Autor Tema: Apollo 13  (Posjeta: 1371 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Tin

• Zvjezdani Skakač
  • *
  • Spol: Muški
  • Ništa nije tako ?udesno da ne bi moglo biti
    • astronomija.izhr.com
Apollo 13
« u: 02.09.2006. u 20:11:23 sati »
Baš šteta misija Apolla 13 nam bi dosta pomogla u istraživanju Mjeseca. No na žalost dogodilo se što se dogodilo,  :( , ali bez brige bit ?e još  misija  :261: siguran sam. Meni je najdraža ona Apollo 11 i nadam se da ?e se takve i još bolje ostvariti. A najdraža re?enica koja je poznata glas: "Ovo je mali korak za ?ovjeka a velik za ?ovje?anstvo" naravno svi znate tko je to rekao u redu za one koji neznaju Neil Armstrong.     

Offline Acheron

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • SkyWatcher 300/1500 GoTo
    • Zvjezdopisi
Odg: Apollo 13
« Odgovori #1 u: 02.09.2006. u 20:22:57 sati »
Moja najdraža je Apollo 17. Najbolje snimke s Mjeseca napravljene su upravo za vrijeme te misije a ekipa je i najduže ostala gore, 3 dana mislim

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
Odg: Apollo 13
« Odgovori #2 u: 02.09.2006. u 22:33:38 sati »
Ma, meni je cijeli program Apollo TOTALNO ZAKON, svaka od tih misija je u ne?emu bila svojstvena, i prvo spuštanje, i guranje kolica, i vožnja u Lunar Roveru, postavljanje seizmografa, detektora Sun?evog vjetra, grabljanje kamenja, igranje golfa, ludiranje i skakutanje, pjevanje astronauta, pozdravljanje zastave, ma ima toliko zanimljivosti.

Tin, imaš na Zvjezdarnici u rubrici ASTRONAUTIKA, Osvajanje Mjeseca opisane neke od misija programa Apollo, ali isto tako, pro?itaj i serijal u pet dijelova pod imenom Luny korabl, ništa manje zanimljiv program koju su radili sovjeti. U mnogim su stvarima bili ispred amerikanaca, no, ovi su ih pretekli za dlaku... :212:

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |