Autor Tema: Drevni astronauti  (Posjeta: 23012 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Krun0

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
  • Spol: Muški
Odg: Drveni astronauti
« Odgovori #140 u: 25.02.2013. u 16:42:20 sati »
A mozda je on u stvari human alijen hibrid (ima neke slicnosti)
, pa zna sto prica , a niko mu ne vjeruje...first contact :mrgreen:
Deus non est !
Testimonia sunt omnibus per circuitum nostrum, si vis videre.

Offline Bacač

• AstroMudrac
    • Astronomija u Dubrovniku
Odg: Drevni astronauti
« Odgovori #141 u: 03.03.2013. u 09:51:27 sati »
Dakle, baš sam pregledao trosatni film o tome kako su autori Ancient aliens-a muljali, lagali i na sve moguće načine obmanjivali ljude u tom svojem nakaradnom serijalu. :evil:

Svakako to trebate pogledati, možete puno naučiti o tome kako se znanstveno mogu razotkriti šarlatani i njihove umobolne nakane, koji računaju na to da ljudi nisu upućeni u detalje koje im serviraju [71* :106:

Jako zgodan film, na logičan način objašnjava dosta toga. Ali mi se čini da u pojedinim dijelovima brljavi u stilu AA.

Meni i dalje nije objasnio kako su nastale linije u Nazci.

Objašnjenje je da je tlo u toj pustinji takvo da tanki sloj nekon tamnijeg pijeska prekriva tlo koje je svjetlije. Povuci crtu i eto Nazca linije.  Pošto je to vrlo suho područje te su linije ostale sačuvane stoljećima. Ok, razumno objašnjenje.
Tko i zašto ih je radio? Autor kaže da su nastale nenamjerno, Nazca ljudi su bili vrlo pobožni i svako toliko radili su procesije. Hodanjem po pustinji nenamjerno su razmicali tamniji sloj pijeska i otkrivali svijetli dio.  Ok, ovo mi sada nije jasno. Nije logično da će kolona ljudi skretati pod gotovo pravim kutem, zar ne?

Dalje, figurice "zrakoplova" iz Kloumbije. Pronađeni su u hrpi drugih figurica koje prikazuju životinje. AA kaže da su modelirali zrakoplov točno prema toj figurici i da je zrakoplov letio. To je prikazano u serijalu.

Autor kaže da su AA na taj model dodali zakrilca i propelu, kojih nema na figurici. Nateže malo, zar ne? Zakrilca i propela (ako je ta figurica predstavljala stvarni zrakoplov, možda je išao na mlazni pogon pa mu propela nije trebala) po meni nisu detalji koji su važni da se prikažu na zlatnoj figurici. Također, da su AA izbacili ukrase sa krila koji postoje na figurici. Autor dok je govorio o figuricama životinja kaže da su ti ljudi voljeli stilizirati pa njihove životinje imaju prenaglašene udove itd. Ako su stilizirali i ukrašavali životinje nepotrebnim detaljima, zašto nebi isto napravili sa zrakoplovom?

Iskreno, logika mi kaže da to nije model zrakoplova, no ista ta logika mi kaže da autor AA Debunked nateže bespotrebno. Mislim da bi ljepše bilo reći, ok, ne postoji baš logično objašnjenje kako su nastale Nazca linije, ili što točno predstavljaju te figurice iz Kolumbije nego ovako. Na ovaj način proizvodi kontraefekt. Jako je lijepo i logično objasnio rezanje kamena, laži autora AA serijala, egipatsku "žarulju" itd. ali mislim da mu ovo natezanje i zanemarivanje logike nije trebalo.
« Zadnja izmjena: 03.03.2013. u 09:53:47 sati od Bacač »
SkyWatcher 150/750
CG5 ADM

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
Odg: Drevni astronauti
« Odgovori #142 u: 03.03.2013. u 14:26:20 sati »
Naravno, sve detalje cijele te priče možete pronaći preko web stranice Ancient Aliens Debunked [71*

Dakle, miš u rukice i klikaj po linkovima na toj stranici, jedna će ti dati odgovore [10*

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline Krun0

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
Odg: Drveni astronauti
« Odgovori #143 u: 17.03.2013. u 00:14:04 sati »
Dakle, baš sam pregledao trosatni film o tome kako su autori Ancient aliens-a muljali, lagali i na sve moguće načine obmanjivali ljude u tom svojem nakaradnom serijalu. :evil:
A najbolji su komentari nekih sirovina ispod  [54*
Deus non est !

Offline Krun0

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
Drveni astronauti
« Odgovori #144 u: 17.03.2013. u 00:51:35 sati »
-+
ali mislim da mu ovo natezanje i zanemarivanje logike nije trebalo.

ne vidim nikakvo natezanje.....niti zanemarivanja logike....
 ti avioni postoje samo u jednoj grobnici i to par od stotinu....nemre letjeti s onim ornamentom na napadnom rubu krila
    i jako slici jedni vrsti ribe tipicnoj za ono podrucije...zar to nije dosta...da se radilo o avionima mislim da bi to cudo
      napravilo vise utisaka u kulturi od par figurica...
kako su nastale linije je objasnjeno, no nije zasto....e to bi trebao pitati ljude koji su ih napravili....a da bi imali neke veze
   sa letjelicama potpuno je protivno ikakvoj efikasnoj logici...
........vise necu komentirati takve stvari jer je to gubljenje vremena.
  ..vidljivo je samo po sebi da je AA sarlatanstvo.......i nisu za to trebali ovi iz AAD.
Deus non est !