Anketa

Biste li donirali novac za Zvjezdarnicu?

Naravno da bih...
Ne bih, hvala...
Svejedno mi je...

Autor Tema: Donacije  (Posjeta: 40928 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Miro

• AstroBrbljavac
  • *
  • Spol: Muški
Odg: Donacije
« Odgovori #10 u: 18.06.2009. u 09:35:07 sati »
Mislim da ovdje ne treba velika rasprava, treba pogledati sebe svoje mogućnosti i to je to. Uvijek ima onih koji su za deklarativno da ali teško otvaraju takuin. Ja sam bez rezerve za DA. Mislim da je Danijel predugo sam nosio Financijski teret ovog dobro i konzistentno održavanog foruma. :274:
Celestron C-8 CG-5 CAM GO TO,TS 65mm f/6.5 Quadruplet Astrograph - 65mm/420mm  LVI - SmartGuider SG2
Refractor 60/700
Canon EOS 500D IS18-55

Offline davor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
« Odgovori #11 u: 18.06.2009. u 11:31:56 sati »
Ova se ideja  već odavno provlaći među forumašima. Ti si bio jedina prepreka.
Ako prihvatiš sve ostaje po starom: Ti si apsolutni vlasnik foruma, gazda, a mi članovi koji svojim donacijama pomažemo održavanju foruma do kojeg nam je svima stalo.
Kao i Miro ja sam voljan trajnim nalogom obavljti donacije.
Molio bih cijenjene forumaše da se u što većem broju izjasne, bez obzira da li su za ili protiv, samo da vidimo s kojim brojem možemo računati.
Ja se ne želim raspravljati, samo hoću kazati da sam u pravu.

Offline Acheron

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • SkyWatcher 300/1500 GoTo
    • Zvjezdopisi
« Odgovori #12 u: 18.06.2009. u 11:35:45 sati »
Već sam jutros odgovorio "da" u anketi, al evo da potvrdim :)

Offline Todor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Keptn Todr
« Odgovori #13 u: 18.06.2009. u 11:38:35 sati »
Ako prihvatiš sve ostaje po starom: Ti si apsolutni vlasnik foruma, gazda, a mi članovi koji svojim donacijama pomažemo održavanju foruma do kojeg nam je svima stalo.

Ja sam voljan pod ovim uvjetima.
Trolor

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #14 u: 18.06.2009. u 12:08:46 sati »
Da kažem koju i u vezi reklamiranja putem bannera. Postupak je u tijeku. Kako ja nisam pravna osoba, posao oko traženja potencijalnih oglašivača ide preko firme koja mi je izradila i koja održava web stranice Zvjezdarnice. Na žalost, recesija i kriza koja se osjeća i kod nas uzela je svoj danak tako da taj dio slabo uspjeva. Većina oglašivača ima fiksni proračun za marketing koji je odavno utvrđen i ne mogu ići u neplanirane troškove. Možda iduće godine...

Što se tiče Optimusa, njegov sam banner stavio zajedno sa svim ostalima kako bih nekako pomogao da ljudi kupuju prave teleskope. Ukoliko zaživi komercijalno reklamiranje putem bannera, tada ću morati ukloniti sve besplatne bannere sa Zvjezdarnice, pa tako i Optimusove i ostaviti samo plaćene. Nadam se da je to razumljivo svima i da se nećete ljutiti. Tada će i ovdje na forumu biti reklamnih bannera, no to je neizbježno. Problem je što je Zvjezdarnica usko specijalizirani portal pa kao takav i nije baš zanimljiv širem krugu različitih oglašivača. No, zaživi li to, onda donacije neće biti potrebne jer procjenjujem da bi se na taj način mogli pokriti troškovi Zvjezdarnice. Za sada nisam baš optimist...

Ukoliko bi se odlučili na donacije, treba prvo riješiti na koji način bi se one donirale. Vani je to jednostavno riješeno putem PayPal sustava. Na žalost, za Hrvatsku to ne funkcionira, a ja se ne mogu dosjetiti načina da to riješim. Uplate na moj račun mi se ne čine privlačnima jer ostavljaju mjesta sumnjama u zloporabu. Zato molim sve koji nešto znaju o financijskom poslovanju da predlože načine jednostavnog doniranja u ovom slučaju. Iznos sredstava koji bi se prikupio išao bi u plaćanje troškova koje sam naveo, a višak koji bi se eventualno prikupio uložio bi se u razvoj sitea, znači mogao bi se zakupiti veći prostor na serveru, a time bi mogli povećati limit veličine fotografija na forumu i galeriji, uvoditi nove servise na Zvjezdarnici, periodički osuvremenjavati dizajn i mehanizam Zvjezdarnice i slično...

Eto, slobodno pitajte sve što vas zanima.

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline Miro

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #15 u: 18.06.2009. u 12:23:10 sati »
Slažem se sa Davorom i Todorom a vjerojatnon i sa svim forumašima, da je ovo naš forum, ali ti si Dnijele gazda foruma. Ja osobno ne vidim tu mogućnost zlouporabe - imam povjerenja, ali moguće je otvoriti novi račun i raditi pobremena financijska izvješća u naš zatvoreni forum. Ideja-komentari?
Celestron C-8 CG-5 CAM GO TO,TS 65mm f/6.5 Quadruplet Astrograph - 65mm/420mm  LVI - SmartGuider SG2
Refractor 60/700
Canon EOS 500D IS18-55

Offline Antonio

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #16 u: 18.06.2009. u 12:35:33 sati »
Već sam jutros odgovorio "da" u anketi, al evo da potvrdim :)

+1

Offline galileo

• AstroOdisej
  • **
« Odgovori #17 u: 18.06.2009. u 13:07:05 sati »
Donacije - i moja podrška!
Ivica Skokić: SUNČANI SATOVI U HRVATSKOJ
http://www.celestialscenes.com/sundials/index.php?location=Home

Offline Dranve

• AstroNavigator
    • Gefufna
« Odgovori #18 u: 18.06.2009. u 15:23:51 sati »
I ja se pridružujem ostatku društva koje će rado donirati sredstva za održavanje ovog hvalevrijednog sajta i foruma.

Inače, sudjelovao sam u osnivanju Udruge "Za novi dan" i mi smo pitanje donacija riješili tako da smo registrirali udrugu i otvorili žiro račun na ime udruge. On-line donacije primamo putem Ouroboros Payment Gateway servisa koji radi, ali ga osobno ne bih preporučio jer smo imali i neka loša iskustva. No, postoje i druga slična, tj. konkurentska rješenja, samo treba odvagnuti i procijeniti koliki bi bio mjesečni priljev sredstava zato što neka od ovih on-line rješenja imaju svoju mjesečnu pretplatu.

Za početak bi bilo dovoljno da staviš broj računa i da se uplatom na račun, npr. putem internet bankarstva, prikupe početna sredstva.

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #19 u: 18.06.2009. u 15:31:30 sati »
Problem s udrugama je da ti na vrat odmah natovare birokraciju i u paketu dobiješ hrpu obaveza koje ne možeš ne napraviti, a to želim izbjeći.

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |