Autor Tema: IYA 2009. - izvješće  (Posjeta: 22781 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Arkturus

• AstroPjesnik
  • Spol: Muški
Odg: IYA 2009. - izvješće
« Odgovori #80 u: 26.11.2010. u 09:39:58 sati »
Mislim da si zakasnio s ovim pristupom. Tenzije su već dignute na nivo s kojeg se ne mogu spustiti.
Vjerojatno nisi vidio spomenuto 'pismo predsjedniku' jer bi inače zaključio da takve nemoralne opstrukcije služe samo za razbijanje bilo kakve suradnje.
Osobno mislim da se suradnja ne može temeljiti na prijevarama, obmanama, kojekakvim muljažama sve u svrhu 'ja sam gazda i bit će kako ja kažem'. Srednji vijek. Ko želi suradnju treba pokazati da mu se može vjerovati i da ti neće bacati klipove pod noge.

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #81 u: 26.11.2010. u 11:03:14 sati »
Kakvo to pismo?
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline Rajko

• AstroOdisej
  • **
    • Astronomska udruga Danica Ogulin
« Odgovori #82 u: 26.11.2010. u 11:44:57 sati »
i ja oću znati kakvo to pismo!
Celestron 8 XLT na CAM GoTo
Philips ToUcam PRO II
DFK 21AF04.AS
TS 15x70

Offline Frank

• Global Moderator
  • AstroOdisej
  • *
  • Upoznavajući svemir spoznajemo sebe!
« Odgovori #83 u: 26.11.2010. u 17:56:20 sati »
I tako naveli ste me da počinjem sumnjati u Heraklita....
Još su neiscrpni čovjek i zemlja čovjekova!

Offline eulogy

• AstroPjesnik
« Odgovori #84 u: 26.11.2010. u 19:03:36 sati »
tu neznas ko pije a ko placa  [66*
SW Maksutov 180/2700 | GSO 300mm aka -TriSTac-
SW NEQ6ProSynScan
WO Binoviewer | WO 2"CF Diagonal
Meade 34mm | Hyperion 24mm | WA 17mm | Baader Ortho 10mm
GSO APO Barlow 2.5x | Astronomik OIII
Canon 600D + staklo
TS 15x70
Think for yourself, question authority

Offline Rajko

• AstroOdisej
  • **
    • Astronomska udruga Danica Ogulin
« Odgovori #85 u: 26.11.2010. u 19:55:48 sati »
oće neko reć kakvo je to pismo? :evil:
Celestron 8 XLT na CAM GoTo
Philips ToUcam PRO II
DFK 21AF04.AS
TS 15x70

Offline 2001

• AstroBrbljavac
  • *
    • Astronautika
« Odgovori #86 u: 26.11.2010. u 21:46:24 sati »
oće neko reć kakvo je to pismo? :evil:

hoce! mada je Pismo zaista - hmmm, ruzno i tuzno!

rijec je o sljedecem...predsjednik rh ivo josipovic boravio je u istri u nedjelju 10. listopada..izmedju ostalih destinacija posjetio je i opcinu zminj povodom dana opcine..u zminju smo mi iz auv doma...par dana prije njegova dolaska napisao sam zamolbu uredu predsjednika da se nadjemo s njime...odmah drugi dan je odgovoreno (moram pohvaliti korespondenciju ureda predsjednika rh, zaista se ljudi trude i krajnje su ljubazni) da se ce se sastanak josipovic-auv odrzati te da je to stavljeno u protokol....bilo je to u petak 08.10.2010.

dva dana kasnije 10.10.2010., u nedjelju popodne gregor i ja te predsjednik rh ivo  josipovic i jedan njegov savjetnik odradili smo razgovor mimo medija, sami u prostoriji, u trajanju od nepunih sat vremena u kojem smo s predsjednikom pricali o radu i rezultatima rada auv...planovima i sl.

http://www.zvjezdarnica.org/astronomija/predsjednik-rh-ivo-josipovic-na-sastanku-predstavnicima-au-vidulini

lijepa gesta od strane predsjednika da nas je primio, saslusao i porazgovarao s nama o tome sto i kako radimo, cime se bavimo, kakvi su nam rezultati, sto planiramo.....a mi se obvezali da predsjedniku kroz nekoliko dana posaljemo taksativni pregled rada auv...sto smo i ucinili

no dva dana kasnije 12.10.2010. na stranicama hada pojavljuje se slijedeci tekst kojeg je na net postavio jasa calogovic a napisao gos danko slobodan bosanac...
link na taj clanak vec drugi dan nije radio...clanak je dakle povucen nekih 24-36 sati nakon objave, valjda se uvidjelo da to sto pise nije bas najkulturniji tekst..(VIDJETI SLIKE, PRINT SCREEN tih stranica kojih vise nema!)

koliko je nama poznato pismo je stiglo do predsjednika rh ive josipovica...sto covjek iz njega moze iscitati (?!) prepustam vama na forumu..

kao zakljucak, 27. listopada predsjednik rh josipovic, salje postom pismo  podrske auv (ne email), zahvaljuje na informacijama i razgovoru...

sto reci o covjeku i tekstu koji je napisao...doticni gospodin (bosanac d.s., op.a.) se upustio u avanturu koju smo mi iz auv interno nazvali "operacija sarlatan" e evo nje u liku i djelu i propustu kao "pismo" za sve vas ljubitelji zvijezda koji zivimo u zemlji znanja, pa i van granica domovine..

o ovome smo interno pricali u auv, nismo htjeli polemizirati niti se spustiti na razinu napisanog "pisma", no zadnji dogadjaji zasluzuju da se ovo "pismo" objavi (iako ga se povlacenjem s neta valjda pokusalo sakriti) te da ga astronomi amateri vide

m
"Nitko nije učinio veću grešku od osobe koja nije učinila ništa jer je mogla učiniti malo"
Edmund Burke

Offline Fire

• Moderator
  • AstroMudrac
  • *
« Odgovori #87 u: 26.11.2010. u 22:00:40 sati »
Bogme, lijepi tekst. :? ...zasto? :?:

Offline 2001

• AstroBrbljavac
  • *
    • Astronautika
« Odgovori #88 u: 26.11.2010. u 23:18:01 sati »
evo i pismo predsjednika;
m
"Nitko nije učinio veću grešku od osobe koja nije učinila ništa jer je mogla učiniti malo"
Edmund Burke

Offline ediglavas

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #89 u: 26.11.2010. u 23:51:12 sati »
Ružno i tužno, dobro kažeš!