Autor Tema: IYA 2009. - izvješće  (Posjeta: 25233 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Bobo

• AstroPjesnik
  • Spol: Muški
  • http://www.astrobobo.net
    • Astrobobo.net
Odg: IYA 2009. - izvješće
« Odgovori #50 u: 24.11.2010. u 05:57:52 sati »
Ok nije problem no hoće li to malo čudno izgledati, ti silni izvještaji...s druge strane možda je to i dobro ...da ispadnemo drugačiji... :218:

Ispasti ćemo veći papci nego da je ostao izvještaj na lošem engleskom.
http://www.astrobobo.net
http://www.recenzije.astrobobo.net
Celestron EdgeHD 8", Pentax 105 SDP & 10x50 PCF WPII, Lunt 60mm, Celestron CGEM, Giro GR3, SBIG STL-11000, ZWO ASI 290, Nikon D5100 mod.

Offline 2001

• AstroBrbljavac
  • *
    • Astronautika
« Odgovori #51 u: 24.11.2010. u 08:55:17 sati »
Ispasti ćemo veći papci nego da je ostao izvještaj na lošem engleskom.

ako vec nastupas s vlastitim misljenjem onda i pricaj u vlastito ime, ili ime udruge koju predstavljas...ma jesi li uopce kliknuo na link gdje se izmedju ostalog nalazi i ovaj tekst;

"... the IYA2009 secretariat calls on individuals, organisations, universities, amateur associations, etc. to submit any additional IYA2009 relevant reports..."

ti iz toga i rasprave na forumu vidis nesto "papcasto"  :mrgreen: ?
m
"Nitko nije učinio veću grešku od osobe koja nije učinila ništa jer je mogla učiniti malo"
Edmund Burke

Offline 2001

• AstroBrbljavac
  • *
    • Astronautika
« Odgovori #52 u: 24.11.2010. u 09:02:19 sati »
Hmm, šta ćemo sad svi slati odvojeno? Mogli smo onda svi koji imaju izvještaj poslati to skupno ili? :?
Ok nije problem no hoće li to malo čudno izgledati, ti silni izvještaji...s druge strane možda je to i dobro ...da ispadnemo drugačiji... :218:

mozda bolje odvojeno, da ne bi jos ispalo da je njih 6 poslalo skupa pa da na kraju jos tih istih 6 predstavlja njih 8...uostalom vidi prethodni post...svi koji posalju pokazat ce da se ovdje nesto radilo, da nam se nije gadilo i da nam nije bilo ispod casti, vec naprotiv..
ako u IAU itko vodi brigu o tome (a ocigledno da) nece bas previse morati uprezati mozdane vijuge da shvati kako ranije dostavljeno """sluzbeno""" izvjesce ne odrazava pravo stanje stvari i da se nesto ovdje dogadja

m
"Nitko nije učinio veću grešku od osobe koja nije učinila ništa jer je mogla učiniti malo"
Edmund Burke

Offline D@rius

• Biser Galaktike
    • Astrovizija
« Odgovori #53 u: 24.11.2010. u 14:37:40 sati »
Eto momci, ja sam predao i javio mi se g. Pedro Russo International Year of Astronomy 2009 Global Coordinator te zahvalio na izvještaju i uvrstio u popis:  www.astronomy2009.org/reports/
Mislim da ću mu napisati još jedan ljepši izvještaj... :mrgreen:
Astrovizija - Vaš pogled u Astronomiju!

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #54 u: 24.11.2010. u 16:39:12 sati »
 :hopla: [15*

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline Bobo

• AstroPjesnik
  • http://www.astrobobo.net
    • Astrobobo.net
« Odgovori #55 u: 24.11.2010. u 17:38:11 sati »
ako vec nastupas s vlastitim misljenjem onda i pricaj u vlastito ime, ili ime udruge koju predstavljas...ma jesi li uopce kliknuo na link gdje se izmedju ostalog nalazi i ovaj tekst;

"... the IYA2009 secretariat calls on individuals, organisations, universities, amateur associations, etc. to submit any additional IYA2009 relevant reports..."

ti iz toga i rasprave na forumu vidis nesto "papcasto"  :mrgreen: ?

Zar trebam eksplicitno navesti da pricam u vlastito ime?

Ne, nisam kliknuo i nisam vidio. Ovdje se popljuvalo Danka i htjelo sve strpati u novi zajednicki izvjestaj, a onda je izronio link gdje se pozivaju pojedinci da svaki posebno salju izvjestaje. Na zalost ne mogu i nemam volje pratiti sve te zavrzlame..
http://www.astrobobo.net
http://www.recenzije.astrobobo.net
Celestron EdgeHD 8", Pentax 105 SDP & 10x50 PCF WPII, Lunt 60mm, Celestron CGEM, Giro GR3, SBIG STL-11000, ZWO ASI 290, Nikon D5100 mod.

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #56 u: 24.11.2010. u 21:23:47 sati »
Ovo sada iznosim svoje OSOBNO mišljenje. Da li se popljuvalo Danka ne znam, ovisi kako se gleda, no svakako se izrazilo nezadovoljstvo. Da sada ne pišem ono što je ranije napisano. Mišljenja sam da je Danko trebao ranije reći da neće podnijeti službeno izvješće i na taj način nam dati do znanja to što je napisao prije koji dan. Imali bi više vremena pripremiti se. Ovako, navrat nanos u zadnji čas, teško je usuglasiti stavove (moram priznati da me je to iznenadilo, no nema veze). I zato je najbolje da svatko za sebe ili svoju udrugu odluči hoće li ili neće poslati izvješće i što će u njemu pisati. Ionako nitko nikoga ne tjera na to niti je to obavezno.

No, ipak smo u prošloj godini po tom pitanju napravili veliki i u javnosti zaista zapaženi posao i mislim da je dobro to i objaviti tamo odakle je sve i krenulo. Ni nama u džep, ni nama iz džepa, ali je lijepo i ponosno naći se u društvu zemalja koje su isto kao i mi, obilježavale IYA 2009. i predstaviti svoju zemlju u lijepom astronomskom svjetlu. Mislim da smo to i više nego zaslužili.

Danko ima svoje razloge zašto to nije napravio, no ispalo je da pri tome nije uopće razmišljao na sve nas skupa koji smo se trudili oko te Međunarodne godine astronomije, jer da je, poduzeo bi nešto u tom pravcu, čisto iz obzira prema nama, svojim suradnicima koji su u to bili uključeni. To je prije svega kulturno i fer. To mu osobno zamjeram jer nije mislio na sve one ljude, znane i neznane koji su isto tako uložili dio sebe u cijeli projekt. Ipak je on prvi čovjek koji službeno predstavlja astronomiju i astronome u Hrvatskoj i to si jednostavno nije smio dopustiti.

To je čisto moje osobno mišljenje, i vjerujem da se Danko neće zbog toga ljutiti. Ako sam ga zbog toga uvrijedio ili nešto slično, ne mogu si pomoći jer ne znam drugačije to opisati.

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #57 u: 24.11.2010. u 21:50:08 sati »
Slazem se s Zecom.
Jedna misao: ako cete nabrajati samo ono sto se radilo bas za projekt MGA, bilo bi dobro to navesti u jednoj recenici i da se događalo jos puno ostalih, uobicajenih stvari nevezano za projekt MGA.
Samo da stvari budu jasne. Ja sam ljubitelj jasnoce i transparentnosti.
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline davor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
« Odgovori #58 u: 24.11.2010. u 22:24:37 sati »
Eto momci, ja sam predao i javio mi se g. Pedro Russo International Year of Astronomy 2009 Global Coordinator te zahvalio na izvještaju i uvrstio u popis:  www.astronomy2009.org/reports/
Mislim da ću mu napisati još jedan ljepši izvještaj... :mrgreen:

Bravo D@riuse, nešto pozitivno i konstruktivno. Za svaku pohvalu  :215:
Ja se ne želim raspravljati, samo hoću kazati da sam u pravu.

Offline Danko

• Važna Osoba
  • AstroNavigator
« Odgovori #59 u: 25.11.2010. u 04:34:58 sati »
Malo pojasnjenje svima. Od pocetka IYA2009 organizacija je podijeljena na profesionalce i amatere, jer su to bila pravila Medunarodne unije. Mozda se Zlatko sjeca da sam ga pitao zeli li koordinirati akcije amatera, on se zahvalio. Preslo je koordinacija na Solin. Dakle, kao predsjednik HAD-a bio sam samo odgovoran za nasu udrugu, dakle i za pisanje izvjesca. Za amaterske udruge nisam. Da je sve bilo drugacije od onog sto sam napisao vjerojatno bih napravio i za ostala drustva, medutim ispalo je kao sto je ispalo.
|  Prof. dr. sc. Slobodan Danko Bosanac  |  R. Boskovic Institute, Bijenicka c. 54, Zagreb, Croatia  |  Tel: +385 1 456 10 38  |
|  web: www.irb.hr/users/bosanac  |  email: bosanac@irb.hr  |  web: www.astronomija.hr  |  email: bosanac@astronomija.hr  |