Autor Tema: Lucidni snovi  (Posjeta: 43803 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline orion69

• AstroOdisej
  • **
  • Spol: Muški
Odg: Lucidni snovi
« Odgovori #100 u: 21.04.2013. u 00:12:27 sati »
klodfg, ti si stvarno zabavan tip!

Ali, imaš li kakvu svoju teoriju po onom pitanju?
...be open minded, but don't be stupid...

Offline Đeno

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #101 u: 21.04.2013. u 01:35:32 sati »
Imaš li možda  neki znanstveni link na ovu temu, obzirom da na ovom forumu znanost držimo kao referencu?

Davorov odgovor  Fritzu u ovom citatu je debelo naglasio temelje ovog foruma i razlog možda naših  umjerenih nekulturnih ispada . Da se  poštivalo osnovno načelo ovog foruma, ne bi bilo nikakvih peripetija.Svakoj  priči tu bi bio početak i kraj . Pitanje je , tko je  kršio ovo načelo .? Trebali bi biti svi oni koji ruše  na kulturan ili nekulturan način ovu je oazu ljudi koji proklamiraju i drže do načela znanosti . Iz tih  razloga ja nikad ne zalazim , na  teren foruma , astrologa , kreacionista da bi tamo  prao nekome mozak kako ne razume bit stvari nauke.
Ovaj  forum  drži do znanosti kao temeljne reference. Uvjetno rečeno tu se drlja  o znanosti kako se umije ili ne umije ali se od znanstvenih načela nikad ne odstupa ni za milimetar.  Isto tako , istina je forum ima i svoj kodeks gostoprimstva prema onima čiji pogled prema  svijetu je neznanstveni pogled , ali svi takvi trebaju znati da su na krivom terenu i da svoja gledišta  trebaju popularizirati na mjestima koja nisu ortodoksno znastveno zatucana kao ovo.
Drugim riječima, pod krinkom kulturne uvrijede prodavati neznastvenost na račun  prava svojeg mišljenja na ovom terenu nije preporučljivo . Svako neka se drži  tamo gdje mu je mjesto, i neće biti problema.
Nadam se da smo se lipo razumili , i bez mog lošeg slova „č“ ,kako bi mi na ovom forumu mogli i dalje uživati u našoj  znanstvenoj kaljuži.
Lijep pozdrav , ali bez imalo znanstvenog poštovanja , Đeno Horvat.

« Zadnja izmjena: 21.04.2013. u 01:43:02 sati od Đeno »
Nek samo rotira...

Offline ruka

• AstroPjesnik
« Odgovori #102 u: 21.04.2013. u 07:45:13 sati »
Razapeli ste sirotog Fritza radi toga sto je podijelio dozivljaj iz sna sa nama. Kaj bi meni tek napravili, ja sam sanjao da sam voda i tecem kroz livadu.

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #103 u: 21.04.2013. u 08:29:16 sati »
Ma potpuno deplasirano I razocaravajuce. Primjer kako agresijom lijeciti komplekse.

A sve bi bilo ok da su svi ta ista pitanja I stavove izlozili na kulturan nacin. Svasta si ljudi dopustaju u ime ideologije.
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #104 u: 21.04.2013. u 08:54:02 sati »
Citat Todor:"Traženje dokaza je nekulturno i vrijeđa ljude?"
Ajde priznaj da nisi bas procitao sto sam napisao ... Ovo je jadno. Mozes ti I bolje. :-)
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline Human

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #105 u: 21.04.2013. u 09:21:35 sati »
Sutra me neće biti cijeli dan, nemojte mi u međuvremenu ovdje napravit neki cirkus pa da se šokiram kad se vratim [02*

Ja neću.. Pa znaš me! ;)

Offline Human

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #106 u: 21.04.2013. u 09:25:23 sati »
i prilog u škrabicu  :76: Što je svijet zaista, kako izgleda stvarnost, kakva je njena prava priroda? Odgovor glasi: to u potpunosti ovisi od toga, tko je promatra i doživljava i kojim osjetilnim aparatom je promatramo. Stanice očiju pčele ne mogu opaziti svjetlo na valnoj dužini, koja je normalna za vas i mene, ali zato mogu ultraljubičasto svjetlo. Kada pčela iz daleka „vidi“ neki cvet, ona opaža samo med, a ne cvijet. Zmija bi od istog cvijeta opazila samo infracrveno zračenje, slijepi miš samo ultrazvučni eho. Očne jabučice kameleona su pokretne, okačene na dvije osovine. Ne možemo ni približno naslutiti kako bi ova prostorija izgledala nekom kameleonu! Pa, onda, što je svijet zaista, kako on izgleda, kakva je njegova prava priroda?
Stvarnost je fantastičnija i fascinantnija od najfantastičnije mašte pa opet neki izmišljaju neke điđe baje i mambo đambo gluposti.

Ovo što ovdje navodiš opće je poznata stvar u zadnjih stotinjak godina. Naše oči nisu mjerilo stvarnosti i to se zna već zadnjih stotinjak godina. To nema nikakve veze sa bajanjima nego je znanstvena činjenica. Ako bi smo sudili po našim očima i našoj percepciji, nikadne bismo došli na primjer do teorije relativnosti. (to je samo jedan detalj, samo jedan primjer)

Offline Arkturus

• AstroPjesnik
« Odgovori #107 u: 21.04.2013. u 09:51:08 sati »
Dag, bez uvrede, ali mislim da ovakvim komentarima:
Ajme meni!  :218:
odmah na početku podižeš tenzije. I to prilično. Moglo bi i bez toga.

O temi.
Svatko ima pravo na svoje mišljenje, ali argumenti moraju biti na nekoj razini. Ne na razini vjerovanja, nego moraju imati neku podlogu. Ne mislim na znanstvene metode nego na logiku. Tipa, zašto bi priroda razvila kod neke vrste tu i tu sposobnost.

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #108 u: 21.04.2013. u 10:07:53 sati »
Ja se ispricavam ako je stvarno tako.

To mi se cinilo kao vrlo blag komentar u odnosu na pomalo ekstremne stavove koji su mu prethodili a ostali nezamijeceni.

Zao mi je ako sam njime proizveo podizanje tenzija, to mi nije bila namjera. Oprostite.

Offline Arkturus

• AstroPjesnik
« Odgovori #109 u: 21.04.2013. u 11:14:36 sati »
Gle zašto sam to napisao.
Već si jednom meni u komentaru nešto u tom stilu napisao pa smo imali kafansku tuču.

Ovo ==>  :218: <== uz komentar 'ajme meni' obično znači 'joj ovakve gluposti odavno nisam čuo, kako možeš tako gluparati'.
Ach ti je ovdje odgovorio relativno blago, ali kad jednom pukneš takav komentar onda se i sudionici rasprave počnu grublje postavljati i lako sve izmakne kontroli.
Možda samo ja tako to doživljavam (u tom slučaju se ispričavam), ali bojim se da i drugi gledaju tako.
IMHO