Autor Tema: Zvjezdoznanci 3.01  (Posjeta: 2154 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
  • Spol: Muški
    • Zvjezdarnica
Odg: Zvjezdoznanci 3.01
« Odgovori #10 u: 07.10.2010. u 00:34:08 sati »
 :hopla:

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline Acheron

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • SkyWatcher 300/1500 GoTo
    • Zvjezdopisi
« Odgovori #11 u: 08.10.2010. u 22:26:04 sati »
kakav komentar na emisiju?

Offline D@rius

• Biser Galaktike
    • Astrovizija
« Odgovori #12 u: 08.10.2010. u 23:22:44 sati »
Evo ovak...emisija je dosta informativna ali malo predugačka po mom ukusu. Ja bih je recimo skratio na oko 40 min. kao Explora od Korada. Andromeda mi je isto razvučena s previše glazbe.
Ono što je Marino krenuo na Radio Puli je bilo ok što se tiče koncepta a to je da u prvom dijelu sažme sve najnovije informacije iz astronomije i astronautike i to u par rečenica bez previše komentara. To je ono što ljude u biti najviše zanima i mislim da je najatraktivnije. Kasnije se u emisiji izdvoje 2-3 teme koje mogu biti kao okosnica oko koje se može razvući priča. Recimo kao zanimljivosti ili priče iz povijesti.
Naravno ako možete dovesti kakvog gosta to bi bilo isto ubercool... :mrgreen:  što se tiče izgovora mislim da Vedran malo guta rečenice a Marko ima bolju dikciju. Trebalo bi malo vježbati dinamiku govora. Biti spiker je dosta zeznut posao i treba malo prakse. A i onaj mikrofon mi zvuči nekako plitko....probajte uzeti neki bolji studijski. Mislim znam da i ja imam katastrofalan sound u prilozima ali nažalost nemam još love za mikrofone inače bi ih odmah uzeo jer dobar sound je primaran. Eto nadam se da nisam bio prekritičan ali to je samo zato jer želim da budete što bolji jer ste na pravom putu da budete zapaženi u medijskom prostoru...e sad kao šlag na kraju ja bih vas rado vidio i na ekranima što sam vam predlagao davno prije no kako znam da su uvjeti zeznuti za to organizirati predlažem da se jednom mjesečnop nađete kod Dag-a u studiju da vas snimi s pravom kamerom, svjetlom i pozadinom pa da izvedete jedno snimano video izdanje zvjezdoznanaca koje bi se gledalo naravno na Astroviziji ili gdjegod na netu.
Eh da sam ja u Zg. već bi vas odavno vukao za rukav... :mrgreen:  bilo bi to nešto poput Autopsije ali s drugim temama...
Astrovizija - Vaš pogled u Astronomiju!

Offline Acheron

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • SkyWatcher 300/1500 GoTo
    • Zvjezdopisi
« Odgovori #13 u: 09.10.2010. u 00:02:52 sati »
Hehehe

hvala

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #14 u: 19.10.2010. u 18:18:10 sati »
Jučer sam bio u noćnoj i ponio sam Zvjezdoznance kako bih ih poslušao. Kako nije bilo puno posla (kiša, zima, početak tjedna...) mogao sam ih na miru slušati. Bili ste mi odlični, puno brbljanja, malo glazbe, a sve je bilo baš onako, fino odmjereno i zanimljivo, od početka do kraja. BTW, Marko, kako se zvao onaj iz JPL-a koji je izračunao gravitacijsku praćku za Voyager, nisam ga uspio pronaći na Googleu, može kakav link? Mislim da se nemate čega stramiti, možda bi vas i Ante mogao pozvati u Andromedu kao posebne goste ili vi njega, pa da napravite jedan astronomski mix, Zvjezdoznanci u Andromedi ili Andromeda sa Zvjezdoznancima, mislim da bi to bilo jako zanimljivo :106: [10*

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #15 u: 19.10.2010. u 18:31:30 sati »
Eh da sam ja u Zg. već bi vas odavno vukao za rukav... :mrgreen:  bilo bi to nešto poput Autopsije ali s drugim temama...
Evo ga!
To nam treba ovdje, pokretaci projekata.
Svi smo mi rukavi i treba nam netko da nas vuce amo i tamo da bi konacno postali korisni sebi i drustvu.
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline davor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
« Odgovori #16 u: 19.10.2010. u 18:37:13 sati »
Evo ga!
To nam treba ovdje, pokretaci projekata.
Svi smo mi rukavi i treba nam netko da nas vuce amo i tamo da bi konacno postali korisni sebi i drustvu.

Spiritus movens.
D@rius je rođen za to. :106:
Ja se ne želim raspravljati, samo hoću kazati da sam u pravu.