Autor Tema: 360° pokretna video kamera  (Posjeta: 1998 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Fire

• Moderator
  • AstroMudrac
  • *
  • Spol: Muški
360° pokretna video kamera
« u: 26.01.2011. u 23:25:29 sati »
Evo došlo vrijeme da gledamo i 360° video.
Dva odlična videa! :112:
http://media.yb.nl/360ski/
http://www.nimmobay.com/media/360-video/360-video-nimmo-bay-helicopter-resort

Snimano sa yellowBird kamerom.
http://www.yellowbirdsdonthavewingsbuttheyflytomakeyouexperiencea3dreality.com/products/technology/camera
Dali postoji domena sa duljim imenom od ovoga? :))

Offline Fire

• Moderator
  • AstroMudrac
  • *
Odg: 360° pokretna video kamera
« Odgovori #1 u: 26.01.2011. u 23:40:41 sati »
Btw. kakva bi ovo geološka struktura bila u videu sa helikopterom? :262:

Offline spacewalker

• AstroKomet
« Odgovori #2 u: 26.01.2011. u 23:57:32 sati »
Auuuuuu, odlično, kao nekakav brzi timelaps in all directions. Fantastično efektno.
HEQ5 Rajiva modified
Canon 40d , Tair 11A, Tair 3s
No scope

Offline Oma Desala

• Galaktička Zraka
  • Spol: Ženski
« Odgovori #3 u: 27.01.2011. u 00:12:26 sati »
Zakon!  :215:
Jedino mi je malo frustrirajuce jer ne znam gdje bi gledala pa moram ponoviti filmich vise puta :D
The universe is vast, and we are so small. There is really only one thing we can ever truly control... whether we are good or evil.

10x50 Olympus
200/1200 SkyWatcher dobson

Offline Fire

• Moderator
  • AstroMudrac
  • *
« Odgovori #4 u: 27.01.2011. u 00:32:51 sati »
Jedino mi je malo frustrirajuce jer ne znam gdje bi gledala pa moram ponoviti filmich vise puta :D
Gledaš istu stvar više puta, a nikada ne mora biti isto...svako gledanje otkriva nešto novo. :)
Meni je onako baš fora držati pogled na nekom detalju (npr. vrh planine) dok se sve ostalo kreće.

Offline davor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
« Odgovori #5 u: 27.01.2011. u 08:17:16 sati »
Ovo će biti vrlo zanimljivo kada se tehnički još malo razvije. Zamislite cjelovečernji film snimljen u ovoj tehnici. Možete ga pogledati deset puta i svako gledanje vam otkriva novu priču!
Ja se ne želim raspravljati, samo hoću kazati da sam u pravu.

Offline Oma Desala

• Galaktička Zraka
« Odgovori #6 u: 27.01.2011. u 08:44:28 sati »
Gledaš istu stvar više puta, a nikada ne mora biti isto...svako gledanje otkriva nešto novo. :)
Meni je onako baš fora držati pogled na nekom detalju (npr. vrh planine) dok se sve ostalo kreće.

Bas to, ali prvi put kad gledam sve bi vidjela pa ne znam gdje bi prvo gledala :)
The universe is vast, and we are so small. There is really only one thing we can ever truly control... whether we are good or evil.

10x50 Olympus

Offline Stefano

• Važna Osoba
  • AstroOtkrivač
  • ... tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi !
    • DeepSkyHunter
« Odgovori #7 u: 27.01.2011. u 09:01:40 sati »
Ovo će biti vrlo zanimljivo kada se tehnički još malo razvije. Zamislite cjelovečernji film snimljen u ovoj tehnici. Možete ga pogledati deset puta i svako gledanje vam otkriva novu priču!

Da, uz ekstraizuzetno osmišljenu i izvedenu scenografiju, scenarij, puno dodatnih dolarića, neke nove projektore ili plazme. Super, uvijek nam osmisle nešto na što možemo trošiti lovu  :mrgreen:

Offline davor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
« Odgovori #8 u: 27.01.2011. u 10:59:41 sati »
Da, uz ekstraizuzetno osmišljenu i izvedenu scenografiju, scenarij, puno dodatnih dolarića, neke nove projektore ili plazme. Super, uvijek nam osmisle nešto na što možemo trošiti lovu  :mrgreen:

Da, ovo bi bila puno veća revolucija nego prijelaz sa nijemog  na zvučni film.  Ne samo scenarij i režija, već sam koncept filmske umjetnosti bi bio do temelja promijenjen. Kino dvorane bi trebala biti tehnički sasvim drugačije koncipirane, ili kao prošireni AIMEX na punu kuglu ili s mogućnosti interaktivnog pristupa gledatelja, ali tada otpada centralni ekran. 
A o prijenosu poruke filma da i ne govorim. Uslijed ogromnog broja informacija koje se ne mogu istovremeno percipirati film bi bio nevjerojatno slojevit.
Na mogu si uopće zamisliti kako bi trebao izgledati scenarij ili književni predložak koji bi „pokrio 3600
Ja se ne želim raspravljati, samo hoću kazati da sam u pravu.

Offline Oma Desala

• Galaktička Zraka
« Odgovori #9 u: 27.01.2011. u 12:00:41 sati »
Mislim da je ovo obecavajuca tehnologija i da necemo jako dugo morati cekati da saznamo kako ce to u praksi izgledati. Jos kad i ako to spoje s 3D  :mrgreen:
Uuuuu, Star trek u 360o verziji  :hopla:

10x50 Olympus