Autor Tema: Astronomske udruge na Zvjezdarnici  (Posjeta: 5710 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Guy T.

• Astronom
  • Spol: Muški
    • AD "Anonymus"
Odg: Astronomske udruge na Zvjezdarnici
« Odgovori #10 u: 05.11.2009. u 14:46:41 sati »
Zanima me postoji li potreba za otvaranjem foruma za astronomske udruge i društva koje imaju/nemaju svoje web stranice, odnosno forume, a koji bi bili u sklopu ovoga AstroForuma. Znam da AD Andromeda iz Donjeg Miholjca ima svoj forum u sklopu jednog koji nema baš puno veze s astronomijom, a AD Kumova Slama iz Daruvara isto tako nema svoje web mjesto. Mislio sam da im ako to žele, omogućimo svoje mjesto unutar AstroForuma Zvjezdarnice koji je ipak astronomski forum, a gdje bi i oni mogli međusobno koordinirati rad u svojim astronomskim udrugama, a istodobno biti i dio šire astronomske zajednice na AstroForumu. Vjerujem da ima još takvih društava sa sličnim potrebama ili problemima. Što mislite o tome?

Odlična ideja, jer Zvjezdarnica.com ima tu popularnost i vodstvo na području online astronomije, što se tiče vijesti i foruma, razmjenjivanja iskustva i sl.

To bi moglo biti ključno jer je često problem nešto razglasiti i prenositi informaciju za društva ili astronome amatere koji nisu upućeni. Ali ovdje to nije slučaj, Astroforum je u punom zamahu, kao i web site.

Naravno i pomoglo bi društvima i astronomsmkim sekcijama/grupama, dakle neregistriranim udrugama koje se probijaju do zvijezda.

Pozdrav!
Astronomsko društvo "Anonymus"
Braće Radića 34 HR-31550 Valpovo

http://www.anonymus.hr       YouTube Kanal: http://www.youtube.com/user/adanonymus
info@anonymus.hr                 Facebook: Astronomy club "Anonymus"

Offline Lord Spirit

• AstroMeteor
    • Moj blog
« Odgovori #11 u: 12.02.2010. u 18:06:30 sati »
Ja na ovaj dio foruma rjetko navracam zbog tehnickih problema pa malo kasnim sa odgovorom.

Ima svojih prednosti i svojih mana. Koliko sam shvatio forum bi bio otvoren i da ga pogledaju svi ostali forumasi
izvan te udruge. Da li i da komentiraju?

Ja sam uvijek po prirodi skeptik i oprezan pa mi nemojte zamjerati.

Da ja na takvom forumu napisem za ostale clanove moje udruge, nazovimo ju AD Gornji Hahlić, " E Hahlićani imam ideju! Kako nemamo zvjezdarnicu, ajmo napraviti zvjezdarnicu u kamp kucici. Za sada je samo ideja, tu su neka tehnicak rjesenja (linkovi, opisi i sl) ali sada bas nemamo love, materijala ni vremena pa cemo malo odgoditi sa konkretnim pocetkom rada"

Sada dode clan AD Donji Hahlic koji je po prirodi ljubomoran na AD Gornji Hahlić jer su ovi na brdu , imaju bolje nebo, manje LPa, manje magle i kvacicu na slovu "c" u imenu grada, i pomisli si: "Hmmm idem vidjeti sta radi taj Gornji Hahlić na njihov dio foruma." Tamo nade planove, nacrte, linkove, tehnicka rjesenja, a kako oni imaju love (jer je zemlja u dolini bogatija) i materijala i vremena preteknu AD Gornji Hahlić i oni naprave prvu Hrvatsku pokretnu zvjezdarnicu.

E sada ako ja na forumu svoje udruge ne mogu otvoreno pisati nema mi ga ni smisla imati. Ako udruge imaju zatvorene forume koji ne funkcioniraju to nije do foruma nego do ljudi. Mozes prebaciti di god zelis taj forum i dalje nece biti aktivnosti ako su ljudi lijeni logirati se jednom tjendo.

Ako se ima sta za rec u ime udruge siroj masi, dodes ovdje kao i inace i otvoris temu u Najave Dogadaja.
"Djeluj prema onoj maksimi za koju mozes htjeti da postane opcim prirodnim pravilom"
E. Kant

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #12 u: 12.02.2010. u 19:10:10 sati »
Stvari koje nisu za javnost rjesavaju se mailom.
Forum je osmisljen bas kao servis za druzenje ljudi slicnih interesa.
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline Lord Spirit

• AstroMeteor
    • Moj blog
« Odgovori #13 u: 12.02.2010. u 19:40:46 sati »
Pa jasno mi je to i zato sam rekao da bi zbog nekih razloga bilo "nesprento" imati forum AD-a u sklopu ovog foruma. Na srecu nitko nikog ne sili i Danijel je ponudio opciju sto je lijepo od njega , ali osobno kazem da ja nebi prihvatio.
Ali ako netko ima forum u sklopu nekog drugog neastronomskog foruma, da, bilo bi bolje da je ovdje.

Mailing liste su u najmanju ruku nespretne. Ja posaljem mail svima , kojih ne zanima i zanima, pa ovi odgovore i u roku keks covjek ima 60 mailova kojih svatko pobrise i nakraju ne ostane nista konstruktivno. Malo sam karikirao ali po meni na forumima AD-a se ne druzis nego dogovaras.
 Na forumima poput ovog se druzis jer nemozes drugacije ali valjda se sa clanovima svog ADa mogu naci i na pivi pa druzit . Preko neta cu se dogovoriti.
"Djeluj prema onoj maksimi za koju mozes htjeti da postane opcim prirodnim pravilom"
E. Kant

Offline Todor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Keptn Todr
« Odgovori #14 u: 13.02.2010. u 12:35:35 sati »
Ja sam uvijek po prirodi skeptik i oprezan pa mi nemojte zamjerati.

Lorde Spirit, nemoj me krivo shvatiti ali ti nekako obrćeš pristup svemu što radiš. Premlad si za takve stavove - više mi vučeš na nekakvog zajedljivog ogorčenog starčića razočaranog u ljude i život. Nešto kao onaj u mom avataru  :mrgreen:
"Prva hrvatska mobilna zvjezdarnica"?!?!?!? Ti si pobrkao lončiće, oslobodi se tog mesijanskog sindroma što prije. Astronomska društva nisu tu u utrci koje će prije napraviti mobilnu zvjezdarnicu. Ako imaš takvo shvaćanje društava, nešto nije u redu s tvojom percepcijom. Društva su tu da omoguće ljudima da se bave onime što vole. Pa i tu na forumu je tako. Pobogu, kakav bih ja bio čovjek da Dag pita kako se radi ekvatorijani wedge a ja cereći se šutim i doma sastavljam svoj na temelju njegovih ideja. I onda na kraju dok Dag još vodi monolog o duljini poluge ja predstavim svoj i vičem mu u facu "ja sam prvi bwhahahahaha"?!?!? Ljudi koji se bave istim hobijem su tu da jedni drugima pomognu i razmijene iskustva, da se nađu i popričaju o onome što ih zanima. Kako na forumu, sastanku astronomskih društava tako i na star partyjima. Da napredujemo u onome što volimo i nađemo opuštanje od svih drugih stvari u životu koje nas frustriraju.
Daj se malo razvedri i opusti. Počni uživati u onome što radiš. Ima puno drugih stvari u životu koje će te razočarati i frustrirati, u hobiju se uživa.  [71*
Trolor

Offline Lord Spirit

• AstroMeteor
    • Moj blog
« Odgovori #15 u: 13.02.2010. u 13:37:05 sati »
Pa tu si i pogodio opcenito nevolim ljude, volim samo pojedince.

Ma ja sam ovdje u svemu ciljao na malo "profesionalniju" razinu iako je to u neku ruku rjetkost u Hr. Odmah da na pocetku naglasim ja sam zagovornih ADova, svaki grad bi morao imati jedan i ne samo ADove nego bilo koje D di se okupljaju ljudi, ne po birtijama svaki dan i ulicama, i kvalitetno se druze.
Prva hr. zvjezdarnica je bila primjer. Ja nemam za cilj biti prvi, i poslije se nasladivati i pomoci cu svakome ako mogu ali kazem da sam tu ciljao na neku "profesionalniju" razinu koja je malo rijeda u ADima. Ekvatorijalni wedge je vec napravljen i nije nista revolucionarno.
Da ja stavim neke napredne ideje za montaze na forum i neko primjeni na svojoj montazi je apsolutno ok. Ali da netko pobere te planove i zaradi na njima vec nije ok.

Nitko nikad nece, osim par prolaznih pojedinaca (misleci na zivotni vijek) znati tko je prvi od vas dvojce napravio ekvatorijalnu. Ali ce se znat tko je na svijetu napravio prvu ekvatorijalnu i po tome ce se taj covijek pamtiti. Da je William Herchel u suradnji sa svojim ADom napisao na forum: "evo tu su ideje i planovi di bi po mojim proracunima trebao biti Uran , preksutra ce mi trebat pomoc oko nekih stvari a sutra cu se odmoriti jer sam umoran". I ja bas sutra imam slobodnog vremena i prvi otkrijem Uran nije bilo bas uredu.
Opcenito su znanstvena istrazivanja od strane ADa u Hr. puno rijeda pojava od same popularizacije astronomije ali ja sam ciljao na taj znanstveni "profesionalniji" dio.

Za neki AD koji nema "revolucionarnih" projekata je prijedlog Danijela da mogu ovdje otvoriti podforum "dusu dao".
Samo sam htio naglasiti da nije realno za ocekivati, kako sam shvatio iz nekih komentara, da bi svaki AD prihvatio taj prijedlog i da bi bio partybreaker u suprotnom.

E. Kant