Anketa

Biste li donirali novac za Zvjezdarnicu?

Naravno da bih...
Ne bih, hvala...
Svejedno mi je...

Autor Tema: Donacije  (Posjeta: 34364 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
  • Spol: Muški
    • Zvjezdarnica
Donacije
« u: 18.06.2009. u 01:36:32 sati »
Dugo vremena sam razmišljao o ovome, odvagivao za i protiv, razgovarao s prijateljima i nakon večerašnjeg još jednog takvog razgovora, ipak se odlučio postaviti vam ovo pitanje.

Riječ je o domenama zvjezdarnica.com i zvjezdarnica.eu te o web hostingu na kojemu se nalaze te domene i stranice Zvjezdarnice s AstroForumom. U svih ovih godina sadržaji su narasli do te mjere da je na serveru/hostingu ostalo oko 200 MB prostora. Procjenjujem da bi taj prostor trebao biti dovoljan do kraja godine, ovisi o aktivnostima. Nakon toga, trebat će nešto napraviti.

Postoje tri opcije:
- prva, ugasiti stranice (jer kada se kvota popuni novih sadržaja više neće moći biti, u to ulaze i postovi na forumu),
- druga, brisati dio sadržaja (pitanje je što???) i
- treća, zakupljivanje većeg hosting paketa. Trenutno Zvjezdarnica leži na paketu veličine 1250 MB.

Vjerujem da vam se prva opcija najmanje sviđa. Druga opcija će samo kratkotrajno odgoditi problem, ubrzo će se opet ponoviti. Treća opcija bi na dulji rok riješila problem jer idući hosting paket nudi prostor od 2,5 GB mjesta za smještaj stranica i podataka.

Slični siteovi u svijetu pokrivaju troškove putem donacija od strane svojih korisnika. Zanima me kako vi gledate na to i imate li prijedloga u vezi toga. S obzirom da cijela Zvjezdarnica i domene financijski vise na mojim leđima, želio bih se, kao njihov vlasnik, na vrijeme pripremiti i razmotriti uz vašu pomoć, modele rješavanja ovoga problema. U tome sam potpuno bez ikakvog iskustva, čak mi je i jako neugodno postavljati pred vas ovaj problem, niti imam pojma kako se to zapravo radi vani. Znam da se vani donacije prikupljaju putem PayPala no čini mi se da se to za Hrvatsku ne može primijeniti. Dakle, slobodno diskutirajte, predlažite, iznosite svoja mišljenja.

Uspijemo li zajednički riješiti problem, Zvjezdarnica će dobiti nove potencijale i moći postati nešto više.

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline IceFisherman

• AstroBrbljavac
  • *
Odg: Donacije
« Odgovori #1 u: 18.06.2009. u 01:57:40 sati »
donacije .... ili  najti hosting firmu koja ti bu spremna sponzorirati stranice ... tj. dati besplatan hosting ( u tom slučaju je dobro imati poznanstva itd :) )
Hominum natura novitatis ac peregrinationis avida est. Ad astra volat !

http://allprojectstats.com/showuser.php?id=1700606

Offline Krun0

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #2 u: 18.06.2009. u 01:59:39 sati »
ja sam uvijek spreman donirati koliko mogu...no da vidimo najprije sto drugi misle,
   tj koliko nas ima i mozemo li rijesiti problem - tj.koliko treba sakupiti
 .....mozda nas u ZF upoznas s konkretnim brojevima  :?:

BTW...da li si razmisljao i o kakvim reklamama....da li mozda takav site moze dobiti
   kakvu potporu od drzave kao npr udruga....mozda da formiramo nesto takvo...
(ne mislim za sad ,nego ubuduce kao element odrzavanja)...
..ima tu svakakvog manevarskog prostora ,samo treba neko tko se u to razumije... :111:

inace najlakse je uplatiti na racun preko internet bankarstva...
Deus non est !
Testimonia sunt omnibus per circuitum nostrum, si vis videre.

Offline IceFisherman

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #3 u: 18.06.2009. u 02:27:35 sati »
btw ...( valjda sam  dobro očital gde je zvezdarnica hostana :/ ) ... za  usporedbu i malo promisliti ...

http://www.plus.hr/hosting/sprint/sprint200/

vs.

http://www.totohost.hr/linux_hosting.php

... jedino neznam kolko mesečno imaš bandwidtha ?
Hominum natura novitatis ac peregrinationis avida est. Ad astra volat !

http://allprojectstats.com/showuser.php?id=1700606

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #4 u: 18.06.2009. u 03:00:52 sati »
Samo da napomenem, nema govora o tome da Zvjezdarnicu mičem s Plusa. Napravio sam to samo jednom i prokleo dan kad sam to napravio. Plus je vrhunska tvrtka s kojom se družim od početka i prezadovoljan sam njihovim uslugama i ne želim to mijenjati. Dosta mi je ovakvih http://groups.google.hr/group/hr.comp.www/browse_thread/thread/789d156b27b00365 Sve sam to već prošao i vjerujte mi, s takvima ne želite imati posla. (Nije bila riječ o Totohostu).

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline Miro

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #5 u: 18.06.2009. u 07:20:03 sati »
U svakom slučaju sam spreman snositi dio troškova, trajni nalog-visina TV pretplate, svakako sam više na forumu nego što gledam TV.
Protiv sam (ako se mene išta pita) onečišćenja foruma reklamama.
Celestron C-8 CG-5 CAM GO TO,TS 65mm f/6.5 Quadruplet Astrograph - 65mm/420mm  LVI - SmartGuider SG2
Refractor 60/700
Canon EOS 500D IS18-55

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #6 u: 18.06.2009. u 08:13:24 sati »
Danijel, pa rakvo je to retoricko pitanje!
Pa tu smo postali svi frendači, obitelji su se vec pocele mijesati i jos malo i bit ce forum u familiji.

Ali nakon ove lavine pozitivnih odgovora svakoga bude bilo sram ko bi mozda i rekao NE  :mrgreen:

Ja nemam zapravo nista protiv reklama ako su vezane za astronomiju jer i one su neka informacija koja je zanimljiva.
Hrast zna koliko se placa klikanje po necijim reklamama.

Ti samo reci koliko kunica treba i podijelit cemo na neki broj intenzivnih korisnika.
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline Valent

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #7 u: 18.06.2009. u 08:21:45 sati »
Potpuno se slažem sa donacijama, spreman sam uplatiti (uplaćivati) preko net-bankarstva
koliko bude trebalo. :wink:

Kao što je Miro spomenuo, protivnik sam reklama na našem forumu :!:.

Offline McPrdo

• Biser Galaktike
« Odgovori #8 u: 18.06.2009. u 08:24:42 sati »
ja sam isto spreman donirati...
To je moje mišljenje, sa drugim se ne slažem pa se nemoj trudit.(Kreso)
Nije potreban margarin za zatupljivanje ljudi, ko sto vidis vec sasvim solidan posao obavi internet, televizija, novine... (Lord Spirit)

Offline Bobo

• AstroPjesnik
  • http://www.astrobobo.net
    • Astrobobo.net
« Odgovori #9 u: 18.06.2009. u 09:00:17 sati »
I ja sam za donacije, ali uvijek bude ispalo da netko ne želi donirati ili da oni koji doniraju vuku za sobom i druge čitatelje koji samo lurkaju. Meni je recimo blesavo da OI Optimus besplatno vrti banner od kojeg ima materijalne koristi, a ti to moraš plaćati iz vlastitog džepa.
http://www.astrobobo.net
http://www.recenzije.astrobobo.net
Celestron EdgeHD 8", Pentax 105 SDP & 10x50 PCF WPII, Lunt 60mm, Celestron CGEM, Giro GR3, SBIG STL-11000, ZWO ASI 290, Nikon D5100 mod.