Anketa

Postoje li "lete?i tanjuri"?

Sto posto postoje!
9 (69.2%)
Naravno da postoje, vidio sam ih!
0 (0%)
Mislim da postoje, ali nisam sasvim siguran.
2 (15.4%)
Ma sve su to izmišljotine!
2 (15.4%)
Kategori?ki tvrdim da ne postoje!
0 (0%)

Ukupno Glasova: 13

Glasanje završeno: 28.06.2004. u 04:00:12 sati

Autor Tema: UFO, NLO, ma leteći tanjuri :-)  (Posjeta: 41634 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
  • Spol: Muški
    • Zvjezdarnica
UFO, NLO, ma leteći tanjuri :-)
« u: 28.06.2004. u 04:00:12 sati »
Što mislite, postoje li?

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline serwox

• ZvjezdoZnanac
Odg: UFO, NLO, ma leteći tanjuri :-)
« Odgovori #1 u: 30.06.2004. u 10:37:58 sati »
Moje skromno mišljence je da bi bila ludost kada bismo bili jedini u ovakom golemom svemiru. Toliko zvijezda, toliko planeta, a mi sami na svijetu... Mislim da to jednostavno nije mogu?e!  :shock:

Offline voyager

• Administrator
  • Astronom
  • *
    • http://www.ad-beskraj.hr/
« Odgovori #2 u: 30.06.2004. u 16:48:05 sati »
Da, mada smo mi vjerojatno vrlo mlada civilizacija i ne možemo za sada ostvariti me?uzvjezdana putovanja (osim u Zvjezdanim stazama i Zvjezdanim ratovima  :wink: ) to ne zna?i da nekle druge civilizacije to ne mogu!!!  8)
Voyager

Zemlja je jedan veliki svemirski brod,
a tako je malo ljudi koji se usude pogledati kroz prozor!

Offline Dark Lord

• Važna Osoba
  • VanZemljak
  • ...hide your soul, I'm coming for you...
« Odgovori #3 u: 03.07.2004. u 18:17:18 sati »
Kao što rekoh u "Brbljaonici", sami sigurno nismo, a što se ti?e lete?ih tanjura - postoji velika vjerojatnost da smo bilo kroz povijest bilo u skorije vrijeme više puta bili posje?ivani od strane vanzemaljskih vrsta...Njihova "prijevozna sredstva" koja se znaju ponekad nazivati lete?im tanjurima sigurno nisu ni "T" od tanjura, a izgledaju vjerovatno onako kako si mi ni nemožemo pojmiti, jer ukoliko imaju tehnologiju kojom zaista mogu putovati takovom brzinom i tako daleko da nas mogu posjetiti, tada definitivno za njih ne vrijede neka pravila fizike kojima mi baratamo odnosno poznaju tehnologiju i materijale kojima "prkose" nama znanim zakonima fizike pa tako i kod nas važe?im pravilima aerodinamike, te stoga njima nije nužan izgled "tanjura" koji bi smanjivao otpor zraka jer im se pogon temelji na bitno druga?ijim osnovama...Ina?e se u literaturi vezanoj uz tu temu može na?i detaljno zašto se UFO - NLO ?esto nazivaju lete?im tanjurima...
Ako o tome želite saznati i više, slobodno me kontaktirajte mailom sa upitima preko mog profila...Rado ?u odgovoriti svima koje interesira ova tematika u okvirima svojih saznanja...
...Dark Lord of Underworld...

...City of Underworld, the place where the darknes is taking your soul, the place of fear, the place where all your nightmares became real...

Offline serwox

• ZvjezdoZnanac
« Odgovori #4 u: 03.07.2004. u 18:31:22 sati »
Pa Kenneth Arnold je pedesetih godina prošlog stolje?a upravljao svojim privatnim avionom i iznad planina uo?io objekte koji su ga podsjetili na dva tanjura poklopljena jedan preko drugoga i taj njegov opis je ušao u anale, jer se gotovo svi takvi objekti opisuju kao lete?i tanjuri. UFO ili NLO (neidentificirani lete?i objekti) je naziv koji bi trebao opisati sve objekte koji se kre?u nebom, a njihovo porijeklo ili nastanak se ne može objasniti. Ma da mi se samo do?epati knjige dr. Allen Hyneka "Projekt Plava knjiga"  :wink:  Nije mi poznato da li je objavljena i kod nas?

Offline Danijel

• Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #5 u: 03.07.2004. u 18:46:46 sati »
Citat: Worf
Ako o tome želite saznati i više, slobodno me kontaktirajte mailom sa upitima preko mog profila...Rado ?u odgovoriti svima koje interesira ova tematika u okvirima svojih saznanja...

Ma dajte to i ovdje, pa zato smo tu jer nas to zanima, a i mislim da bi to svi volili ?itati. Ali kada me ve? vu?eš za jezik, reci mi kako oni, po tvome mišljenju, prevaljuju ove ogromne udaljenosti izme?u zvjezdanih sustava  :?:  Pa samo nama najbliža zvijezda Alpha Centauri je udaljena oko 4 svjetlosne godine. To zna?i da je svjetlost od nje do nas putovala 4 godine brzinom od 300 tisu?a kilometara u sekundi  :!:  A Einsteinova Teorija relativnosti kaže da se ne može putovati brzinom svjetlosti ili ve?om  :roll:

Offline Andy

• Važna Osoba
  • AstroNavigator
« Odgovori #6 u: 04.07.2004. u 00:07:23 sati »
Citat: danijel
Citat: Worf

Ma dajte to i ovdje, pa zato smo tu jer nas to zanima, a i mislim da bi to svi volili ?itati. Ali kada me ve? vu?eš za jezik, reci mi kako oni, po tvome mišljenju, prevaljuju ove ogromne udaljenosti izme?u zvjezdanih sustava  :?:  Pa samo nama najbliža zvijezda Alpha Centauri je udaljena oko 4 svjetlosne godine. To zna?i da je svjetlost od nje do nas putovala 4 godine brzinom od 300 tisu?a kilometara u sekundi  :!:  A Einsteinova Teorija relativnosti kaže da se ne može putovati brzinom svjetlosti ili ve?om  :roll:

ZA WORF-a!!
zanimljiva tematika, i siguram sam da bi mnogi željeli saslušati tvoje mišljenje!! ;)

ZA DANIJEL-a
kako putuju?? - neznam, vjerovatno u ne?emu
Einsteinova teorija - zasad je samo teorija, ali zasada je i nama poznato da ne možemo putovati brzinom svjetlosti, zasada  :wink:

ali postoji još jedna stvar!! mi si zamišljamo da su, ako postoje sli?ni kao i mi, zašto oni ne bi mogli putovati brzinom svjetlosti, ako mi ne moožemo??
sada ako idemo dublje u problem, moramo znati da ne djeluju isti uvjeti (vjerovatno) kod nas i kod njih!!  kao ni na zemlji i na jupiteru, primjerice, ako uzmemo u obzir samo gravitaciju!! kako je hodati po jupiteru ili po zemlji  :?
zašto oni ne bi bili neka superiornija bi?a, ili neka bi?a na nivou današnjih meduza, ili hobotnica, ili, ili ..... 100% ja da su oni, ako postoje, a vjewrovatno da, drug?iji od nas, ne samo po izgledu, možda oni vide UV zrake, kao neke životinjice na zemlji, možda udišu ugljikov dioksid, i pomo?u vode, uz nekakav poticaj energije, proizvode si glukozu i izdišu kisik, ko biljke ... itd. da ne po?mem još i izmišljati!!
evolucija kod nas je sigurno druk?ija neko kod njih!!

mi imamo tako?er nekoliko teorija kako smo se razvili i od kuda smo došli, kako, zašto??
BOG!?
IZ SVEMIRA!? - netko nas je dofurao do zemlje (lete?i tanjur  8)  ) ili kometama (ne postoji mogu?nost da kometa pro?e kroz atmosferu sa živom stanicom, a da ne naškodi zemlji!!)
DARWINova teorija!! - najvjerovatnija i jedina dokazuje mogu?i nastanak ne?ega iz anorganskih spojeva, tj. aminokiselina, pa kasnije bjelan?evina itd.

ostale teorije nakako mi samo pokušavaju nastanak života prenijet u drugi prostor i u drugo vrijeme!!  :wink:

Evo kratko s moje strane!!  :wink:
Andy - 9A3AAR, Konuspace 910/90,  http://9a3aar.blog.hr/

Offline Dark Lord

• Važna Osoba
  • VanZemljak
  • ...hide your soul, I'm coming for you...
« Odgovori #7 u: 04.07.2004. u 09:10:50 sati »
Danijelu:
Kako možeš biti siguran da nama poznati zakoni fizike koji važe kod nas, vrijede u cijelom svemiru, kada je on tako nezamislivo velik a mi poznajemo samo jedan njegov nezamjetno mali dio...Kako znaš da ne postoje odre?eni kemijski elementi i materijali ?ija svojstva su takva da za njih naši zakoni fizike ne važe...?Jesi li siguran da se teorije naših znanstvenika mogu primjeniti na cijeli svemir?Svaka tvar ima odre?ena svojstva u skladu sa kojima na odre?eni na?in reagira u odnosu na okolinu, stoga možeš li sa sigurnoš?u tvrditi da ne postoji mogu?nost da bi se od odre?enih vrsta materijala koje mi ne poznajemo mogao napraviti "brod" ?iji bi pogon mogao omogu?iti putovanje višestruko brže od brzine svjetlosti, brod koji bi imao upravo zbog svojstava materijala od kojih bi bio napravljen, a koja kod nas ne postoje, mogu?nost ostvariti ono što se po nama znanim zakonima fizike i po tebi nemože izvesti...?

Andyu:
Drago mi je što nas ima više zainteresiranih za  takve teme...
...Dark Lord of Underworld...

...City of Underworld, the place where the darknes is taking your soul, the place of fear, the place where all your nightmares became real...

Offline Danijel

• Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #8 u: 06.07.2004. u 00:53:31 sati »
Ah de?ki, sigurno je samo to da ništa nije sigurno  [10*

Offline mali

• Mjesečar
  • *
« Odgovori #9 u: 06.07.2004. u 22:29:02 sati »
hm...vidi se da je ovo astronomski forum jer u anketi ima 6 glasova za jedan te isti prijedlog. odmah se vidi tko su forumasi

: )
Zeljko