Autor Tema: IYA 2009. - izvješće  (Posjeta: 22917 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
  • Spol: Muški
    • Zvjezdarnica
Odg: IYA 2009. - izvješće
« Odgovori #70 u: 25.11.2010. u 15:16:47 sati »
Pa ovdje se ne zna tko pije, tko plaća... Danko, ima li još nešto što ne znamo, a trebali bi (smo) znati?

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline eulogy

• AstroPjesnik
« Odgovori #71 u: 25.11.2010. u 17:05:23 sati »
kako bi meni reko sef ti nisu tu da razmisljas ti si tu da radis :mrgreen: a i slazem se sa Arkturusom
SW Maksutov 180/2700 | GSO 300mm aka -TriSTac-
SW NEQ6ProSynScan
WO Binoviewer | WO 2"CF Diagonal
Meade 34mm | Hyperion 24mm | WA 17mm | Baader Ortho 10mm
GSO APO Barlow 2.5x | Astronomik OIII
Canon 600D + staklo
TS 15x70
Think for yourself, question authority

Offline Danko

• Važna Osoba
  • AstroNavigator
« Odgovori #72 u: 25.11.2010. u 21:03:02 sati »
Ispod mi je dostojanstva odgovarat na tako objede kao sto dolaze od nekih ovdje. Ima amatera i amatera. Amater je svatko u nekom podrucju, kao i ja u vrtlarstvu ili pozicijskoj astronomiji. Medutim ima amatera koji su apsolutni amateri jer im je to u njihovom bicu. Da skratim. Ja sam bio "point of contact' za Hrvatsku, to znaci samo prijenosnik informacija, koju sam radio mislim jako dobro. Neki su profesionalni kritizeri jer time skrivaju svoju nesposobnost, i nema im smisla dokumentirati moje aktivnosti kao "point of contact". Jedna od tih informacija je bila da se oformi koordinator za profesionalce i amatere. To sam ucinio, u stvari sad se sjecam da mi je zapravo Zlatko Kovacevic sugeriraro osobu u SOlinu (zaboravih ime). Ja, kao egoist i narcisoid, sebe sam delegirao da budem koordinator za HAD (kao jedine strukovne organizacije) ali i za astroznanstvenika po sveucilistima i institutima. Taj sam posao, mislim, dobro odradio.

Uopce pitam se zasto se ovdje na forumu uopce opravdavam, radi toga jer su se neke "uvrijedene velicine" nasle pogodene jer su amateri.
|  Prof. dr. sc. Slobodan Danko Bosanac  |  R. Boskovic Institute, Bijenicka c. 54, Zagreb, Croatia  |  Tel: +385 1 456 10 38  |
|  web: www.irb.hr/users/bosanac  |  email: bosanac@irb.hr  |  web: www.astronomija.hr  |  email: bosanac@astronomija.hr  |

Offline Danijel

• Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #73 u: 25.11.2010. u 21:23:20 sati »
Danko, možeš li nam reći TKO JE TA OSOBA u Solinu ili Saloni gdjeveć s kojom si razgovarao o prihvaćanju koordiniranja aktivnosti za amatere? Tko je taj koordinator za amatere? Gdje možemo naći podatke o njegovoj aktivnosti povodom MGA? Mislim, meni osobno je ovo nevjerojatno što sam pročitao. Pomozi nam sada razjasniti cijelu situaciju jer ako ju ne raščistimo, nestat će povjerenja i suradnje, a onda se vraćamo tamo gdje smo bili prije dvije godine. Sam si rekao na onom sastanku na zagrebačkoj Zvjezdarnici da je osnovni problem nedostatak komunikacije i nedostatak dijeljenja informacija. Vidiš i sam da je taj problem i dalje prisutan, a bez truda s obje strane, neće se ni riješiti.
Dakle, znamo li tko je taj koordinator?

Offline 2001

• AstroBrbljavac
  • *
    • Astronautika
« Odgovori #74 u: 25.11.2010. u 22:08:40 sati »
1) Ispod mi je dostojanstva odgovarat.....
2) Neki su profesionalni kritizeri jer time skrivaju svoju nesposobnost,
3) i nema im smisla dokumentirati moje aktivnosti kao "point of contact"

4) ...sugeriraro osobu u SOlinu (zaboravih ime)....

5) Uopce pitam se zasto se ovdje na forumu uopce opravdavam, radi toga jer su se neke "uvrijedene velicine" nasle pogodene jer su amateri.

1) ako ti je ispod dostojanstva onda radije suti nego da to stalno ponavljas ako ti nesto "nije niz dlaku"
2) imenuj te ljude
3) sto mislis dal ima smisla da se ovdje ljudima javno pohvalis s "pismom predsjedniku"?, da se i to "dokumentira"
4) divno i krasno, ti zapravo neznas tko je tebi bio koordinator za amatere (da te podsjetim sto pise u izvjescu? tamo je naveden "stanoviti" korado korlevic?!?
5) to se i ja pitam, sto se opravdavas kada je sve jasno (hvala sto si se napokon otvorio i "razotkrio")

m
« Zadnja izmjena: 26.11.2010. u 00:40:27 sati od 2001 »
"Nitko nije učinio veću grešku od osobe koja nije učinila ništa jer je mogla učiniti malo"
Edmund Burke

Offline 2001

• AstroBrbljavac
  • *
    • Astronautika
« Odgovori #75 u: 25.11.2010. u 22:16:32 sati »
...Pomozi nam sada razjasniti cijelu situaciju jer ako ju ne raščistimo, nestat će povjerenja i suradnje, a onda se vraćamo tamo gdje smo bili prije dvije godine.

razjasnio ju je danijel, ne vidim nista lose da se jednostavno ne gubi vrijeme na "objasnjavanja", smatram da je ogren lijepo rekao bit svega...treba raditi a za ostalo - hukers

m

PS. ogrene, u pozdadini slusam bajagu, tekst ide ovako nekako "psi laju a karavane prolaze"  8)
"Nitko nije učinio veću grešku od osobe koja nije učinila ništa jer je mogla učiniti malo"
Edmund Burke

Offline Arkturus

• AstroPjesnik
« Odgovori #76 u: 25.11.2010. u 22:19:13 sati »
Možda je ta osoba (koordinator) u Solunu?!
A bolje da ju se i ne traži ako je jednako bahata. Sigurno je taj fantom kriv za sve nesposobnosti iskazane od tzv. 'profesionalaca'. A ni taj se ne bi ispričao nego bi sve optuživao za svoje greške i ljutio se kako mu se netko usuđuje reći da loše radi.
Vrijeđao bi sve oko sebe riječima da mu je ispod časti razgovarati s ljudima koji ga kritiziraju jer je nepogrešiv.
Dječje fore!
Psihoanaliza:
Neki ljudi su tako frustrirani svojom nemoći da im jednostavno nitko ne smije proturječit jer to doživljavaju kao napad na svoju inteligenciju. A u stvari time sami vrše glavni napad na svoju inteligenciju. Onda su im mnoge stvari koje pričaju proturječne, zapetljavaju se sve dublje, ulaze u krajnosti i sl.

Na žalost u takvoj situaciji suradnja nije moguća (ili je moguća ako idete niz dlaku).

Offline galileo

• AstroOdisej
  • **
« Odgovori #77 u: 25.11.2010. u 23:30:00 sati »
..... Jedna od tih informacija je bila da se oformi koordinator za profesionalce i amatere. To sam ucinio, u stvari sad se sjecam da mi je zapravo Zlatko Kovacevic sugeriraro osobu u SOlinu (zaboravih ime). Ja, kao egoist i narcisoid, sebe sam delegirao da budem koordinator za HAD (kao jedine strukovne organizacije) ali i za astroznanstvenika po sveucilistima i institutima. Taj sam posao, mislim, dobro odradio......

Danko mi je mailom prvi upit glede prijedloga aktivnosti povodom IYA2009 uputio negdje u rujnu/listopadu 2008. Ne znam na koliko je mjesta mailao taj upit no znam da je rezultat toga bio novi mail u kojemu su bili prijedlozi samo 4-5 osoba, među njima i mojih nekoliko prijedloga. Po sjećanju svoje su prijedloge dali i Korado Korlević i Tomislav Sorić (Split). Mislim da je tada uslijedio Dankov prijedlog meni da preuzmem koordinaciju (ne sjećam se da je uopće spominjao odvojene kategorije koordinacija profesionalci/amateri). Kad sam zbog zdravstvenih razloga i drugih obveza odbio ulogu koordinatora, Danko me pitao da li znam tko bi to mogao odraditi na što sam sugerirao da to bude netko od onih koji su mu (poput mene) uopće mailali svoje prijedloge aktivnosti za IYA2009 u Hrvatskoj. Tu je bio spomenut i Tomislav Sorić (Salona/Split), a je li on preuzeo koordinaciju nemam pojma niti sam iz ičega kasnije to mogao zaključiti.

Nego, potražio sam neke relevantne materijale na webu, a tu stoji ili informacija ili dezinformacija glede svega ovdje rečenoga:
http://iya2009.astronomija.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=13&Itemid=27

A tu je i isječak fotke baš te web-stranice koja može dati odgovor na naše dileme:

Napisao: Zlatko Kovačević
« Zadnja izmjena: 25.11.2010. u 23:35:12 sati od galileo »
Ivica Skokić: SUNČANI SATOVI U HRVATSKOJ
http://www.celestialscenes.com/sundials/index.php?location=Home

Offline Danijel

• Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #78 u: 25.11.2010. u 23:59:59 sati »
Znači Korado je zapravo bio taj naš koordinator iz Solina Salona Soluna... :shock: :shock: :shock:

Ali, ja se ne sjećam bilo kakve njegove koordinacije :!:
Sve što se događalo koordinirali smo s Dankom ili međusobno. Otkuda sada Korado u ovoj priči? Ili ipak nije bio Korado?

Ne znam što bih rekao, a još manje što bih mislio!!!

Offline igasparic

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #79 u: 26.11.2010. u 09:01:20 sati »
Samo jedno općenito kratko mišljenje. Misli da mi koji se smatramo nekakvim astronomima na ovaj ili onaj način ne bi trebali dizati međusobne tenzije. Očito je da smo dosta slabašni u komunikaciji sa svijetom pa i međusobnoj. Nemojmo se optuživati, nego svi skupa u budućnosti pokušajmo biti bolji, a posebno pokušajmo poboljšati svoju kooperativnost i komunikativnost ...