Anketa

Postoje li "lete?i tanjuri"?

Sto posto postoje!
9 (69.2%)
Naravno da postoje, vidio sam ih!
0 (0%)
Mislim da postoje, ali nisam sasvim siguran.
2 (15.4%)
Ma sve su to izmišljotine!
2 (15.4%)
Kategori?ki tvrdim da ne postoje!
0 (0%)

Ukupno Glasova: 13

Glasanje završeno: 28.06.2004. u 04:00:12 sati

Autor Tema: UFO, NLO, ma leteći tanjuri :-)  (Posjeta: 39353 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Andy

• Važna Osoba
  • AstroNavigator
  • Spol: Muški
Odg: UFO, NLO, ma leteći tanjuri :-)
« Odgovori #10 u: 06.07.2004. u 22:57:43 sati »
Citat: Dark Lord
Danijelu:
Kako možeš biti siguran da nama poznati zakoni fizike koji važe kod nas, vrijede u cijelom svemiru, kada je on tako nezamislivo velik a mi poznajemo samo jedan njegov nezamjetno mali dio...Kako znaš da ne postoje odre?eni kemijski elementi i materijali ?ija svojstva su takva da za njih naši zakoni fizike ne važe...?Jesi li siguran da se teorije naših znanstvenika mogu primjeniti na cijeli svemir?Svaka tvar ima odre?ena svojstva u skladu sa kojima na odre?eni na?in reagira u odnosu na okolinu, stoga možeš li sa sigurnoš?u tvrditi da ne postoji mogu?nost da bi se od odre?enih vrsta materijala koje mi ne poznajemo mogao napraviti "brod" ?iji bi pogon mogao omogu?iti putovanje višestruko brže od brzine svjetlosti, brod koji bi imao upravo zbog svojstava materijala od kojih bi bio napravljen, a koja kod nas ne postoje, mogu?nost ostvariti ono što se po nama znanim zakonima fizike i po tebi nemože izvesti...?

Andyu:
Drago mi je što nas ima više zainteresiranih za  takve teme...

pa znamo primjerice da kod crnih rupa, nama poznati ztakoni fizike ne djeluju!! ;)
Andy - 9A3AAR, Konuspace 910/90,  http://9a3aar.blog.hr/

Offline voyager

• Administrator
  • Astronom
  • *
    • http://www.ad-beskraj.hr/
« Odgovori #11 u: 06.07.2004. u 23:11:20 sati »
Tu vrijedi samo jedan zakon: BJEŽI ŠTO DALJE  [06*
Voyager

Zemlja je jedan veliki svemirski brod,
a tako je malo ljudi koji se usude pogledati kroz prozor!

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #12 u: 06.07.2004. u 23:49:51 sati »
Ili "ne idi ni blizu"  :lol:

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline serwox

• ZvjezdoZnanac
« Odgovori #13 u: 07.07.2004. u 19:34:30 sati »
Citat: Andy
pa znamo primjerice da kod crnih rupa, nama poznati ztakoni fizike ne djeluju!! ;)

Ali možda djeluju nama još nepoznati zakoni fizike koji bi nam mogli omogu?iti da izbjegnemo sudbinu poznatih zakona u tom slu?aju  :shock:

Offline Andy

• Važna Osoba
  • AstroNavigator
« Odgovori #14 u: 10.07.2004. u 23:23:22 sati »
Citat: serwox

Ali možda djeluju nama još nepoznati zakoni fizike koji bi nam mogli omogu?iti da izbjegnemo sudbinu poznatih zakona u tom slu?aju  :shock:

tu mogu?nost nisam izostavio!!  kako napisah: "...nama poznati zakoni fizike..."
tu naravno nisam isklju?io one, nama još nepoznate zakone fizike!!  :lol:

Offline Danijel

• Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #15 u: 10.07.2004. u 23:54:01 sati »
Kada ih upoznamo, a kako piše u mom potpisu, možda se to dogodi upravo tako,  :wink:  gdje ?e nam onda biti kraj. Zna?i, ne možemo baš puno planirati u budu?nost jer nikada neznaš što nam budu?nost nosi i što se može promijeniti.  :roll:

Offline Danijel

• Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #16 u: 12.07.2004. u 02:13:53 sati »
Citat: Dark Lord
Kao što rekoh u "Brbljaonici", sami sigurno nismo, a što se tiče letećih tanjura - postoji velika vjerojatnost da smo bilo kroz povijest bilo u skorije vrijeme više puta bili posjećivani od strane vanzemaljskih vrsta...Njihova "prijevozna sredstva" koja se znaju ponekad nazivati letećim tanjurima sigurno nisu ni "T" od tanjura, a izgledaju vjerovatno onako kako si mi ni nemožemo pojmiti, jer ukoliko imaju tehnologiju kojom zaista mogu putovati takovom brzinom i tako daleko da nas mogu posjetiti, tada definitivno za njih ne vrijede neka pravila fizike kojima mi baratamo odnosno poznaju tehnologiju i materijale kojima "prkose" nama znanim zakonima fizike pa tako i kod nas važećim pravilima aerodinamike, te stoga njima nije nužan izgled "tanjura" koji bi smanjivao otpor zraka jer im se pogon temelji na bitno drugačijim osnovama...Inače se u literaturi vezanoj uz tu temu može naći detaljno zašto se UFO - NLO često nazivaju letećim tanjurima...
Ako o tome želite saznati i više, slobodno me kontaktirajte mailom sa upitima preko mog profila...Rado ću odgovoriti svima koje interesira ova tematika u okvirima svojih saznanja...

Pa eto, vezano za ovo, ispričat ću vam nešto čemu sam bio svjedok prije dvije godine. Rekoše mi prijatelji da već dva dana viđaju na istočnom nebu nekakvu svjetlost ali da prije nisu vidjeli ništa slično. U to su vrijeme često išli na večer, kod jednog od njih u vikendicu, u mjestu Milanovac, kod Virovitice, na obroncima Bilogore. Obično bi zapalili roštilj ili kuhali fiš i slično. Svjetleći bi se objekt pojavio iznad brda, oko 22 sata. Odlučio sam provjeriti govore li istinu, ali i mene je to pomalo kopkalo, jer ako je istina, vidjet ću nešto što nije vidjelo puno ljudi. I tako mi iduću večer odosmo u tu vikendicu i pričekasmo da se nešto dogodi. I dogodilo se  :shock: . Točno po voznom redu, počelo se pojavljivati svjetlo u obliku zvijezde, isprva jedva vidljivo, a zatim sve sjajnije, da bi na kraju zasjalo sjajem kao kada netko ispali raketu za vatromet. Objekat se kretao pravocrtno, nekom prosječnom brzinom, recimo kao putnički avion. Kada je postigao puni sjaj, na moje iznenađenje, stao je na mjestu. Tako je bio nepomičan nekoliko trenutaka, možda dvije ili tri sekunde, a zatim je ubrzao prema dolje i zatim nakon toga jurnuo u visinu, brzinom koju do sada nisam vidio. Kretanje mu je bilo otprilike u obliku slova V. Kako se penjao u visinu, tako mu je sjaj slabio dok se nije izgubio među zvijezdama. Jednostavno je odletio u svemir. Ili se to nama barem tako činilo. Moram reći da nitko od nas nije bio pijan u smislu da nije mogao stajati na nogama ili da mu se nešto priviđalo. Uostalom, tko me pozna, zna da ja ne pijem. I svih nas 5-6 koliko nas je bilo tamo, vidjeli smo isto to. Vrijeme je bilo idealno, bez oblačka na nebu, zvijezde su se lijepo vidjele, ma uvjeti su bili savršeni za promatranje. Kako je to bio treći put kako su ga vidjeli, odlučili smo idući dan doći ponovo, ali ovaj puta "oboružani" tehnikom kojom bismo zabilježili događaj. Idući dan smo postavili fotoaparate, kako digitalce, tako i analogne, na film, kako bi se reklo. Nisam želio ništa prepustiti slučaju, a kao iskusan astronom, znao sam točno što nam treba, aparati su bili na stalcima, imali smo dvogled 8x56, a informatičari su se pobrinuli da donesu i laptop sa kamerom. S nestrpljenjem smo čekali show na nebu. No, glavni se glumac više nije pojavio. Niti taj, niti bilo koji drugi puta nakon toga  [55* Tako smo ostali bez "materijalnih" dokaza o toj pojavi. Znam samo da ću to dugo pamtiti jer u svojoj karijeri kojom se bavim astronomijom i promatranjima noćnog neba, takvo što nisam nikada vidio. Nije bilo zvuka, nije bilo treperavih svjetala kao što to imaju zrakoplovi, nije mogao biti niti satelit jer oni ne mijenjaju smjer leta, zrakoplov ne može stajati na mjestu, helikopter ne može tako naglo promijeniti smjer, i na kraju, ništa od toga ne leti takvom velikom brzinom u visinu niti može postići takvo ubrzanje ili promjenu smjera. Da li smo vidjeli UFO ili nešto drugo, neznam, mislim da nikada nećemo saznati što je to bilo. Eto, mislim da sam se time ubrojio u skupinu očevidaca NLO-a, znači Neidentificiranih Letećih Objekata, u doslovnom smislu te riječi jer nismo u stanju identificirati to što smo vidjeli.  [37*
« Zadnja izmjena: 01.02.2011. u 10:18:43 sati od Danijel »

Offline Andy

• Važna Osoba
  • AstroNavigator
« Odgovori #17 u: 02.08.2004. u 23:34:34 sati »
što bi zna?ilo da su gotovo svi objekti (lete?i, a i ostali) neidentificirani!! jer im zapravo neznamo ime!! možemo predpostaviti da je nešto avion, zvijezda, space shuttle, iridium, isc... ;) meteor ;)

kada se desilo ono iznad francuske, kada ih je vidjelo tisu?e ljudi, da li je sve bila namještaljka, ili se nešto desilo??

slike postoje, sada da li su "napravljen" ili slikane ???

Offline Dark Lord

• Važna Osoba
  • VanZemljak
  • ...hide your soul, I'm coming for you...
« Odgovori #18 u: 07.08.2004. u 21:27:22 sati »
Ma ?uj, vjerovatno je ve?ina tih slika bezveze...
Slikaš nešto u daljini šta se teško može razabrati što je, nemožeš to identificirati i eto ti nepoznatog objekta, lete?eg ili nelete?eg...
A možda je netko to isto vidio iz blizine i zapravo je to helikopter, balon ili sli?no...
No isto tako vjerujem da ima odre?eni postotak, iako vrlo mali vjernih prikaza vi?enog i koji zaista nemogu biti identificirani...

Da tu nešto ima, definitivno da, jer nebi se ina?e toliko o tome polemiziralo, doduše ne postoje ?vrsti dokazi za postojanje "lete?ih tanjura" , ali za mnoge ne postoje ni ?vrsti dokazi da to nisu...
Dakle... :?:
...Dark Lord of Underworld...

...City of Underworld, the place where the darknes is taking your soul, the place of fear, the place where all your nightmares became real...

Offline serwox

• ZvjezdoZnanac
« Odgovori #19 u: 09.08.2004. u 09:30:10 sati »
što bi zna?ilo da su gotovo svi objekti (lete?i, a i ostali) neidentificirani!! jer im zapravo neznamo ime!! možemo predpostaviti da je nešto avion, zvijezda, space shuttle, iridium, isc... ;) meteor ;)

kada se desilo ono iznad francuske, kada ih je vidjelo tisu?e ljudi, da li je sve bila namještaljka, ili se nešto desilo??

slike postoje, sada da li su "napravljen" ili slikane ???

Ima li tko kakav link na ovaj doga?aj? Neznam za to...