Autor Tema: Leteći auti  (Posjeta: 13318 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kraken

• VanZemljak
  • Spol: Muški
  • In the dark 2 stars are watching
Odg: Leteći auti
« Odgovori #40 u: 27.06.2011. u 23:15:20 sati »
Ok dečki ja bi ovdje od svih očekivao da su protiv ovakve ideje tak da sam iznenađen. Evo zašto.

Zamislite: Mirno veče, mrkli mrak, napatite se kao kreten da dovučete neki 300mmtarac na neko tamo brdo, montirate, uštelate, postavite sve na svoje mjesto (cca sat vremena) bacite pogled kroz skop i ..... vidite neke tinejdžere kako se praše u autu ;) /joke

Al šalu na stranu ljudi moji koliko bi to bilo svjetlosno onečišćenje? Pa nebo bi nestalo :)
Dobson 150mm F6,3 "IKAR"

Offline yoda

• Galaktička Zraka
  • Sve vas volim
« Odgovori #41 u: 29.06.2011. u 11:43:59 sati »

Znamo. Ja sam na biciklu po našim zakonima gotovo stalno u prekršaju. Sve ti je Todor napisao.
To je zato jer kod nas vlada još uvijek mentalitet da si  sirotan i neozbiljan ako se voziš na biciklu. Može jedino u nedjelju za šminku i rekreaciju. Kakav mentalitet takvi i zakoni.
btw, Koprivnica je grad biciklista. Najviše izgrađenih staza u Europi ! Vjerovatno i u svijetu, jer je grad potpuno pokriven. Da ne duljim, njima se vozi...nitko. Je, je...za nevjerovati. Nit za čuditi... [09*
GSO 200/1200
superplossl 25mm-plossl 10mm-TSSWM 6 mm
TS10x50LE

Offline davor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
« Odgovori #42 u: 29.06.2011. u 12:51:24 sati »
btw, Koprivnica je grad biciklista. Najviše izgrađenih staza u Europi ! Vjerovatno i u svijetu, jer je grad potpuno pokriven. Da ne duljim, njima se vozi...nitko. Je, je...za nevjerovati. Nit za čuditi... [09*

Izneneđujuće! Inače sjeverna, ravničarska Hrvatska ima stanovitu biciklističku tradiciju. Recimo, Čakovec mi je izuzetno lijep kao gradić "po mjeri čovjeka" s velikom biciklističkom populacijom.
Ja se ne želim raspravljati, samo hoću kazati da sam u pravu.

Offline Lord Spirit

• AstroMeteor
    • Moj blog
« Odgovori #43 u: 30.06.2011. u 14:17:15 sati »
Svjetlosno onečišćenje od letjelica za svakodnevni prijevoz? Pa usporedi malo avion koji leti sa svjelima za nocnu navigaciju sa par blinkajucih svjetla i automobil po noci sa kratkim ili dugim svijetlima. Veća je šteta od automobila. Ljudi su voljeli jahat pa nije zaustavilo razvoj automobila i prometnica. Malo je sebično protiviti se razvoju na račun svog hobija zar ne?
"Djeluj prema onoj maksimi za koju mozes htjeti da postane opcim prirodnim pravilom"
E. Kant

Offline davor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
« Odgovori #44 u: 30.06.2011. u 14:45:39 sati »
I to je riješeno! Dobro, ne auti, ali zato skuteri.

Čitam današnji "Večernjak" i lijepo piše, uz sliku, kako je napravljen leteći motorcikl koji može letjeti na visini od 3000m i brzinom od 160km/h. Na slici je običan motorkotač bez kotača i bez krila, nešto ala vodeni skuter. Kažu da teži 270kg  i pazi sad, na prvom testnom letu vezali su ga špagom da im ne bi previsoko poletio!  :287:
Ja se ne želim raspravljati, samo hoću kazati da sam u pravu.

Offline Arkturus

• AstroPjesnik
« Odgovori #45 u: 30.06.2011. u 16:12:58 sati »
Pa koji bog mi radimo s balonima? [21*
E jesmo zaostali!

Offline Lord Spirit

• AstroMeteor
    • Moj blog
« Odgovori #46 u: 04.07.2011. u 01:06:48 sati »
AirBike ako se dobro sjecam naziva. Nece bas letjeti do te visine i postoji par problema na koje se nije razmisljalo koliko vidim. Ne znam sta je pisao "Vecernjak" ali sve, ali apsolutno sve VTOL letjelice se u testnim fazama osiguravaju za tlo. Ako nesto pode po zlu nema kamo odletjeti, pilot je puno sigurniji i neces unistiti mjesece rada.
"Djeluj prema onoj maksimi za koju mozes htjeti da postane opcim prirodnim pravilom"
E. Kant