Autor Tema: cudaprirode.com - impresionirajte se prirodom  (Posjeta: 9094 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline priroda

• Mjesečar
  • *
cudaprirode.com - impresionirajte se prirodom
« u: 24.02.2010. u 23:25:16 sati »
novi portal na kojem možete vidjeti fascinantna područja na Zemlji koja svojom ljepotom ostavljaju bez daha i šokiraju, saznati neke zanimljive i nevjerojatne činjenice o biljkama i životinjama i još mnogo smiješnih i čudnih pojava, procesa i ponašanja biljaka i životinja...

http://cudaprirode.com - projekt koji će približiti sve ljepote prirode običnim ljudima...
 :128: :128:

Offline IceFisherman

• AstroBrbljavac
  • *
  • Spol: Muški
Odg: cudaprirode.com - impresionirajte se prirodom
« Odgovori #1 u: 10.03.2010. u 12:09:30 sati »
zgodno ... .btw .. možda bi bilo dobro da spomenete i IYB2010 http://www.cbd.int/2010/welcome/  ;) 
Hominum natura novitatis ac peregrinationis avida est. Ad astra volat !

http://allprojectstats.com/showuser.php?id=1700606

Offline priroda

• Mjesečar
  • *
« Odgovori #2 u: 31.03.2010. u 20:50:04 sati »
nastojat ćemo :D

no odsada cudaprirode.com proširuje svoju ponudu...neka cudaprirode.com postanu vaša početna stranica prirode, znanosti i tehnologije!  [48*

Offline priroda

• Mjesečar
  • *
« Odgovori #3 u: 06.10.2010. u 17:25:32 sati »
kako dosad ocjenjujete portal cudaprirode.com, imate li kakav prijedlog, zamjerku?...pozdrav

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #4 u: 06.10.2010. u 19:46:19 sati »
Izgled cijele stranice je strasno los, jadan i neprivlacan. Jako los dizajn.
Rekao bih ili da je to napravio netko tko s dizajnom nema nikakve veze ili je to samo jedna od ponuđenih spranci.
Kao ideja je ok, ali ju treba i uobliciti, upakirati.
Ima gomila tipfelera i gramatickih gresaka. Ne bih pozelio tako nesto dobivati na mail ako se prije ne uredi.
Izgleda mi samo kao copy/paste varijanta, bez dodatnog rada.
Uredi to malo.

Oprosti ako zvucim grubo. Poceo sam pisati jedan blagi komentar "u rukavicama" pa sam skuzio da nema smisla.
To ti je samo moje misljenje a ti vidi ...
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline davor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
« Odgovori #5 u: 06.10.2010. u 21:31:11 sati »
Ja ne bih bio tako strogi kritičar. Prvenstveno cijenim namjeru popularizacije znanosti i tehnologije i to je za svaku pohvalu. Obzirom da nisam po struci dizajner nemam tu profesionalnu deformaciju da tražim greške i perfekciju, tako da je meni kao laiku uređenje stranice dopadljivo.
Sviđa mi se tematska bogata lepeza ponuda iako bih se klonio tema koje suviše naginju senzacionalizmu, pogotovo ako vode na neprimjerne linkove. Ruše dignitet portala.
Ja se ne želim raspravljati, samo hoću kazati da sam u pravu.

Offline priroda

• Mjesečar
  • *
« Odgovori #6 u: 06.10.2010. u 23:39:11 sati »
hvala na odgovorima...dizajn nam nije prioritet, kao što davor kaže, bitno je da je uređeno i razumljivo, a sad oće li to biti profesionalni dizajn uopće ne stavljamo na prvo mjesto, sadržaj je daleko bitniji...

jako pazimo na gramatičke greške i tipfelere, pa ako možeš napisati gdje se nalaze...pozdrav

Offline McPingvin

• AstroBrbljavac
  • *
  • Reus usitas
    • www.playomania.com
« Odgovori #7 u: 07.10.2010. u 03:32:42 sati »
Helvetica nije glavni font :lol:
Sky Watcher Maksutov 127/1500, 25 i 10mm okulari
Sky Watcher EQ5 GOTO
Pentax K-x (18-55, 50-200, 35-70 macro)
BPC 7x50

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #8 u: 07.10.2010. u 06:04:43 sati »
Ja ne bih bio tako strogi kritičar. Prvenstveno cijenim namjeru popularizacije znanosti i tehnologije i to je za svaku pohvalu. Obzirom da nisam po struci dizajner nemam tu profesionalnu deformaciju da tražim greške i perfekciju, tako da je meni kao laiku uređenje stranice dopadljivo.
Sviđa mi se tematska bogata lepeza ponuda iako bih se klonio tema koje suviše naginju senzacionalizmu, pogotovo ako vode na neprimjerne linkove. Ruše dignitet portala.
Traziti perfekciju nije profesionalna deformacija. Vjerojatno bo ti se dizala kosa na glavi da Kresimir Misak tako nesto kaze za znanost.  :wink:
Vjerujem da se kroz trazenje perfekcije napreduje, a kroz poticanje osrednjosti nazaduje.

@ priroda: ugledaj se na bolje od vas i pitaj se zasto oni imaju lijepe stranice, zasto placaju tisuce i tisuce novaca za dizajn i osmisljavanje necega sto vjerojatno ni njima nije prioritet.
Nisam ni mislio da treba biti na prvom, ali bogme ni na tako niskom mjestu na listi prioriteta.

Ako imas dvije stranice istog sadrzaja, da li bi radije posjecivao ruzniju ili ljepsu? Sto mislis zasto se trose milijuni na izradu sto boljih, funkcionalnijih, ljepsih stranica? Mozda oni znaju nesto vise od nas? Ugledaj se na bolje od vas i pokusajte dati vise. Zadovoljavanje osrednjošću ne vodi nikuda, cak ni zadovoljstvu.

Pogledam za tipfelere cim stignem.
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline Todor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Keptn Todr
« Odgovori #9 u: 07.10.2010. u 08:31:43 sati »
Iskreno, ne vidim svrhu sakupljanja tuđih članaka na jedno mjesto.
Trolor