Autor Tema: Bermudski trokut i nerazjašnjene misterije  (Posjeta: 8432 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
  • Spol: Muški
    • Zvjezdarnica
Bermudski trokut i nerazjašnjene misterije
« Odgovori #10 u: 08.12.2004. u 00:08:41 sati »
Bok Vrana  [10*
Dobro došao na AstroForum, raduje nas da ima novih ?lanova ovdje. Evo, ne znam o ?emu se radi no objašnjenje može biti sasvim "prizemno". Ja sam iz Virovitice i prošle godine ?lanove astronomske sekcije kontaktirala je jedna gospo?a sa molbom da do?emo k njoj i pogledamo kakvi su to "kamen?i?i" koje je ona godinama pronalazila u svom vrtu prilikom okopavanja. Sakupila ih je punu staklenku. Pregledom terena, pronašli smo zaista neobi?ne oblike kamen?i?a, no mene su neodoljivo podsje?ali na nešto što sam ve? negdje vidio. Sakupili smo uzorke i poslali ih na analizu, sada to?no ne bih znao re?i gdje jer to nije išlo preko mene, no ako treba mogu se raspitati. Rezultati analize koje smo dobili razjasnili su o ?emu se radi. Naime, u Virovitici postoji ljevaonica "Rapid" koja proizvodi razne alate, plugove i sli?no i koja ima pe?i u kojima topi metal za te potrebe. Prilikom tog postupka nastaje tzv. šljaka kako mi to ovdje zovemo, otpadni nusprodukti, a koji su se nekada koristli kao podloga za poljske staze i puteve kako ljudi ne bi hodali po blatu. Time su se potvrdile moje pretpostavke da se ne radi o meteoritima. Zato bih ti predložio da se posavjetuješ sa stru?njacima metalne struke, a ako treba i pošalješ uzorke na analizu koja i nije toliko skupa. Isto tako, bilo bi dobro da potražiš u arhivu tog mjesta što se u blizini nalazilo u prošlosti. Naime, to može štošta objasniti. Komadi metala koje si opisao nedvojbeno ukazuju da se radi o umjetnim tvorevinama jer u prirodi, a pogotovo svemiru, ne postoji ništa poput toga što si opisao. Fotografije bismo svakako voljeli vidjeti pa ako imaš mogu?nosti, uslikaj to pa nam pošalji ili stavi na web ako možeš. Ako ne, ja bih ih svakako rado stavio kod sebe na server i ovdje na AstroForumu objavio kako bi ih svi mogli dobro pogledati.

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline Dark Lord

• Važna Osoba
  • VanZemljak
  • ...hide your soul, I'm coming for you...
« Odgovori #11 u: 08.12.2004. u 19:18:11 sati »
Da, šalji te slikice da riješimo taj misterij...
Nemoj da to postane novi "Bermudski trokut", nikada riješen misterij!!! :P  :P  :P  :cry:  :cry:  :cry:

Kad smo ve? kod misterija, a šta kažete na Sibirsku eksploziju...? :?:  :?:  :?:
...Dark Lord of Underworld...

...City of Underworld, the place where the darknes is taking your soul, the place of fear, the place where all your nightmares became real...

Offline vrana

• Mjesečar
  • *
    • http://www.raveri.com
« Odgovori #12 u: 08.12.2004. u 20:37:22 sati »
:wink: ..upravo sam poslao Danijelu slike tih metala...scanirao sam ih ali se dost dobro vidi....chekamo da ih Danco objavi.... :shock:  :shock:
make the soundz!
http://www.raveri.com/.

Offline Danijel

• Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #13 u: 08.12.2004. u 21:48:21 sati »
Evo, ovdje su te fotke. Djeluju zaista zagonetno. Na prvi pogled rekao bih da je rije? o bakru no to možda samo tako izgleda. Da bismo stekli dojam o veli?ini bilo bi dobro da si na zajedni?koj fotografiji stavio i recimo kutiju cigareta ili neki prepoznatljivi predmet radi lakše usporedbe. Isto tako, bilo bi dobro da si snimio mjesto i tu "stijenu" u kojoj se to nalazilo. To bi isto moglo pomo?i pa ako ti nije problem to naknadno napraviti. No da ne dužim previše, eto fotki. Kliknite na samu fotku ako želite vidjeti ve?u sliku.

SLIKA 1 - SVI ELEMENTI ZAJEDNO

SLIKA 2

SLIKA 3

SLIKA 4

SLIKA 5

SLIKA 6

SLIKA 7 - GREDICA

NADOPUNA

SLIKA 8 - KAMENJE

SLIKA 9 - KAMENJE I PLO?ICE - želite li vidjeti vrlo detaljne tragove na kamenju, koje pokazuju opisi, kliknite na sliku (360 KB).

Dakle, prepoznaje li netko ovo što je tu prikazano ili imate ideju što bi to moglo biti?

Offline Danijel

• Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #14 u: 08.12.2004. u 22:43:21 sati »
Eto, zamolio sam i ljude sa HR useneta da pogledaju cijelu pri?u i fotografije, možda netko uspije prepoznati nešto ili riješiti ovu zagonetku pred kojom smo se našli  :shock:

Offline vrana

• Mjesečar
  • *
    • http://www.raveri.com
« Odgovori #15 u: 08.12.2004. u 23:18:44 sati »
..ovih ?u dana snimiti i lokalitet i "stijenu"...nemogu obecati tocno kada jer imam i poslovnih obaveza dosta tako da za vikend cu sigurno imati....
....kontam da je metal dosta sli?an mesingu...to misle i kolege sa posla....sve je možda rješivo ali ovi kanali?i mi neidu u glavu....podsjecam takvih plo?ica je more jedno...mislim u onome sto smo razbili, a rije? je o komadu kamena 30x30 cm našli smo sve ovo...a mogu zamislit koliko je toga u ostalom dijelu....
...ljudovi ajmo vijuge uklju?ite i dajte neke svoje komentare... :shock:  :shock:  :shock:  :shock:
make the soundz!
http://www.raveri.com/.

Offline Dark Lord

• Važna Osoba
  • VanZemljak
  • ...hide your soul, I'm coming for you...
« Odgovori #16 u: 09.12.2004. u 20:40:20 sati »
"Vrana" super što si nam poslao slike... [71*

Nego, daj izaberi si jedan lik u opcijama profila jer mi je totalno ?udno bez toga... [70*

Ina?e, zasad uop?e nemam ideju šta bi to na fotkama zapravo bilo, iako se vidi da bi se moglo raditi o bakru, ali namjenu neznam...zasada... [08*  [30*  [70*
...Dark Lord of Underworld...

...City of Underworld, the place where the darknes is taking your soul, the place of fear, the place where all your nightmares became real...

Offline mariah

• Mjesečar
  • *
« Odgovori #17 u: 10.12.2004. u 11:47:59 sati »
Citat: vrana
..ovih ?u dana snimiti i lokalitet i "stijenu"...nemogu obecati tocno kada jer imam i poslovnih obaveza dosta tako da za vikend cu sigurno imati....
....kontam da je metal dosta sli?an mesingu...to misle i kolege sa posla....sve je možda rješivo ali ovi kanali?i mi neidu u glavu....podsjecam takvih plo?ica je more jedno...mislim u onome sto smo razbili, a rije? je o komadu kamena 30x30 cm našli smo sve ovo...a mogu zamislit koliko je toga u ostalom dijelu....
...ljudovi ajmo vijuge uklju?ite i dajte neke svoje komentare... :shock:  :shock:  :shock:  :shock:

evo ja sam s newsa naletila na ovaj forum i ovaj topic... dosta zanimljivo izgledaju te fotke... i mene zanima kako taj kamen izgleda s kojeg ste odlomili te komadice.. totalno mi je nejasno sto bi to moglo biti..

a i ako se nista ne otkrije, mozda bi bilo zanimljivo javiti se Explozivu s RTL-a da to dodju malo posnimati i naprave neku reportazicu o tome, pa da vidimo sto kazu....

Offline serwox

• ZvjezdoZnanac
« Odgovori #18 u: 10.12.2004. u 15:27:21 sati »
Yeap, fotke lokacije i fotke "kamena" bi nam dosta toga mogle otkriti. Stoga se i ja pridružujem onima koji bi to voljeli pogledati  :shock:  [71*

Offline voyager

• Administrator
  • Astronom
  • *
    • http://www.ad-beskraj.hr/
« Odgovori #19 u: 10.12.2004. u 15:49:39 sati »
Mariah, dobro došla na ovo mjesto.  [29*  Eto, i ljepši spol nam se polako pridružuje, a to je za svaku pohvalu!  Izgleda da je Danijel napravio pun pogodak što je to objavio na newsima. [71* Možda zaista netko zna što su te plo?ice. No Vrana kad snimi ostatak, onda ?emo vjerojatno saznati nešto više. [37*
Voyager

Zemlja je jedan veliki svemirski brod,
a tako je malo ljudi koji se usude pogledati kroz prozor!