Baš sam se pitao kad će. U svakoj misiji jedna od prvih vijesti je 'e ovo je morala napraviti voda'. Odmah pun Mars tekuće vode.
Nemam ništa protiv da se na taj način podgrijava javnost da se dobije lova za nove misije, ali mislim da stvarnost nije baš takva. Možda je voda stvarno jučer tekla, a možda su ti kamenčići nastali na sasvim druge načine. Ne samo da su takvi oblici mogli nastati korazijom vjetrom, nego su mogli nastati i pod ledenjacima.
Korazija: proces poliranja, struganja stijena trošinama transportiranim vodom, vjetrom i ledom; dubinska erozija vodotoka vučenim nanosom (fluvijalna korazija); struganje i glačanje stijene materijalom kojeg nosi vjetar (eolska korazija).
Ništa nije definitivno,ma koliko to znanstvenici željeli. Jednog dana će se možda nedvojbeno dokazati da je voda tekla Marsom, ali ne danas. Ima tu još puno 'možda'.