Autor Tema: Astrovizija  (Posjeta: 50255 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Beorn

• Moderator
  • AstroUmotvorac
  • *
  • Spol: Muški
Odg: Astrovizija
« Odgovori #10 u: 11.02.2009. u 11:34:10 sati »
Sretno s Astrovizijom!

Jedva čekam :216:
Teleskopi: Antares - Celestron C11 XLT, Anglachel - Equinox 120ED APO, Beba - StarTravel 80, Lutonja - Meade 5000 80mm triplet
Dalekozori: Lunt LE 7X50 Magnesium, Bresser 10X50
Montaže: Skywatcher EQ6Pro SynScan modificirana, Losmandy GM8
Kamere: ATIK 383L+, Canon 600D, QHY5L-IIm

Offline davor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
« Odgovori #11 u: 11.02.2009. u 11:46:14 sati »
http://www.astrovizija.net/hardveraj.htm

Sviđa mi se ovaj slogan koji je spomenut u tekstu: "...jednom riječju raj za hardver......"

Možda bi pasao naziv rubrike "Raj za hardveraj"  :D
Ja se ne želim raspravljati, samo hoću kazati da sam u pravu.

Offline Sale

• ZvjezdoZnanac
« Odgovori #12 u: 11.02.2009. u 12:09:43 sati »
Pretpostavljam da će to biti nešto preko Interneta.... jedva čekam  :hopla: :hopla: :hopla:
Ukoliko se radi o klasičnoj TV evo ideje ubacite onaj telefon sa dodatnom cenom (kao astrolazi ionako će vas mešati sa njima) i obezbedili ste sebi finansiranje ne nove kamere nego i teleskopa u orbiti  a sve o trošku onih koji će umesto da bace pare na horoskop moći da čuju kraće predavanje o prevari pomoću istih  :twisted: :twisted: :twisted:

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #13 u: 11.02.2009. u 13:25:21 sati »
Odlicna inicijativa, odlican dizajn, vedar, optimistican i raznolik.
Ako cete nesto u Zg snimati, mogu ponuditi koristenje mog fotografskog studija i sebe kao gaffera. A mogu uostalom nesto i snimiti ako zatreba ...
Bravo!
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #14 u: 11.02.2009. u 16:31:02 sati »
Odlično je :hopla:

Ideja je zaista vrhunska i vrijedna. Ja bih imao samo primjedbu na naziv AstroPatrola. Naime, pojam "patrola" se u Hrvatskoj prestao koristiti raspadom ex države i njega je zamijenio pojam "ophodnja" koji se aktivno i ravnopravno koristi i u Hrvatskoj policiji i u Hrvatskoj vojsci :251: znači riječ patrola koriste jedino neki novinari (zašto me to ne iznenađuje) i ljudi koji nisu pratili izmjene u hrvatskom pravopisu/izričaju. Recimo, da mi je ovo profesionalna deformacija :mrgreen:

I molio bih da mi pošaljete vaš banner 468x60 pixela za Zvjezdarnicu :hopla:

Jedva čekam da prorade stranice i da se bacim na kopanje po njihovom sadržaju. Za prijedlog tema nemam primjedbe [71*

Pitao bih zašto opet crne stranice ali... neću [36*

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline pixel

• Važna Osoba
  • Jahač Kometa
    • UPZ Prototipus
« Odgovori #15 u: 11.02.2009. u 16:58:12 sati »
Lijep pozdrav svima
Evo kako je Marino najavio nešto se giba u medijskom prostoru  :D ...dakle radi se o tome da je emitiranje vezano isključivo za internet i nama poznati Youtube no ako se pokaže interes i ako prilozi budu dolazili u dovoljnom broju i kvaliteti moglo bi se ponuditi lokalnim televizijama. Što se tiče pilot emisije nadam se da će biti gotova čak ovaj tjedan no molio bih da informacije budu zadržane na ovom forumu sve dok ih ne objavim malo šire...
Ideja je da se sve udruge, društva, zvjezdarnice ili pojedinci astronomi prikažu u svojem radu kroz ovaj medij pa ovim putem pozivam sve one koji imaju prijedloge za neku od tema koje bi se uklopile u rubrike emisije da mi pošalju mail a onda će "stručna" komisija donjeti odluku o uvrštenju u emisiju... :mrgreen:
Za sada toliko a o svim detaljima i budućim planovima ćemo pričati kasnije... :wink:
Fora ideja, i izvedba (svakako nesto sto fali na nasem prostoru)!!! Svakako javite na forum kada pilot bude isao online!!!
Bravo jos jednom!!!

Offline Krun0

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #16 u: 11.02.2009. u 18:34:45 sati »
Pozdrav D@rius !
Svaka hvala i cestitka za projekt,javi kad ce se moci nesto konkretno pogledati  :hopla:

@ BTW Danijel...meni je bas rijec "ophodnja" fuj ,tak da ...
Deus non est !
Testimonia sunt omnibus per circuitum nostrum, si vis videre.

Offline D@rius

• Biser Galaktike
    • Astrovizija
« Odgovori #17 u: 11.02.2009. u 19:02:08 sati »
Još jednom pozdrav svima i drago mi je da je ova ideja izazvala vašu pažnju te kao što vidim jako dobre reakcije i kritike.  :wink:
Mislim da ste skužili kako bi stranice trebale funkcionirati kad budu išli prilozi. Na početnoj bi se prikazao kratki uvod i tekstualno najavili prilozi u rubrikama koje bi onda svaka posebno sadržavala youtube klip. Dakle ne bi se klasično gledala jedna cijela emisija nego svaki dio posebno. Ako bi se eventualno prikazivala na televiziji onda bi naravno išla kao cjelina. Ja za sada imam par priloga za pilot ali kako uglavnom radim sam ne mogu puniti emisiju dovoljnom brzinom pa ono što je u početku počelo kao ideja video izdanja M111 danas postaje jedan zajednički projekt svih društava i pojedinaca koji se žele priključiti. U tom smislu sam otvoren prema svima koji imaju zrele i u okviru tehničkih mogućnosti izvedive ideje a koje bi se uklopile u programski okvir emisije.
Kako je ovo tek začetak projekta svakako prihvaćam prijedloge i sugestije koje bi cijelu stvar učinile još boljom. Znam da je teško zadovoljiti sve ukuse no pokušat ću se držati jednostavnosti te otvorenost prema eksperimentu i kreativnosti.
Zahvaljujem svima koji žele pružiti tehnićku pomoć jer će ona vjerojatno biti potrebna. Za pilota sam posudio kameru koja je dobro poslužila za web rezolucije no u slučaju objave na tv-u bi dakako trebalo imati kvalitetniju opremu no sve u svoje vrijeme. Za sad je bitno to da si date mašti na volju i smislite priču koju onda možete i snimiti ili ako imate uvjete i montirati a ona će se zavrtiti u emisiji.
Dakle toliko u ovom javljanju...posao čeka  :D a gledatelji su nestrpljivi :mrgreen:

p.s. ako netko ima ideju kako na stranici da ubacim jedan dodatak da posjetitelji mogu ostaviti komentar bilo bi super jer sam slab sa webdizajnom i ne kužim se previše.. :D
Astrovizija - Vaš pogled u Astronomiju!

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #18 u: 11.02.2009. u 19:09:53 sati »
Možda bi bilo dobro da videom snimimo ovaj važan sastanak 1.3. pa da napravimo reportažu o tome jer mislim da bi taj sastanak mogao biti važan dio u povijesti hrvatske astronomije :251:

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline D@rius

• Biser Galaktike
    • Astrovizija
« Odgovori #19 u: 11.02.2009. u 19:17:38 sati »
Odlično je :hopla:

Ideja je zaista vrhunska i vrijedna. Ja bih imao samo primjedbu na naziv AstroPatrola. Naime, pojam "patrola" se u Hrvatskoj prestao koristiti raspadom ex države i njega je zamijenio pojam "ophodnja" koji se aktivno i ravnopravno koristi i u Hrvatskoj policiji i u Hrvatskoj vojsci :251: znači riječ patrola koriste jedino neki novinari (zašto me to ne iznenađuje) i ljudi koji nisu pratili izmjene u hrvatskom pravopisu/izričaju. Recimo, da mi je ovo profesionalna deformacija :mrgreen:

I molio bih da mi pošaljete vaš banner 468x60 pixela za Zvjezdarnicu :hopla:

Jedva čekam da prorade stranice i da se bacim na kopanje po njihovom sadržaju. Za prijedlog tema nemam primjedbe [71*

Pitao bih zašto opet crne stranice ali... neću [36*

Pozdrav Danijel
Kao prvo čestitke na 3. godini...propustio sam to reći na HSA.. :wink:...i možemo slobodno na ti :wink:
Ova primjedba na patrolu je ok pa sam se i ja u nekom trenutku zamislio. Istina je da sam htio da zvuči malo oštrije jer bi to trebao biti kao živahnija rubrika. Patrola bi sugerirala grupu novinara koji kao neki grilci prepadaju astronome i izvlače iz njih najnovije vijesti... :lol: :mrgreen: no ima i sličnosti sa engleskim "patrol" i dobro zvuči dok se izgovara pa je eto ostala i može se dakako mjenjati. Astroophodnja zvuči previše mlohavo.. :mrgreen: pa mi se to baš ne sviđa. Iskreno, imamo i izraz Hardveraj koji je stranjski pa opet u tom našem informatičkom žargonu je ostao popularan. Eto neka se povede rasprava i nadam se da ćemo zajednički nači prikladan izraz....
Za pilot će biti po starom jer sam već snimio prilog....a banner ću poslati uskoro..
Astrovizija - Vaš pogled u Astronomiju!