Autor Tema: AP 900GTO  (Posjeta: 4071 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sabina

• AstroBrbljavac
  • *
  • Spol: Ženski
Odg: AP 900GTO
« Odgovori #40 u: 13.05.2011. u 09:38:29 sati »
Super izvještaj Lagonda! Žao mi je što nisam mogla ostati onu noć na rastavljanju da ovo što si opisao vidim i uživo (obrnutim redoslijedom :) ). Meni se i dalje svi dijelovi čine robusni i teški, pa sam zato pretpostavila da manipulacija njima nije baš jednostavna.

Offline Lagonda

• AstroBrbljavac
  • *
  • Spol: Muški
« Odgovori #41 u: 13.05.2011. u 11:00:28 sati »
@Sabina: Da, steta. Drugi put cemo se dogovoriti pa da prisustvujes. A ako ces biti jedan dan, ja cu ici do Jaruna malo Sunce gledati, pa mozes sa mnom. Ne, stvarno nije tesko i komplicirano sastaviti ili rastzaviti montazu. Drugi put cu pofotkati svaki korak posebno pa cete vidjeti kako to ide. Ili napraviti neki time laps. :)
Prodal sve... Sad samo uzivam...

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #42 u: 13.05.2011. u 11:57:24 sati »
Ma sve ti je to isto Sabina, ceremonija za prisutne :mrgreen:

Tak ti je Lagonda u Virovitici isto, vuko silne kofere. Mislili smo, eto još jednog koferaša. :shock: Ma zauzeo je 50 kvadrata s njima. [17* Teleskop inače zauzima 1,5-2 kvadrata. 3 ak je vlasnik malo deblji. [44* Onda je počeo otvarati jednog po jednog. Ljudi se skupili da vide jel možda prodaje kakve knjige, čajeve za mršavljenje, il možda one federe za stomakeliminator il kak se već zovu. :219: U jednom su bile neraširene noge (sram vas bilo, mislio sam na one teleskopske [02*). Nekak ih je izvuko van, onda ih je ogledo, pa tražio šarafe, pa šarafio. Onda ih je stavio na jedan od 5 stolova koje si je zauzeo. :105: Zatim je otvorio drugi kofer. U njemu je bila... :219: a nemam pojma šta je to bilo, uglavnom u to se šarafilo nešt iz trećeg kofera. :207: Onda je opet tražio šarafe. Ljudi su se skupljali oko tih kofera i sa zanimanjem gledali što će iz njih izvlačiti. Mislio sam da je to nekakva magičarska predstava. [70* Čak je izvukao i nekakvi crveni rubac sa bijelim točkama i obrisao znojno čelo. :267: Onda je otvorio srednji kofer. Iz njega je izvlačio nekakve žice. Crne. Spiralne. Zatim je tražio šarafe. Onda je opet uzeo one noge i natezao ih oko stola, pa je tražio šarafe. Našo. Zašarafio je noge al je jedna bila kraća. :shock: Onda je iz manjeg kofera izvadio ključić za imbuse i viličasti ključ broj 13 i navalio na tu kraću. Nogu. Izvuko ju je. :261: Onda je bila predugačka. [07* Ponovio je majstorluk s one dvije noge i napokon su bile sve tri. :hopla: Pa je opet otvorio jedan kofer i iz njega izvadio... :97: ono crno u čeg ide ono nešt iz gorespomenutog trećeg kofera. :83: Nakon toga je iz malog kofera izvuko štangu. Ne, ne za plesanje oko nje nego onu na koju se uvijek nataknu oni koluti s rupom u sredini. Natako ih je. Sa zadovoljstvom. :106: Onda je tražio šarafe. Našo. Zatim je iz crnog kofera izvuko kutije iz kojih su virile neke žice. Onda ih je pospajo. :78: Zatim je išo to sve zašarafit na montažu. Tražio je šarafe. Našo. Zašarafio. Otvorio je sjajni kofer pa je iz njega izvadio zlatnu šinu. Naguro ju je u montažu. Opet tražio šarafe. Naravno - našo. Zašarafio. :206: Do tada su se svi prisutni skupili oko njega i brda kofera, a oni zadnji su skakali u vis ne bi li vidjeli preko ramena onih naprijed, što se tamo dešava. [04* Voditelj ceremonije za to je vrijeme tri puta preko razglasa molio prisutne da sjednu na svoja mjesta kako bi ceremonija mogla početi. Nitko ga nije šljivio ni za šljivu. Valjda zato što nije imao niti jedan kofer oko sebe... :202: Lagonda je za to vrijeme razgrnio svoje kofere i došao do zlatnog kofera koji je imao veliki (zlatni) lokot. :94: Onda je tražio šarafe. Nije našo šarafe al je našo zlatni ključ za zlatni lokot na koferu. Zlatnom. Pobjedonosno ga je podigao u zrak i nacerio se. [61* Tada sam vidio da ima zlatni zub. Kutnjak. :249: Masa okupljenih je jednoglasno uzviknula borbeni poklič - UVAAAAAUUUUUUUUUuuuuuuuuu...!!! :96: I onda je nastao tajac. :281: Voditelj ceremonije je želeći iskoristiti priliku, zaustio opet nešto reći, no netko mu je izvukao utikač iz struje pa je ostao zbunjen, lupkajući po mikrofonu, i sve što se čulo je bilo kako mrmlja nešto poput - jendva, jendva... :203: Onda je Lagonda otvorio kofer. Zlatni. Svi su prestali disati razrogačenih očiju, očekujući što će iz kofera sada izvaditi. :276: Izvadio ga je. Teleskop. :89: Lijepi, veliki, CRNI s narančastim. Muški dio je uzviknuo - AAAAAAAAAAAAAaaaaaaaa...!!! :280: Ženski dio je vrištao, poskakujući na štiklicama. [68* Dječica su puzeći između nogu onih koji su se tiskali oko kofera, riskirala da budu pregažena, pokušavajući se provući do prvih redova i onog brda kofera da vide ono što nikada prije nije bilo u Virovitici. :baby: Nakon što se histerija stišala, Lagonda je crni teleskop s narančastim stavio na zlatnu šinu i držeći jednom rukom, drugom tražio šarafe u džepu. Našo. Zašarafio. Zaorio se gromoglasni pljesak, :215: :125: [15* usklici oduševljenja, cure su se grlile poskakujući, :277: dečki su slikali s mobitelima (teleskop, ne cure), a Lagonda se klanjao, :248: i klanjao, :248: i klanjao, :248: zabacujući onaj svoj čuperak, čas na čelo, čas iza uva. I tko zna koliko bi to trajalo, :115: :272: [49* da voditelj ceremonije nije našo onaj ištekani utikač i uštekao ga. :210: Zaprijetio je svima da će otkazati veliku svečanu ceremoniju [51* ako se smjesta svi ne vrate na svoje stolice. :271: Vratili su se. :77: Lagonda je ostao u krugu od kofera, u čijem središtu je sjao njegov veliki teleskop. Crni (s narančastim). :287: :128:

Raspremanje ide obrnutim slijedom...

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline Sabina

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #43 u: 13.05.2011. u 12:12:54 sati »
@ Lagonda
Vrlo rado! Na star partyje ionako obično dolazim tek po mraku kad je sve već složeno, tak da mi je ovo po danu bolja prilika. :)

@ Danijel
 :110: Majstore uporabe smajlića, to je sasvim drugi pogled na tu situaciju. Baš si me nasmijao.  :218:

Offline Stefano

• Važna Osoba
  • AstroOtkrivač
  • ... tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi !
    • DeepSkyHunter
« Odgovori #44 u: 13.05.2011. u 12:16:54 sati »
Raspremanje ide obrnutim slijedom...

Kak? Možeš ukratko opisati?
:zubo:

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #45 u: 13.05.2011. u 14:18:14 sati »
Kak? Možeš ukratko opisati?
:zubo:

Ne, zaspo sam na stolici i probudila me čistačica bockajući partvišom. Osvrnuo sam se oko sebe, Lagonde i njegovog teleskopa više nije bilo, kao ni svih drugih :111:

...Zaprijetio je svima da će otkazati veliku svečanu ceremoniju...

Samo da velim, oni koji ne znaju, Galileja je sjajno odglumio (vidi filmić u članku) naš AstroForumaš darthvader073 (Sandrino Požežanac) čije su i one makete Galilejevog teleskopa i svemirskih letjelica :268:

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline Sabina

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #46 u: 13.05.2011. u 19:05:28 sati »
Tri put hura za darthGalilea. :247: A makete su  :274: . Svaka čast!