Autor Tema: Je li Einstein pogrijesio?  (Posjeta: 17693 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Krun0

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
  • Spol: Muški
Odg: Je li Einstein pogrijesio?
« Odgovori #80 u: 30.01.2008. u 01:29:06 sati »
Jedna ideja je da je sve postignuto varijacija poznatog, a ne novo spoznato....

Mozes li ovo elaborirati....

Uvijek, za napredak, moraš imati faktor slučaja koji ti omogućuje da ugradiš nepoznano u prethodno znano.

Ovo isto....

Obje tvrdnje su problematicne...i dvosmislene....
Deus non est !
Testimonia sunt omnibus per circuitum nostrum, si vis videre.

Offline yoda

• Galaktička Zraka
  • Sve vas volim
« Odgovori #81 u: 30.01.2008. u 13:30:03 sati »
... hmmm, da, osjeca se izvjesni krešizam ...

Hm, ovo je novi pojam ali razumljiv. :mrgreen:
GSO 200/1200
superplossl 25mm-plossl 10mm-TSSWM 6 mm
TS10x50LE

Offline svor

• Mjesečar
  • *
« Odgovori #82 u: 30.01.2008. u 17:38:26 sati »
Što se mog dijela tiče, odgovor je jednostavan. Organizmi sami od sebe ne bi mogli evoluirati, odnosno propagirati nova svojstva da nije bilo slučajnih mutacija koje su donosili nešto novo. Većinom su mutacije bile štetne i destruktivne te su značile nazadak. Ali one koje su poboljšale vrstu su se održale prirodnom selekcijom.
  Ja ionako mislim da je i većina otkrića u znanosti nastala slučajno (vatra i kotač  :mrgreen:, kontrolirana nuklearna reakcija, geni...)

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #83 u: 30.01.2008. u 20:31:11 sati »
Što se mog dijela tiče, odgovor je jednostavan. Organizmi sami od sebe ne bi mogli evoluirati, odnosno propagirati nova svojstva da nije bilo slučajnih mutacija koje su donosili nešto novo.
Evolucija je svakako kombinacija obje stvari. Ako sam dobro razumio tvoje misljenje, mislim da ne stoji. Eksperimentiralo se time vec davno, npr. parili su prascice koji su bili izrazito dugackog tijela u odnosu na vecinu kolega i nakon nekoliko generacija, uocen je pocetak razvoja jos jednog kraljeska. Recimo da se tako nesto moglo dogadjati i spontano, u prirodi. Bez mutacija.

Ja ionako mislim da je i većina otkrića u znanosti nastala slučajno (vatra i kotač  :mrgreen:, kontrolirana nuklearna reakcija, geni...)
Svjestan si vjerojatno da to nije stvar "misljenja" jedne osobe.
Osim toga da bi tako nesto mogao ustvrditi, morao bi poznavati vecinu ako ne i sva otkrica koja su se u znanosti dogodila i nacin na koji se do njih doslo. Mozda ti to i znas ... ja ne pa ti moram reci da je mozda i tocno to sto kazes. Daj samo to potkrijepi statistikom da se uvjerim.
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline svor

• Mjesečar
  • *
« Odgovori #84 u: 30.01.2008. u 21:47:59 sati »
Da, kao i uvijek, ovakve rasprave daleko nadmašuju mogućnosti elektroničkog dopisivanja. Jedino ispravno, za sve nas cjepidlake, da ne kažem krivo - znanstvenike  :mrgreen:, je susret u prirodi uz pokoju pivu, kavu, whatever, i lijepo sve to uživo. Na ovaj način to sigurno nema više smisla. Ima li na ovom forumu kakva rubrika "Susreti članova" ili slično?

Offline Frank

• Global Moderator
  • AstroOdisej
  • *
  • Upoznavajući svemir spoznajemo sebe!
« Odgovori #85 u: 30.01.2008. u 21:58:46 sati »
Pravila susreta: Životno osiguranje i oporuka riješeni, s obiteljima i prijateljima pomireni i pozdravljeni, svi popratni troškovi sređeni.....  :mrgreen:
Još su neiscrpni čovjek i zemlja čovjekova!