Autor Tema: Misija na Mars  (Posjeta: 15853 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline eulogy

• AstroPjesnik
  • Spol: Muški
Odg: Misija na Mars
« Odgovori #40 u: 12.07.2012. u 21:53:25 sati »
 :mrgreen: hehe ne nego pitam, dali bi stvarno stavili "prave" slike ili samo one koje su za javnost. Mislim samo oni znaju i imaju mogucnost toga, mogu napisat svasta kad samo oni znaju i nitko drugi ne, o tome se radi, mogu rec da je gore bilo sto kad nitko drugi to nemoze potvrditi osim njih

da jos malo editiram oni su pravi majstori sa "zavjere"  :mrgreen: meni jos nije jasno kako je jedan 757 boeing pogodio Pentagon i svi ameri rekli da da je je, ja tu ne vidim ni komadicak aviona na slici  :111:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/04/Aerial_view_of_the_Pentagon_during_rescue_operations_post-September_11_attack.JPEG
« Zadnja izmjena: 12.07.2012. u 22:01:36 sati od eulogy »
SW Maksutov 180/2700 | GSO 300mm aka -TriSTac-
SW NEQ6ProSynScan
WO Binoviewer | WO 2"CF Diagonal
Meade 34mm | Hyperion 24mm | WA 17mm | Baader Ortho 10mm
GSO APO Barlow 2.5x | Astronomik OIII
Canon 600D + staklo
TS 15x70
Think for yourself, question authority

Offline davor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
« Odgovori #41 u: 12.07.2012. u 22:08:14 sati »
Bilo je već puno rasprave na temu transparentnosti znanstvenih otkrića. Da ne ponavljam previše, slušao sam davno emisiju na HR3 u kojoj  je jedan naš znanstvenik, poznavaoc te problematike, jako zanimljivo komentirao transparentnost objavljivanja novih otkrića nekada i sada i u različitim dijelovima svijeta. Uglavnom, Amerika je najtransparentnija, još vruće materijale u koje  spadaju i ove fotke otimaju im novinari koji im naprosto sjede za vratom. Evropljani su malo oprezniji da se ne bi slučajno blamirali, a Rusi su nakon pada istočnog bloka vrlo blizu zapadnom stilu ponašanja. I Kinezi se otvaraju. Uglavnom sve ide u smjeru, globalnih istraživanja, rada međunarodnih timova, uključenosti ogromnog broja ljudi  krajnje transparencije. Skrivanje podataka je gotovo nemoguće.

Dakle konspiracije nema.
Ja se ne želim raspravljati, samo hoću kazati da sam u pravu.

Offline eulogy

• AstroPjesnik
« Odgovori #42 u: 12.07.2012. u 22:19:35 sati »
da ma znam razumijem to, no danas su novinari svugdje i samo cekaju da objave vijest prije negoli dojde "prava sluzbena" od ovlastenih ljudi koji daju izjave tako da je skoro pa nemoguce nesto zataskati, ali da se vratimo na reicmo slike sa Marsa poanta je toga sto je samo jedan tim ukljucen (ili vise nije bitno) u to istrazivanje i oni prezentiraju javnosti ono sto oni hoce, jel kao sto sam rekao gore nema novinara niti drugih izvora medija, nego kako oni kazu da je gore to je tako i mi to moramo prihvatiti vjerovali u to ili ne, oni mogu rec da je sve u kamenjaru ili vodi ili bilo sta kad mi nemozemo dokazati to postojanje u suprotno  :111: to je ono u cemu je cijela poanta oni kazu da je plavo i mi svi moramo vjerovati u to, mozda je mozda nije . . . kada je samo jedan izvor informacije.
SW NEQ6ProSynScan
Canon 600D + staklo
TS 15x70

Offline Acheron

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • SkyWatcher 300/1500 GoTo
    • Zvjezdopisi
« Odgovori #43 u: 12.07.2012. u 22:24:34 sati »
evo da ne otvaram novu temu, ova je zbilja HOT sa hot.hr  :mrgreen:

http://hot.net.hr/planet-x/bliski-susreti/nasa-vec-godinama-prikriva-bitne-detalja

(ne)vezano za ovaj post onako "realno"

. . . . no kako znamo uistinu kakva je povrsina na Marsu, po slikama koje nam daje NASA? Sto ako nam stvarno davaju takve slike koje mi moramo vidjeti, a zapravo su mozda sasvim drugacije . . .  sta mislite

Pobogu Eulogy, pa samo su ujednačili kontrast na fotografiji snimljenoj specijelanom kamerom koja je tamo poslana da šalje najkorisnije moguće podatke a ne nama najljepše ili ljudskom oku najvjernije. Da znaš nešto o fotografiji onda bi znao da kamere, a monitori još više, imaju ograničen dinamički raspon, tj raspon između najsvjetlijeg i najtamnijeg tona na fotografiji koji mogu pravilno prikazati. Da bi se taj veliki raspon svjetlina ugurao u jednu fotografiju onda je potrebno smanjiti kontrast, tj smanjiti razliku u svjetlini pojedinih bliskih tonova boje.

Da si pročitao ponešto o kamerama mogao si primjetiti koja je svrha tih kamera i zašto moraju fotografije ušminkavati:
The rover has various instruments. Three are mounted on one assembly:

Panoramic Camera (Pancam), for determining the texture, color, mineralogy, and structure of the local terrain.
    Navigation Camera (Navcam), that has higher field of view but lower resolution and is monochromatic, for navigation and driving.
    A mirror for the Miniature Thermal Emission Spectrometer (Mini-TES), which identifies promising rocks and soils for closer examination, and determines the processes that formed them. It was built by Arizona State University.

Kao što vidiš, svrha tih kamera je navigacija i istraživanje ne izrada razglednica.
« Zadnja izmjena: 12.07.2012. u 22:27:27 sati od Acheron »

Offline Acheron

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
    • Zvjezdopisi
« Odgovori #44 u: 12.07.2012. u 22:29:58 sati »
Nešto više o kamerama na MER-ovima i zašto su takve
http://marswatch.astro.cornell.edu/Bell_Pancam_JGR.pdf

Offline Acheron

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
    • Zvjezdopisi
« Odgovori #45 u: 12.07.2012. u 22:31:47 sati »
da jos malo editiram oni su pravi majstori sa "zavjere"  :mrgreen: meni jos nije jasno kako je jedan 757 boeing pogodio Pentagon i svi ameri rekli da da je je, ja tu ne vidim ni komadicak aviona na slici  :111:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/04/Aerial_view_of_the_Pentagon_during_rescue_operations_post-September_11_attack.JPEG

Kako vidim po hrpama otpada sa strane tu se već krenulo s čišćenjem pa su ostatci aviona vjerovatno među prvima uklonjeni (radi forenzike, tj zašitet dokaza)

Offline eulogy

• AstroPjesnik
« Odgovori #46 u: 12.07.2012. u 22:34:45 sati »
ma sve 5, ja to vjerujem da je to sve po ps-u kako bi se reklo, je nemam nista protiv toga ili gore navedenog linka da je to stvarno nebuloze neke sa filterima zavjere-urote sto got, nego fora je ta da oni mogu nesto otkriti mozda neki oblik zivota ili nesto bilo sta sta bi "ajmo rec uzdrmalo javnost" ne mislim na vanzemaljce  :mrgreen: nego nesto sto se nebi smijelo pustiti u javnost zbog neke vise sile ajmo to tako rec, pa puste par fotki u javnost sa krajolikom i to je to cisto da vidimo kak izgldeda povrsina marsa, mislim oni nama pustaju slike koje mi mozemo tj. smijemo vidjeti i nista vise od toga.
SW NEQ6ProSynScan
Canon 600D + staklo
TS 15x70

Offline Acheron

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
    • Zvjezdopisi
« Odgovori #47 u: 12.07.2012. u 22:40:22 sati »
A gle, da otkriju život misliš da bi to mogli zadržati za sebe? Pa to bi bilo najveće otkriće u povijesti čovječanstva i života na zemlji, da nismo sami, i svaki znanstvenik shvaća težinu te informacije. Od sreća i ushita bi rekao barem ženi/ljubavnici koja bi na kavi to slučajno spomenula prijateljici koja će to spomenuti negdje i eto širenja informacije.

Slična stvar se dogodila tokom Manhattan projekta, koji je bio toliko tajan a opet Sovjeti su primali podatke preko agenata gotovo redovito, kao mi račune za struju danas.

A kako izgleda površina Marsa? Onaj tko ne vjeruje neće vjerovati ni da ljude pošaljemo tamo jer eto ima još dibidusa koji ne vjeruju da smo bili na Mjesecu.

Offline eulogy

• AstroPjesnik
« Odgovori #48 u: 12.07.2012. u 22:43:29 sati »
Kako vidim po hrpama otpada sa strane tu se već krenulo s čišćenjem pa su ostatci aviona vjerovatno među prvima uklonjeni (radi forenzike, tj zašitet dokaza)

mozda jesam malo tvrdogav  :zubo: ali ja tu ne vidim boing 757 a on nije bas "mali"  jedino ako to nije prava snimka

http://www.aerospaceweb.org/aircraft/jetliner/b757/b757_15.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=1HCSnuwIwB0
SW NEQ6ProSynScan
Canon 600D + staklo
TS 15x70

Offline Acheron

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
    • Zvjezdopisi
« Odgovori #49 u: 12.07.2012. u 22:44:45 sati »
Nisi ti pročitao moju rečenicu, jel tak?