Autor Tema: Bermudski trokut i nerazjašnjene misterije  (Posjeta: 8426 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline voyager

• Administrator
  • Astronom
  • *
    • http://www.ad-beskraj.hr/
Bermudski trokut i nerazjašnjene misterije
« u: 06.12.2004. u 01:18:36 sati »
Bilo danas na TV-u:  :shock:

Na zapadnom Atlantiku na podru?ju izme?u Bermuda, Portorika i južne Floride, na nešto više od milijun ?etvornih kilometara proteže se jedno od najmisterioznijih mjesta na svijetu. Bermudski ili Vražji trokut. To podru?je otvorenog mora još je od Kolumbovog doba gutalo brodove no zanimanje šire javnosti pobudilo je potkraj 1945. godine kada je ondje nestalo 27 Ameri?kih vojnih pilota i ?lanova posade. Rano popodne, 05. prosinca 1945. godine, 5 borbenih aviona Ameri?ke vojske krenulo je s Floride na dvosatnu rutinsku vojnu vježbu. Nakon nekog vremena zapovjednik eskadrile javio je u bazu da su njemu i svim avionima otkazali kompasi i da se izgubio u morskom bespu?u. u pomo? su uklju?eni i brojni radari no niti jedan nije uspio odrediti položaj zrakoplova. Posljednji put zapovjednik eskadrile javio se 4 sata nakon polijetanja, izvijestio je o tome da ?e uskoro ostati bez goriva i da ?e pokušati prisilno sletjeti. Otprilike u isto vrijeme, jedan je radar otkrio približan položaj eskadrile pa im je u pomo? poslan hidroavion s 13 ?lanova posade. 3 minute nakon polijetanja i njihov je zapovjednik javio da ne zna gdje se nalazi. Nakon toga u potragu je upu?eno više od stotinu brodova i aviona, no nikada ništa nije prona?eno. nekoliko godina poslije te nesre?e u Bermudskom trokutu nestala su i dva putni?ka zrakoplova te jedna nuklearna podmornica s 99 ?lanova posade.  :cry:

Što mislite, zašto se to dogodilo? Postoje razne teorije o tome da su ih oteli vanzemaljci, do toga da je tamo klima nestabilna, da pušu orkanski vjetrovi i magnetsko polje koje se mijenja pa kompasi ''polude''?  :?:  Nisam baš upu?en u tu temu, no ako do danas nitko sa sigurnoš?u nije ustanovio što se doga?a, to zna?i da još nismo otkrili puno toga. O?ito je rije? o nekim golemim silama koje tamo djeluju jer nije lako ''nestati'' zrakoplovnu eskadrilu, ili nuklearnu podmornicu.  :idea:  Dark Lord, ?ini mi se da si ti bolje upu?en u tu tematiku  [53*
Voyager

Zemlja je jedan veliki svemirski brod,
a tako je malo ljudi koji se usude pogledati kroz prozor!

Offline Dark Lord

• Važna Osoba
  • VanZemljak
  • ...hide your soul, I'm coming for you...
« Odgovori #1 u: 06.12.2004. u 22:33:48 sati »
Pa, ?itao sam dosta o tome, ima svakavih teorija, znanstvenih i manje znanstvenih, a nešto o tome može se na?i i na ovoj adresi:

http://www.members.lycos.co.uk/sandora71/newpage2.htm
...Dark Lord of Underworld...

...City of Underworld, the place where the darknes is taking your soul, the place of fear, the place where all your nightmares became real...

Offline Dark Lord

• Važna Osoba
  • VanZemljak
« Odgovori #2 u: 06.12.2004. u 22:47:32 sati »
Bermudski trokut zaista je do danas nerazjašnjena misterija, a moram priznati da sam ?esto volio više slušati ona manje znanstvena objašnjenja toga, kao što sam npr. u jednom razgovoru prije dosta vremena ?uo teoriju koju je jedan moj prijatelj povezao sa svemirskim crvoto?inama...!

On je rekao kako bi se potpuni nedostatak svih tragova nestanka u trokutu mogao objasniti na na?in da se u odre?eo vrijeme na tom odre?enom mjestu povremeno otvarao neki prolaz, u vremenu i prostoru, pa se po njemu svi koji su tamo nestali zapravo nalaze u nekom drugom vremenu na tom istom mjestu, ili u istom vremenu ali na nekom drugom mjestu tko zna gdje...
Kao da se radi o nekom portalu (bilo vremenskom bilo prostornom - možda oboje istovremeno) koji se povremeno otvara na tom mjestu...

Meni vrlo zanimljivo mišljenje, zar ne...?

Tema ti je super, mislim da ?emo tu imati o ?emu raspravljati... [71*  [48*  [31*  [75*

...City of Underworld, the place where the darknes is taking your soul, the place of fear, the place where all your nightmares became real...

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
  • Spol: Muški
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #3 u: 07.12.2004. u 07:12:57 sati »
Ovo je vrlo zanimljiva teorija i mada me to nikada nije toliko zanimalo da bih išao se baviti opširnije time, ?ini mi se dosta nevjerojatnim da u današnje vrijeme tehnologije i znanosti nismo u stanju odgonetnuti što se tamo zapravo doga?a ili se doga?alo.

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline serwox

• ZvjezdoZnanac
« Odgovori #4 u: 07.12.2004. u 08:16:38 sati »
Hajde da je to na drugom planetu ili Mjesecu, ali tu, kod ku?e, pred našim nosom...  :shock:

Offline Dark Lord

• Važna Osoba
  • VanZemljak
« Odgovori #5 u: 07.12.2004. u 20:44:43 sati »
Ovako, pro?itao sam na tu temu dosta toga, ali da rezimiram, iznošene su razne teorije kako su nestanke uzrokovali tamo nekakvi veliki valovi, vjetrovi i sli?ne gluposti od prirodnih pojava...

Da ne duljim i nabrajam do unedogled, pitam vas JA OSOBNO pa gdje su onda ostaci, olupine i drugi tragovi ili dijelovi tih silnih nestalih aviona, brodova, ljudi i ostalog?
Kako je mogu?e da im nema baš nikakvog traga?
Pa danas imamo sonare, satelite, razna ?uda moderne tehnologije i da nemožemo baš ništa prona?i...
Kako mogu jednostavno nestati i ne ostaviti nikakvog traga...
Ako brod potone, na dnu je olupina, zar ne?
Pa gdje su onda?

Što se ?ovjek dublje zamisli u to, sve mu više teorija o portalu izgleda logi?nija...!
Zašto se to nebi doga?alo u "našem dvorištu", na zemlji?

Tko kaže da se tu možda ne nalazi jedan prolaz, a tamo negdje daleko na udaljenom planetu drugi, nekom tre?em planetu tre?i itd.

Ili jednostavno je tu ulaz, a tamo na planetu aliena koji su taj prolaz napravili izlaz, pa oni to povremeno "uklju?e", možda da pribave uzorke za ispitivanje???

Što da ne!

Izgleda li ovo vama suviše smjelo i ludo? :?:

Offline vrana

• Mjesečar
  • *
    • http://www.raveri.com
« Odgovori #6 u: 07.12.2004. u 21:30:34 sati »
..halo ekipa...evo mene keo novi forumaš...potaknut jednim ...ha..pa recimo nejasnocama..koje su dolje opisane....molim vas komentar

nedaleko od mene u dvorištu moga frenda, on i ja naišli smo na (veliki dio je pod zemljom...mislim da je dosta veliko).."stijenu" ...hm bar smo tako mislili ispo?etka...ali kada smo odlomili komad "stijene" primjetili smo da je teška kao olovo, a i izgleda dosta metalno...mislim svjetluca pod svijetlom...površina "stijene" je dosta izbrazdana i nalik na recimo metal koji je izašao iz pe?i (metal i kamen  - mješano)...iz ?ega smo zaklju?ili da se najvjerojatnije radi o Merteoritu..Nakon tog saznanja, polupali smo jedan takav komad, razbio se u tri-?etiri dijela...na jednom dijelu smo primjetili nekakav metal pravilnog oblika..kada smo ga izvadili...bio je to oblik pravokutnika (..metal- nalik na zlato ili je neka bronca..uglavnom žute boje..dosta tvrdo), isti na sebi ima (bliže jednoj ve?oj stranici) pravilni zarez po ?itavoj dužini...na suprotnoj stranici ima urezan trokut (to?no po sredini)...malo nam je bilo nejasno...hm..mislim ako se radi o meteoritu...kako se išta takvo moglo na?i unutra. Odlu?ili smo razbiti još koji komadi?...i na veliko iznena?enje naišli smo na veliku koli?inu metalnih elemenata razli?itih dimenzija sa istim zarezom pri kraju svakog komada....nakon toga ostali smo doslovno "paff"....koliko god razbijali od tog velikog komada konstantno nailazimo na takve metale...pa ?ak i jedan sam našao oblika trokuta (1cmx1cmx1cm)...na sebi ima nekakav izbo?eni oblik blagog slova U, kre?u?i se od vrha A do B....pa još jedan jedinstveni koji nije plo?ica..rje? je o maloj "gredici" dužine 2,5 cm debljine 0,5 cmx0,7cm istzo tako na sebi ima spomenute zareze(kanali?e)...iste su dubine kao i gore navedeni zarezi/kanali?i, s tim da kod ovoga postoje i ?etiri zareza na baznoj površini....

....zaista neznam o ?emu se radi....možda bi moglo biti da je meteorit pao dosta davno i da je pokupio neku metalsku zanatsku radionicu...
....mogu?e je da je ....ma neznam stvarno....mislim otkud sav taj vjerojatno ru?no izra?en metal u meteoritu....aa..aa možda da je pokupio neku letjelicu u svemiru(..no dobro dosta zvjezdanih staza...hehehe)
...stoga vas molim da mi pokušate nešto re?i...ipak ste vi iskusniji

...provjerit ?u ovih dana o kojem je metalu rijec...pa cu vjerojatno tada mozda dobiti odgovore...
make the soundz!
http://www.raveri.com/.

Offline Dark Lord

• Važna Osoba
  • VanZemljak
« Odgovori #7 u: 07.12.2004. u 22:51:19 sati »
Dobro nam došao "Vrana"...

?uj, ovak kak si ti to opisao, moram ti priznat da ja to ništ ne razmem...
A kak bi bilo da ti to slikaš pa nam prikažeš koju fotku?

Offline serwox

• ZvjezdoZnanac
« Odgovori #8 u: 07.12.2004. u 23:08:34 sati »
Dobro nam došao vrana, osje?aj se ugodno i kao kod svoje ku?e  [31*  [29*
Što se ti?e tvoje misterije, ima Dark Lord pravo, koja fotka bi nam puno pomogla. Moram priznati da prvi puta ?ujem za ovako nešto i živo me zanima što bi to moglo biti.  :shock:

Offline vrana

• Mjesečar
  • *
    • http://www.raveri.com
« Odgovori #9 u: 07.12.2004. u 23:47:45 sati »
uslikam pa vam pošaljem....ali ?u vjerojatno i saznati o kojem je metalu rije?....
 :?:  :?:  :?:
make the soundz!
http://www.raveri.com/.