to  8)
Newton 8" f6, GSO 8 RC
SkyWatcher ED80, SW 0.85 FF/FR
Modificirani hlađeni Canon 450D, 5D, Atik 16IC + Astronomik RGBHa, CLS filteri, KAI4022 mono kamera
Belt mod NEQ6 Pro
--- http://filiplolic.com ---
--- http://lumis.hr ---

Offline Acheron

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • SkyWatcher 300/1500 GoTo
    • Zvjezdopisi
« Odgovori #25 u: 08.01.2009. u 05:55:48 sati »
Htio bih samo prokomentirati nešto vezano uz amaterska društva i organizacije.

Kada sam se počeo baviti astronomijom i kada sam krenuo u nabavku opreme, ljudi iz moje okoline su me pitali zašto ne odem studirati astronomiju ili ne nađem nekakav posao. Moj odgovor je bio i ostao da čim se čovjek nečim MORA baviti (posao, studij), a ne da ŽELI kao astronom amater, doći će u jednom trenutku do zasićenja. Ovisi od osobe do osobe kada će se to dogoditi i dali si je spremna priznati, ali jednog dana svi ćemo (ili već jesmo) reći "joooj, kaj opet moram na posao". Smatram da je entuzijazam amatera nešto neprocjenjivo i da ne postoji novčana naknada koja ga može isplatiti. Ovako se bavimo astronomijom jer ne očekujemo nikakvu profit iz toga, širimo svoje vidike i uživamo u pogledima kroz teleskop i na astrofotke.

Offline Frank

• Global Moderator
  • AstroOdisej
  • *
  • Upoznavajući svemir spoznajemo sebe!
« Odgovori #26 u: 08.01.2009. u 09:01:17 sati »
Problem nastaje kada taj entuzijazam se želi proširiti na bilo kakvu edukacijsku djelatnost, koristan rad u zajednici. Onda biti pojedinac nije lagano, jer malo tko želi poslovati s pojedincem. Ali ako je društvo u pitanju, stvari postaju bitno drugačije. Škole, lokalna uprava i dr. će ući u suradnju s udrugom, ali ne s pojedincem. To što neki od nas (uključujući i mene) uspjevaju kao pojedinci je isključivo na temelju poznanstava i već stećenog povjerenja. Da dođemo negdje nepoznati, sumnjam da bi uspjeli (ako ništa preoblem je u papirologiji koja prati svaku suradnju. Anonimni pojedinac je tu bespomoćan, ali udruga može nešto napraviti).

Nadalje kao pojedinci cjelokupnu organizaciju IYA 2009. snosimo na temelju poznanstva i glasa. Kao udruga možemo se javiti na natječaj i osigurati da svaki grad ima barem predavanje. Ne moramo kupovati opernu, tražiti novce i sponzore.... Jednostavno je stvar kredibiliteta i mogućnosti komunikacije. Pojedinac sam u društvu i neregistrirane organizacije na bilo kakvim većim projektima ne prolaze.

U biti sve što ja osobno radim pokriva neka udruga ili organizacije - Gimnazija, Zajednica tehničke kulture, Mjesni odbor, Fakultet, GT, Čičke novosti... Da sam tražim, bez zaštite registrirane udruge/grupe/organizacije ništa od onoga što se događa u VG sad ne bi bilo (a ionako se događa premalo ako se mene pita).

To je moje mišljenje i viđenje problema.
Još su neiscrpni čovjek i zemlja čovjekova!

Offline Krun0

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #27 u: 08.01.2009. u 09:39:44 sati »
Da, ako bi zelio organizirati predavanje u gradskoj vjecnici  ili promatranje na trgu ,jedino kao registrirana
   udruga dolazis u obzir inace te uopce ne dozivljavaju....ne znam sto je ljudima tako misticno
    u frazi "udruga" ,no cinjenica je da stvari tako funkcioniraju,zbog toga sam i ja svojedobno htio
      da se sluzbeno udruzimo  - ne nema dovoljno zainteresiranih...
Deus non est !
Testimonia sunt omnibus per circuitum nostrum, si vis videre.

Offline IceFisherman

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #28 u: 08.01.2009. u 11:53:55 sati »
pa idemo se onda  udružiti .. 3 nas ma :)

p.s

dobil sam  odgovor  od gosp. S.D. Bosanca i pozvan  sam na Ruđer Boskovic   da se upoznamo sljedeci tjedan  do četvrtka.  :)
Veli da je osoba  koja radi na stranicama  zauzeta nečim pa radi toga niti nemamo stranica... tak da bum videl kaj se bu dalo oko toga  napraviti ... usput  bum mu skrenul pažnju na  ovu našu virtualnu zvezdarnicu u kojoj se okupljamo i sve ostale aktivnosti astronoma amatera  u HR .... morti na kraju još sve dobro zajde  :)

edit:

ak ko ima kakve želje i pozdrave   da uručim ... nek veli  :wink:
« Zadnja izmjena: 08.01.2009. u 11:59:44 sati od IceFisherman »
Hominum natura novitatis ac peregrinationis avida est. Ad astra volat !

http://allprojectstats.com/showuser.php?id=1700606

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #29 u: 08.01.2009. u 16:21:24 sati »
Podsjeti ga da je godina na koju se nepostojece stranice odnose, vec u toku. Mozda je onda odabir osobe los.
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)