Autor Tema: Lucidni snovi  (Posjeta: 44016 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline klodfg

• Astronom
  • Spol: Muški
Odg: Lucidni snovi
« Odgovori #90 u: 20.04.2013. u 23:20:01 sati »
 :115:  Postoje mnoge varijacije tih eksperimenata, tj. ovaj PCC postoji kod svih vrsta. Možemo napraviti sličan eksperiment s muhama, koje zatvorimo u lonac, sa koga poslije izvjesnog vremena uklonimo poklopac. Većina muha – s izuzetkom nekoliko pionira – neće moći napustiti lonac, čak i ako je otvoren; jer su uslijed izvornog osjetilnog iskustva stekli PCC, prema kome je njihov univerzum gore ograničen.

Slonovi u Indiji se dresiraju tako, što se mlade životinje teškim željeznim lancima vezuju za veliko drveće. Postepeno se smanjuje snaga željeznih lanaca; i naposlijetku slonovi, sada odrasle, velike životinje, dopuštaju da tankim konopcem budu vezani za neku granu, ne deblju od božićnog drveta. Slon nije u stanju pobjeći, jer ima programiranje u svom suptilnom tijelu, koje ga navodi da vjeruje da je u zatvoru, čiji su lanci neraskidivi.

Ako odete do akvarija i porazgovarate s ljudima koji eksperimentiraju s ribama, saznat ćete da se ribe ponekad odvajaju jedne od drugih tako što se u veliki tank postavljaju rastavni zidovi od stakla. Posle određenog vremena zid se može ukloniti; ribe plivaju do ondje, dokle su to omogućavali zidovi, ali ne dalje, jer slede PCC u svom suptilnom tijelu: do ovdje i ne dalje.

Mogao bih nastaviiti i dati Vam još mnogo primjera, koji pokazuju da je naše osjetilno opažanje u stvari strukturirano i to tako, da čak formira anatomiju i fiziologiju našeg živčanog sustava. Prema tome naš živčani sustav služi samo jednoj svrsi: ponavljanju i utvrđivanju onoga, što je postalo sustav vjerovanja.

i dalje je kopi pejst(na sta
rohrvatskom ;-) od istog izvora  [36*  :111:
« Zadnja izmjena: 20.04.2013. u 23:23:08 sati od klodfg »
Prema nekim procjenama, prosječno ljudsko biće sačinjeno je
od 100 tisuća milijardi stanica. To znači da u ljudskom tijelu
postoji oko 125 milijardi kilometara DNK, što odgovara duljini 70
kružnih putanja između Saturna i Sunca.

Offline orion69

• AstroOdisej
  • **
« Odgovori #91 u: 20.04.2013. u 23:21:46 sati »
Je li uvjet za otvaranje teme barem osnovno poznavanje pravopisa?

Nitko te ni na što ne tjera i vjeruj mi da si nitko neće žile rezati ako ovu temu više ne budeš pratio niti na njoj napisao jedan jedini post (kao što si već i prije najavio). Eto, jedna činjenica vrlo dokaziva i provjerljiva - i to odmah.

Astralnih frekvencija? Što su to astralne frekvencije?  :111: Nešto si ti tu krivo pročitao ili izguglao... Valjda misliš na astralnu projekciju? Toliko o poznavanju teme o kojoj se govori (pogledaj svoju prvu rečenicu citiranog posta).

Ne znam da li je itko primijetio kako Fritz kulturno I mirno iznosi svoje misli I ne vrijedja ili omalovazava nikoga.

Za razliku od njega imamo tu ekipe na barikadama znanosti koja se ne ustrucava vrijedjati ljude a sve navodno u ime znanosti. Nazalost uz katastrofalno pomanjkanje kulture komunikacije.

Malo su se stvari promijenile, zar ne?   :76:
...be open minded, but don't be stupid...

Offline fritz75

• AstroKomet
« Odgovori #92 u: 20.04.2013. u 23:28:05 sati »
Malo su se stvari promijenile, zar ne?   :76:

Kako to misliš, stvari su se promijenile? Ako Đeno mene može upućivati na raznoraznu stručnu literaturu (jer sam neznalica), zašto ja njega ne bih uputio na hrvatski pravopis koji njemu baš nije jača strana?

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #93 u: 20.04.2013. u 23:29:14 sati »
Sutra me neće biti cijeli dan, nemojte mi u međuvremenu ovdje napravit neki cirkus pa da se šokiram kad se vratim [02*

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline klodfg

• Astronom
« Odgovori #94 u: 20.04.2013. u 23:30:51 sati »
 i prilog u škrabicu  :76: Što je svijet zaista, kako izgleda stvarnost, kakva je njena prava priroda? Odgovor glasi: to u potpunosti ovisi od toga, tko je promatra i doživljava i kojim osjetilnim aparatom je promatramo. Stanice očiju pčele ne mogu opaziti svjetlo na valnoj dužini, koja je normalna za vas i mene, ali zato mogu ultraljubičasto svjetlo. Kada pčela iz daleka „vidi“ neki cvet, ona opaža samo med, a ne cvijet. Zmija bi od istog cvijeta opazila samo infracrveno zračenje, slijepi miš samo ultrazvučni eho. Očne jabučice kameleona su pokretne, okačene na dvije osovine. Ne možemo ni približno naslutiti kako bi ova prostorija izgledala nekom kameleonu! Pa, onda, što je svijet zaista, kako on izgleda, kakva je njegova prava priroda?

Offline klodfg

• Astronom
« Odgovori #95 u: 20.04.2013. u 23:42:10 sati »
Jednim jedinim udahom unosimo 10 na 22 atoma, to je broj s 22 nule. Ova ogromna količina sirovina iz Univerzuma se raspoređuje do svakog kutka našeg tijela, do stanica mozga, srca itd. Prilikom izdaha izbacujemo 10 na 22 atoma, koji dolaze iz svih dijelova našeg tijela. To znači da doslovno ispuhujemo dijelove svog srca i svog mozga i bubrežnog tkiva i, tako gledajući, neprestano i na intiman način dijelimo svoje organe jedni s drugima – doslovno! To nije rečeno metaforički, mi jedni s drugima u pravom smislu riječi stalno i na intiman način dijelimo organe.
 :115:

Offline orion69

• AstroOdisej
  • **
« Odgovori #96 u: 20.04.2013. u 23:46:16 sati »
Pa, onda, što je svijet zaista, kako on izgleda, kakva je njegova prava priroda?

Imaš li kakvu teoriju po ovom pitanju?

Offline orion69

• AstroOdisej
  • **
« Odgovori #97 u: 20.04.2013. u 23:48:31 sati »
Sutra me neće biti cijeli dan, nemojte mi u međuvremenu ovdje napravit neki cirkus pa da se šokiram kad se vratim [02*

Treba uživati u malim iznenađenjima... 

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #98 u: 20.04.2013. u 23:55:13 sati »
 [19*

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline klodfg

• Astronom
« Odgovori #99 u: 21.04.2013. u 00:09:58 sati »
Imaš li kakvu teoriju po ovom pitanju?
   :shock: Učenik je jednom upitao učitelja: ’Živimo li u istom svijetu. Čini mi se da ti živiš u potpuno drugom svijetu.’ Učitelj je odgovorio: ’Da, mi živimo u istom svijetu. Jedina je razlika u tome što ti vidiš sebe u svijetu, dok ja čitav svijet vidim u sebi.’  :106: