Autor Tema: Off topic - zagonetke iz prapovijesti  (Posjeta: 45034 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Frank

• Global Moderator
  • AstroOdisej
  • *
  • Spol: Muški
  • Upoznavajući svemir spoznajemo sebe!
Odg: Off topic - zagonetke iz prapovijesti
« Odgovori #50 u: 01.11.2006. u 13:45:10 sati »
i to se da rijesiti grananje mgrafa. jednostavno povuces paralelnu y-os i po njoj obrradujes jednu vrst, a po izvornoj drugu. Kada jedna kao inferiorna izumre, dva se grafa sklapaju u jedan i izumrli postaje slijepi ogranak nadvladavajuce. 
Još su neiscrpni čovjek i zemlja čovjekova!

Offline Frank

• Global Moderator
  • AstroOdisej
  • *
« Odgovori #51 u: 30.01.2007. u 23:11:25 sati »
Malo zaglibih s funkcijam i evolucijom, ali naima napustio ideju. Samo treba puuuuuuuno posla da bi se to pokrenulo.

U me?uvremenu što mislite o inteligenciji dinosaura?
Velicoraptori tu puno služe za primjere i istraživanja.
Op?enito se manje, pogotove agresivne i mesojedne vrste stavljaju pod višu inteligenciju od onih velikih...

P.S. Raelizirana je ona sprava za tvorbu 3D objekata, sli?no Jurassic parku.
BTW Je li netko pro?itao knjigu? Ima moje najbolje preporuke da pro?ita. Potpuno je razli?ita od filma. Do te mjere da razli?ito završe, ?ak i glede preživjelih likova i bi?a. Knjiga je PUNO bolja!
Upravo je ona revitalizirala (što volim ovakve duge "pametne" rije?i koje nas tjeraju onoj zaboravljenoj knjizi koja se zove rje?nik- ovo je još blaži primjer he he he makar bi se i ja trebao ?es?e služiti tom istom knjigom) dinosaure i pokrenula zanimanje javnosti za teoriju kaosa potem matemati?ara Iana Malcoma. ?ak je i meni dobro poslužila za predavanje i u srednjoj i na fakultetu nizom dobrih i jednostavnih primjera.

Offline Todor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Keptn Todr
« Odgovori #52 u: 31.01.2007. u 08:39:31 sati »
Kako je to molim te visoko komercijalizirana knjiga Michaela Crichtona koja govori o dinosaurima popularizirala teoriju kaosa?   [70*
Trolor

Offline Frank

• Global Moderator
  • AstroOdisej
  • *
« Odgovori #53 u: 31.01.2007. u 12:56:51 sati »
Vidim da nisi pro?itao knjigu....

Svako ve?e poglavlje zapo?inje kratkom re?enicom koja opisuje po jednu fazu prelaska regularnog ponašanja u kaoti?no, razvoj atraktora prema kaosu.
Tako?er je dobrih desetak stranica posve?eno opisivanju nepredvidivosti sustava ovisnog o po?etnim uvjetima, dani su vrlo lijepi i jednostavni promjeri nastanka kaoti?nog gibanja
a i kroz cijelu knjigu se proteže njegovo negodovanje projektom "Jurskog parka" jer je to složeni sustava vrlo osjetljivih parametara ovisnih o po?etnim uvjetima.
Knjiga je puno više posvetila samom Iamu Malcomu, i na kraju je posveta matemati?aru.

Do tada nepoznata i samo po tru?nim ?asopisima obra?ivana teorija kaosa je na taj na?in plasirana u javnosti i da je pokrenula zanimanje javnosti za teoriju kaosa nije moj orginalni natpis, naipsalo ga je mnoštvo autora radova teorije kaosa u svojim djelima.

Sve u svemu pro?itaj knjigu.

Offline Katarina

• Astronom
  • Spol: Ženski
  • Celestron 120/1000
« Odgovori #54 u: 20.12.2012. u 16:09:01 sati »
Nebi htjela cjepidlačit, ali kad govorimo o dinosaurima, njihovo doba ne spada u prapovijest. Prapovijest kao razdoblje počinje prije 2.5 milijuna godina, a svi znamo da su dinosauri izumrli prije 65 milijuna godina.
Eppur si muove.

Offline davor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
« Odgovori #55 u: 20.12.2012. u 18:13:44 sati »
Nebi htjela cjepidlačit, ali kad govorimo o dinosaurima, njihovo doba ne spada u prapovijest. Prapovijest kao razdoblje počinje prije 2.5 milijuna godina, a svi znamo da su dinosauri izumrli prije 65 milijuna godina.

Dobro je i to znati.  :sesir:
Ja se ne želim raspravljati, samo hoću kazati da sam u pravu.

Offline Arkturus

• AstroPjesnik
« Odgovori #56 u: 20.12.2012. u 18:48:25 sati »
To je točno. :106:

No za mene je ova tema uvid u prapovijest. Nakon šest godina zaborava. :287:

Offline Katarina

• Astronom
  • Celestron 120/1000
« Odgovori #57 u: 20.12.2012. u 19:37:22 sati »
Ma to je samo moja profesionalna deformacija s obzirom da studiram arheologiju, a da je baš prapovijest razdoblje koje me najviše zanima.
Eppur si muove.

Offline Todor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Keptn Todr
« Odgovori #58 u: 20.12.2012. u 20:11:47 sati »
Ma to je samo moja profesionalna deformacija s obzirom da studiram arheologiju, a da je baš prapovijest razdoblje koje me najviše zanima.

Pa daj nešto konstruktivno ili kritično pa da ponovo razvijemo raspravu  :76:

Mein Gott.
6 godina.
Al smo bili mladi...
Trolor

Offline Katarina

• Astronom
  • Celestron 120/1000
« Odgovori #59 u: 20.12.2012. u 20:20:44 sati »
O razdoblju dinosaura ne znam ništa zapravo, a kolko sam primjetila trenutno ste na njima stali s raspravom. Mene više zanima evolucija čovjeka i njegovog ponašanja (koje se često u literaturi naziva "moderno" iako već sad neki znanstvenici odbacuju taj naziv), neandertalci su mi također vrlo zanimljiva tema, a s obzirom na rezultate nedavnog istraživanja DNA, izgleda da su se oni miješali (čitaj: parili) s vrstom Homo sapiens što su mnogi znanstvenici vrlo rado primili jer je došlo kao nekakva vrsta dokaza njihovim teorijama o izumiranju neandertalaca. To bi se isto moglo nazvati zagonetkom jer se zapravo ne zna kako je došlo do, recimo to tako, nekakve prevlasti Homo sapiensa u Europi.
Eppur si muove.