Autor Tema: Kontra - rep kod kometa  (Posjeta: 2574 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
  • Spol: Muški
Odg: Kontra - rep kod kometa
« Odgovori #10 u: 29.10.2009. u 08:32:41 sati »
Većina čestica ispred kometa biva otpuhnuta sunčevim vjetrom, a samo onaj dio koji je točno u smjeru gibanja ponekad odolijeva i ostane kao kontra-rep. On je zaista ispred kometa, ali stvar perspektive je od kuda će se najbolje vidjeti (obično iz ravnine staze kometa).

To sam i ja nasao, ali nije mi jasno zasto ne otpuhne i ovo sto je bas ispred?
I ako je stvar perspektive i ravnine, zasto onda taj materijal nije vidljiv na isti nacin i iza glave kometa ili mozda cak i kada komet nije tu?
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline easy156

• Jahač Kometa
« Odgovori #11 u: 29.10.2009. u 10:40:32 sati »
Hvala Mladene na objašnjenju sad sam skužio, kako to izgleda.
dalekozor 7x50, 7.1°

“We cannot change the cards we are dealt, just how we play the hand.”
R. Pausch

Offline Arkturus

• AstroPjesnik
« Odgovori #12 u: 29.10.2009. u 13:05:24 sati »
To sam i ja nasao, ali nije mi jasno zasto ne otpuhne i ovo sto je bas ispred?
I ako je stvar perspektive i ravnine, zasto onda taj materijal nije vidljiv na isti nacin i iza glave kometa ili mozda cak i kada komet nije tu?
Onih 70% mi se topi  :D
Jedino u što sam siguran je da obično postoje osnovna dva repa malo kutno pomaknuta, jedan od prašinastih čestica i jedan od plinova na koje sunčev vjetar različito djeluje zbog njihove mase.
Termin anomalni rep ili kontra-rep volio bi da i meni netko sa 100% objasni. U ovom slučaju ne Wikipedia, jer očito postoje i druge informacije.

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #13 u: 29.10.2009. u 13:27:19 sati »
Zovu ga inace anti-tail.
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)