Autor Tema: Pomrčina Sunca 11.08.1999.  (Posjeta: 3941 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Fire

• Moderator
  • AstroMudrac
  • *
  • Spol: Muški
Pomrčina Sunca 11.08.1999.
« u: 30.07.2009. u 11:37:04 sati »
Nešto sam pregledavao svoju arhivu VHS snimaka, pa mi se učinilo zanimljivim da postavim na YouTube snimak u vezi ovoga događaja. :wink:
Vjerovatno je netko od vas tu na forumu bio i u Madžarskoj na Balatonu gdje je bila potpuna pomrčina, pa ima kakve slike ili sl. :)
Netko je možda bio mali pa se ne sijeća ovoga događaja.
Osobno sam stvar promatrao iz ZG i sjećam se da je u trenutku pokrivenosti 97% dosta zahladilo što me dosta začudilo s obzirom da je bio prilično vrući dan.
Mislim ok pojava je išla postupno, ali ipak me začudilo kao i to da samo 3% Sunčeve svijetlosti daje dosta svijetla kao da je sumrak.
Nešto sam bio snimio sa analognom kamerom, iz ruke, na taj način što sam pred objektiv stavio ono staklo za zavarivanje...samo moram naći gdje je ta snimka. :219:

Ova snimka sa tv-a traje oko 165minuta pa sam to rascjepkao u 18 dijelova za YT.
Ima 3 tematske cijeline;
1.Najava u Dobro jutro Hrvatska (10.08.1999.) (1. i 2. dio)
2.Emisija u studiju sa astronomima, liječnicima, meteorolozima(10.08.1999.) (3.-9. dio)
  -u sklopu nje ide dokumentarac CRNO SUNCE o potpunoj pomrčini Sunca 1991. (4a. i 4b. dio)
3.Prijenos uživo na HTV-u 11.08.1999. gdje se kamere uključuju u razne gradove u HR i Europi kao i na ZG zvjezdarnicu (10.-18. dio)

Složio sam sve u jednu kronološki složenu playlistu pa reprodukcija ići automatski redom.
http://www.youtube.com/watch?v=SBnPdpFKDgk&feature=PlayList&p=EC8A6F834184F7D0&index=0&playnext=1

Jedino može biti problem da YT neke klipove tokom vremena blokira  :( zbog toga što će prepoznati kršenje autorskih prava jer u LIVE prijenosu je išlo dosta prigodne muzike.

Offline Locutus

• AstroOdisej
  • **
  • eyes in the space
    • Luka Balkovic Photography
Odg: Pomrčina Sunca 11.08.1999.
« Odgovori #1 u: 30.07.2009. u 12:02:20 sati »
ako(kada) bude blokirao onda stavi na rapidshare, ako zelis to podjeliti sa ostalima da si skinu...

imao sam i ja snimke na VHS-u ali su izgubljene s vremenom...

Inace sjecam se te pomrcine i bila je fenomenalna...makar nije bila potpuna.

Offline Fire

• Moderator
  • AstroMudrac
  • *
Odg: Pomrčina Sunca 11.08.1999.
« Odgovori #2 u: 30.07.2009. u 14:25:18 sati »
ako(kada) bude blokirao onda stavi na rapidshare, ako zelis to podjeliti sa ostalima da si skinu...
Možeš skinuti bez problema sa Firefox-ovim sa add-onom "Video DownloadHelper";
http://www.downloadhelper.net/
Mada ako YT bude radio probleme mogu ja to staviti negdje drugdje i za d-load.