Autor Tema: Porijeklo života  (Posjeta: 27966 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline davor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Spol: Muški
Odg: Porijeklo života
« Odgovori #70 u: 22.02.2011. u 09:15:48 sati »
Mislim da nije nikako dobro automatski generalizirati i odmah ekskomunicirati neka zanimanja. Gledati na juristiku kao nešto beskorisno i nepotrebno, a na odvjetnike kao parazite je u najmanju ruku neozbiljno, da ne kažem i uvredljivo prema onima koji su to znanje marljivim učenjem stekli i časno ga obavljaju.

To vrijedi i za druge struke. Kako bi izgledao svijet bez estetike, dizajna,  mode i onih koji to prezentiraju.  
« Zadnja izmjena: 22.02.2011. u 09:18:12 sati od davor »
Ja se ne želim raspravljati, samo hoću kazati da sam u pravu.

Offline Arkturus

• AstroPjesnik
« Odgovori #71 u: 22.02.2011. u 09:23:30 sati »
   .. navedi mi jedan razlog ili sumnju koja te navodi na razmisljanje o predefiniranom smislu...
    ..predefiniranom na koji nacin...tko ga je predefinirao ?
Sori, ne želim, i to iz slijedećeg razloga. Kad bih pokušavao argumentirati bojim se da bi to vremenom došlo do ušiju ljudi koji bi to zloupotrebljavali u obranu kreacionizma i sl. Ovo je vrlo sklisko područje.
Znam samo da si mnogi filozofski pravci postavljaju pitanja smisla života i to potpuno podržavam.

Offline bonobo

• GUBITNIK
  • AstroNavigator
  • uglavnom bezopasan
« Odgovori #72 u: 22.02.2011. u 09:32:54 sati »
"Mislim da nije nikako dobro automatski generalizirati i odmah ekskomunicirati neka zanimanja. Gledati na juristiku kao nešto beskorisno i nepotrebno, a na odvjetnike kao parazite je u najmanju ruku neozbiljno, da ne kažem i uvredljivo prema onima koji su to znanje marljivim učenjem stekli i časno ga obavljaju.

To vrijedi i za druge struke. Kako bi izgledao svijet bez estetike, dizajna,  mode i onih koji to prezentiraju."

Ma samo sam se šalio, zato sam i spomenuo "Vodič kroz galaksiju za autostopere". A sada odoh hitro promijeniti spol, a onda se nabildati silikonima u području lica, sisa i guzica. Potom ću na par brzih tečajeva iz opće politike, filozofije i stranih jezika, u tome će mi, naravno, pomoći moj trener za kreiranje životnog stila, a zatim se odoh pojavljivati po trendovskim mjestima dok ne postanem poznat/ poznata po tome što sam poznat/poznata ili poznajem nekog poznatog.

Samo jedan savjet prije svega toga, molim vas: Kada se tako nabildam posvuda sa silikonima, kako ću tada znati gdje mi je lice, a gdje guzica? Dovraga i ta moja pogana misao, nikako da se naučim političkoj korektnosti!
Ja nisam rasist, ja sam mizantrop.

Offline bonobo

• GUBITNIK
  • AstroNavigator
  • uglavnom bezopasan
« Odgovori #73 u: 22.02.2011. u 09:49:38 sati »
Evo, Arkturuse, ja se slažem s tobom da je uredu tragati za smislom života. I ne trebaš se brinuti da će ti itko pametan zbog toga naprditi za vrat da braniš kreacioniste. Ja sam samo pokušao predložiti nešto što bi bilo univerzalno za sve svjetonazore, osim za one samoubilačke. Mislim da se orijentiranost prema budućnosti ne može smatrati nekakvom materijalističkom potragom za smislom. Uvjeren sam da će oni ljudi koji su rođeni krajem prošlog ili početkom ovog stoljeća doživjeti da pod stare dane vide uzdizanje jednog fenomenalnog svijeta, ali samo ako se mi koji smo danas u naponu snage, dobro oko toga potrudimo.

Offline davor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
« Odgovori #74 u: 22.02.2011. u 10:08:55 sati »
Mi možemo iz svake struke izdvojiti ekstreme koji prelaze u devijacije i tome se izrugivati. Ni znanost nije pošteđena. Danas u svijetu poremećenih vrijednosti ta zastranjenja su na žalost vrlo prisutne i na njih treba jasno ukazivati. Ali ponavljam, treba izbjegavati zamku generalizacije.

Offline bonobo

• GUBITNIK
  • AstroNavigator
  • uglavnom bezopasan
« Odgovori #75 u: 22.02.2011. u 10:23:12 sati »
OK, potpuno imaš pravo. Što ja mogu kada sam puno vremena proveo među vukovima, ili su se bar takvima pravili, pa sam i ja naučio zavijati. Neki evolucijski psiholog bi s punim pravom to proglasio majmunskim atavizmom. Iskreno se ispričavam.

Ali dajte sad malo opet o porijeklu života! Evo, ja mislim da je život nastao na Zemlji, ali da su gradivni elementi za njegov nastanak vjerojatno došli dobrim dijelom iz svemira. Tamo ima mnoštvo jednostavnijih organskih molekula, ali sve su lijeve orijentacije(ah, te komunjare!). To je izgleda zbog toga što ultraljubičasto zračenje vrlo uspješno uništava organske molekule koje polariziranu svjetlost zakreću udesno (Prleteri svih zemalja ... bla...bla...bla). Dok se na Zemlji u laboratorijskim pokusima dobivaju molekule i lijeve i desne orijentacije, to sa organskim strukturama u prirodi nije slučaj. Sav život je građen od organskih spojeva lijeve orijentacije.

Gdje su sada oni saborski genijalci da me nadopune kako je čitav svemir heteroseksualan? 

Offline davor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
« Odgovori #76 u: 22.02.2011. u 10:54:37 sati »
Citat:
Što ja mogu kada sam puno vremena proveo među vukovima, ili su se bar takvima pravili, pa sam i ja naučio zavijati. Neki evolucijski psiholog bi s punim pravom to proglasio majmunskim atavizmom. Iskreno se ispričavam.

Ma sve je u redu bonobo, ne ljutim se ja. Samo iz iskustva znam da ako postanemo isti kao oni protiv kojih se borimo ili točnije, preuzmemo one postupke protiv kojih se borimo onda napretka nema.

Offline Arkturus

• AstroPjesnik
« Odgovori #77 u: 22.02.2011. u 11:21:44 sati »
Evo, Arkturuse, ja se slažem s tobom da je uredu tragati za smislom života. I ne trebaš se brinuti da će ti itko pametan zbog toga naprditi za vrat da braniš kreacioniste.
Ma ne brinem se ja za to. Brinem se da bi eventualni dobri argument dao štofa kreacionistima.
Tamo ima mnoštvo jednostavnijih organskih molekula, ali sve su lijeve orijentacije(ah, te komunjare!). To je izgleda zbog toga što ultraljubičasto zračenje vrlo uspješno uništava organske molekule koje polariziranu svjetlost zakreću udesno
Ovo mi nikad nitko nije objasnio, samo sam iz nekih priča naslutio što bi mogao biti razlog. Volio bih da mi netko nacrta kako izgleda lijevi spoj, a kako desni.

Offline bonobo

• GUBITNIK
  • AstroNavigator
  • uglavnom bezopasan
« Odgovori #78 u: 22.02.2011. u 11:35:47 sati »
To ti je otprilike kao kad staviš svoje dvije ruke na stol sa dlanovima prema dolje. Na jednoj je palac okrenut udesno, a na drugoj ulijevo. Inače su obje ruke naizgled iste. To sa spojevima lijeve i desne orijentacije otkrio je, čini mi se, još Louis Pasteur, igrajući se sa kvascima i vinom. Valjda je uspio ostati trijezan.

Offline Krun0

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #79 u: 22.02.2011. u 11:40:10 sati »
Mislim da nije nikako dobro automatski generalizirati i odmah ekskomunicirati neka zanimanja. Gledati na juristiku kao nešto beskorisno i nepotrebno, a na odvjetnike kao parazite je u najmanju ruku neozbiljno, da ne kažem i uvredljivo prema onima koji su to znanje marljivim učenjem stekli i časno ga obavljaju.
To vrijedi i za druge struke. Kako bi izgledao svijet bez estetike, dizajna,  mode i onih koji to prezentiraju. 

BTW juristika takva kakva je je slabo funkcionalan aparat,
 nacin na koji funkcionira i prema cemu je orjentiran
 vise se moze poistovjetiti trgovackim normama nego trazenjem pravde...naravno nacin na koji
  zivimo,norme koje si postavljamo,ciljevi i pogledi koje imamo u danasnjem zivotu zahtjevaju upravo takav
    sistem sa odvjetnicima  ... no bilo bi licemjerno reci da se takav sustav moze proglasiti vrhunskim
     dostignucem prava ili bar smjer u kojem trebamo teziti....ne sumnjam u mogucnost postojanja prava koji se temelji na pravdi,
    a ne zakonima i odvjetnicima gdje je sposobnost manipulacije u prvom a pravda u drugom planu
 ...naravno to je daleko ispred nasih mogucnosti i pogleda danas,
     nitko to ne porice....
Ne radi se tu o extremima i devijacijama ,to rjesavaju i postojeci zakoni kad bi se provodili kako spada..
 upravo se radi o generalnom pogledu na koncept sistema u kojem zivimo ....IMHO
Takav kakav je danas, bas generalno je neucinkovit put u buducnost...

Sori, ne želim, i to iz slijedećeg razloga. Kad bih pokušavao argumentirati bojim se da bi to vremenom došlo do ušiju ljudi koji bi to zloupotrebljavali u obranu kreacionizma i sl. Ovo je vrlo sklisko područje.
Znam samo da si mnogi filozofski pravci postavljaju pitanja smisla života i to potpuno podržavam.

mozemo nastaviti ovu diskusiju i privatno ako je to problem.
   ja to vidim tako, ako unaprijed postoji skriveni smisao u zivotu on treba biti predodredjen na pocetku,
   s obzirom na svu znanost i znanstvena znanja i postignuca ja do sad ne vidim nista sto bi
    vodilo u tom smjeru...pronalazak osobne duhovnosti npr. ne znaci da smo nasli vec predodredjeni smisao.
    mozda mi bas ti sa svojim pretpostavkama otvoris oci zato bi ih zelio cuti...
   (mozda je problem u zamjeni pojmova predodredjenosti i potencijala ?)

Sto se tice polarizacije ,mi smo jos uvijek bioloska bica i kao takva povezana sa odredjenim prirodnim
  uzrocno posljedicnim vezama, ako tu misao odbacimo i proglasimo diskriminacijom onda cemo imati
problema sa daljnjom bioloskom evolucijom covjecanstva.
(postivati prava osobe na odredjenje po polarizaciji je jedna,
a proglasivati da je nesto prirodno iz vlastitih interesa je druga stvar)

Deus non est !
Testimonia sunt omnibus per circuitum nostrum, si vis videre.