Autor Tema: IYA 2009. - pripreme  (Posjeta: 59404 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
  • Spol: Muški
    • Zvjezdarnica
Odg: IYA 2009. - pripreme
« Odgovori #80 u: 13.01.2009. u 14:14:28 sati »
Mi smo amateri i tako se trebamo postaviti, nemojmo se sada ovdje prepucavati, imam prijedlog.

Sve što ove godine budemo radili, predstavimo to kao dio IYA 2009. Ne trebamo sada izmišljati čudesa i potrgati se oko stvari koje ne želimo ili ne možemo napraviti. O ovome je netko drugi trebao prije razmišljati ali nije, zato se mi sada time bavimo. Nećemo na sebe preuzeti njihov teret odgovornosti, tko ih jel… mi imamo svoje aktivnosti.

Bavimo se amaterskom astronomijom i iskoristimo svaku priliku da u tim aktivnostima istaknemo da je ovo Međunarodna astronomska godina. I to je to. Ne trebamo organizirati lijepljenje plakata koje nemamo, ne trebamo organizirati skupove i manifestacije za koje nemamo novca, ne trebamo puno toga. Radimo ono što možemo, a to je da svoje aktivnosti predstavimo (i) kao dio obilježavanja IYA 2009.

Budemo li komunicirali s medijima, to ćemo spomenuti, budemo li držali predavanja u sklopu škola, to ćemo istaknuti, nećemo tiskati letke i brošure jer nemamo novca za to, no budemo li kojim čudom došli do promidžbenih materijala, jer netko je dobio lijepu svotu novca i za to, naravno da ćemo ih dijeliti i isticati.

Ni od koga se ne traži da sada napravi čudesa. Čudesa trebaju napraviti oni koji su plaćeni, a do sada nisu ništa poduzeli i njih jedino čudo može opravdati. Prestanimo se baviti njima.

Dakle, napišemo kakav tekst za medije, bez obzira ima li direktno veze s IYA 2009, ali na kraju nadopišimo da je ova godina proglašena Međunarodnom astronomskom godinom 2009. Snimimo li fotku, u opisu napišimo da je snimljena za vrijeme Međunarodne astronomske godine 2009, stavimo link, može i na IYA 2009, a može i na HR IYA 2009 stranice, ako vam nije mrsko, sasvim svejedno. Mislim da to neće biti neki veliki problem. Što mislite o ovome?

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #81 u: 13.01.2009. u 14:23:59 sati »
Mislio je na naše komentare podrške (pretpostavljam). Jer to tako obično ide po shemi.
Procitao si me  :wink:

A to sto kaze Zec, sasvim je ok.
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline Arkturus

• AstroPjesnik
« Odgovori #82 u: 13.01.2009. u 14:51:11 sati »
Naravno da je Zekonja OK. Mislim da nitko i nema zamjerke na to što je reko.

Al oću reći da i onaj ko nešto pokušava popraviti mora imati informaciju koliko ljudi dijeli to mišljenje. Zato je i podrška riječima podrška.
Da se ne dogodi da L.L. iz dubrovačko-neretvanske pozove na potpisivanje peticije o svjetlosnom zagađenju koje bi županiji vratilo astronomiju, da neki ljudi dođu i na kraju se ispostavi da je prijedlog podržalo 20% ljudi. Ja bi ga prvi nekamo otjerao jer me vuče za nos.
Zato mislim da koristi reći: podržavam ili ne slažem se.
Ako sam u mogućnosti pomoći (ne politički) i ako netko ima konkretan prijedlog što bih to trebao učiniti... vrlo rado.

Offline Krun0

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #83 u: 13.01.2009. u 15:06:53 sati »
plakate mozemo imati ali na zalost samo cb  :( :mrgreen:
pa ako treba....
Deus non est !
Testimonia sunt omnibus per circuitum nostrum, si vis videre.

Offline Krun0

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #84 u: 13.01.2009. u 15:18:59 sati »
Prestanimo se baviti njima.

Nitko se ne bavi niti ne prepucava..
.ovo je samo pozitivna kritika..
..mozda se u nekome probudi savjest...
Jer upravo je to na sto se osvrcemo problem zbog kojeg
  je astronomija u Hr u takvom stanju (tak da je i mene sram)...
    nije problem sto se nekom nesto neda ,nego je prihvatio i zaduzen je sluzbeno...
     pa mu se opet ne da,a nece se ni potruditi naci adekvatnu zamjenu...

Ovo sve ostalo sto si spomenuo je ok....

Deus non est !
Testimonia sunt omnibus per circuitum nostrum, si vis videre.

Offline pixel

• Važna Osoba
  • Jahač Kometa
    • UPZ Prototipus
« Odgovori #85 u: 13.01.2009. u 15:20:23 sati »
Mi smo amateri i tako se trebamo postaviti, nemojmo se sada ovdje prepucavati, imam prijedlog.
...
Dakle, napišemo kakav tekst za medije, bez obzira ima li direktno veze s IYA 2009, ali na kraju nadopišimo da je ova godina proglašena Međunarodnom astronomskom godinom 2009. Snimimo li fotku, u opisu napišimo da je snimljena za vrijeme Međunarodne astronomske godine 2009, stavimo link, može i na IYA 2009, a može i na HR IYA 2009 stranice, ako vam nije mrsko, sasvim svejedno. Mislim da to neće biti neki veliki problem. Što mislite o ovome?
Slažem se u potpunosti s napisanim! Bilo bi lijepo da je startalo drukčije gdje bi se naš entuzijazam i mogućnosti lijepo uklopile u već postavljeni program, no činjenica jest da posao u startu nije obavljen kako spada (od onih odgovornih za IYA HR) pa ne moramo sebi zagorčavati život smišljanjem nečega što je netko drugi trebao. Svako promatranje, prezentacija, tiskani letak, slika itd. je veliki doprinos HR IYA2009 od strane astronoma amatera i samom voljom i dobrim duhom ova godina će sigurno ostati zabilježena kao godina astronomije!!!

Samim time što se toliko ljudi javilo na forum, znači da nam je stalo da to odradimo najbolje što možemo (ili u razini svojih mogućnosti/volje), bar se nadam ;)

Offline Bobo

• AstroPjesnik
  • http://www.astrobobo.net
    • Astrobobo.net
« Odgovori #86 u: 13.01.2009. u 18:15:34 sati »
Zanimljivo, zanima me koliko ce se ovdje izrecenih parola pretociti u stvarnu pomoc ovoj ideji, u obliku vlastitog angazmana.

[42* :274:
http://www.astrobobo.net
http://www.recenzije.astrobobo.net
Celestron EdgeHD 8", Pentax 105 SDP & 10x50 PCF WPII, Lunt 60mm, Celestron CGEM, Giro GR3, SBIG STL-11000, ZWO ASI 290, Nikon D5100 mod.

Offline Bobo

• AstroPjesnik
  • http://www.astrobobo.net
    • Astrobobo.net
« Odgovori #87 u: 13.01.2009. u 18:18:42 sati »
ne trebamo organizirati skupove i manifestacije za koje nemamo novca, nemamo novca za to, no budemo li kojim čudom došli do promidžbenih materijala, jer netko je dobio lijepu svotu novca i za to, naravno da ćemo ih dijeliti i isticati.
Što mislite o ovome?

Djeluješ u sklopu astronomskog društva, pošalješ zahtjev i dobiješ novce...ko kaže da nema novca? ;)
http://www.astrobobo.net
http://www.recenzije.astrobobo.net
Celestron EdgeHD 8", Pentax 105 SDP & 10x50 PCF WPII, Lunt 60mm, Celestron CGEM, Giro GR3, SBIG STL-11000, ZWO ASI 290, Nikon D5100 mod.

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #88 u: 13.01.2009. u 18:19:30 sati »
[42* :274:

Da, znam da imas iskustvo s ADI slucajem ...  :wink:
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #89 u: 13.01.2009. u 18:35:11 sati »
Djeluješ u sklopu astronomskog društva, pošalješ zahtjev i dobiješ novce...ko kaže da nema novca? ;)

Aha, to sigurno tako funkcionira [02*

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |