Autor Tema: Je li bilo moguće i prije 1600. dokazati da je geocentrični model pogrešan?  (Posjeta: 26766 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bojan

• AstroMudrac
  • Amater
Amater

Offline Acheron

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Spol: Muški
  • SkyWatcher 300/1500 GoTo
    • Zvjezdopisi
:218:
nasjeo sam

Offline rontondo

• AstroPripravnik
  • **
Na linku http://en.wikipedia.org/wiki/Tychonic_system se nalezi objašnjenje Tycho Brahe geocentričkog modela. Zanimljiv je vanjski link koji donosi animaciju Kopernikovog i Tyho modela (Animated Copernican and Tychonian orreries) http://dd.dynamicdiagrams.com/wp-content/uploads/2011/01/orrery_2006.swf
Stalkeri me ne mogu stalkati jer ne želim imati nikakav kontakt s njima. :zubo:

Offline Đeno

• AstroBrbljavac
  • *
Na linku http://en.wikipedia.org/wiki/Tychonic_system se nalezi objašnjenje Tycho Brahe geocentričkog modela. Zanimljiv je vanjski link koji donosi animaciju Kopernikovog i Tyho modela (Animated Copernican and Tychonian orreries) http://dd.dynamicdiagrams.com/wp-content/uploads/2011/01/orrery_2006.swf

Lipi moj , mislim da su tvoje misli potpuno na krivom mjestu . Ovodi si upa , kako vidiš , u grupu primitivaca gdje , niko od nas nema razvijeni mentalni sklop koji može shvatiti Veliku istinu o Gecentrizmu. Tvoj predloženi  Geocentrizma  nama predstavlja samo uzaludni pokušaj , da se današnja kozmološka znanstvena  dostignuća  na neki naćin pokušaju iskoristiti za svrhe  na kojem počiva teološko  stajalište . Sve to skupa traži od nas malo viši  stupanj inteligencije , čega kako vidiš ovdje baš toga nema .Bilo bi dobro da radi obostranog zadovoljstva ovo krucijalno stajalište ipak izložiš na nekom  adekvatnijem mjestu doraslo tvojim mislima. :sesir:

« Zadnja izmjena: 28.11.2012. u 00:33:32 sati od Đeno »
Nek samo rotira...

Offline rontondo

• AstroPripravnik
  • **
Lipi moj , mislim da su tvoje misli potpuno na krivom mjestu . Ovodi si upa , kako vidiš , u grupu primitivaca gdje , niko od nas nema razvijeni mentalni sklop koji može shvatiti Veliku istinu o Gecentrizmu. Tvoj predloženi  Geocentrizma  nama predstavlja samo uzaludni pokušaj , da se današnja kozmološka znanstvena  dostignuća  na neki naćin pokušaju iskoristiti za svrhe  na kojem počiva teološko  stajalište . Sve to skupa traži od nas malo viši  stupanj inteligencije , čega kako vidiš ovdje baš toga nema .Bilo bi dobro da radi obostranog zadovoljstva ovo krucijalno stajalište ipak izložiš na nekom  adekvatnijem mjestu doraslo tvojim mislima. :sesir:

Ne slažem se da je ovdje nekakva grupa primitivaca koja nema razvijen mentalni sklop i treba viši stupanj inteligencije itd. Samo se ljudi ponašaju po istom modelu kao u svakoj socijalnoj interakciji pa se uvijek nađe nekoliko ljudi koji žele malo cimnuti, našaliti se pa i maltretirati nekog tko im iz nekog razloga ne paše. Dakle rješenje nije u odlasku jer se unatoč malim neugodnostima može puno naučiti od drugih, nego je rješenje u ne pristajanju na stalkiranje.
Da se razumijemo, ja ne predlažem nikakav svoj geocentrizam već sam se osvrnuo na Tyhov model koji je sigurno do 1600 godine 100% znanstven. Ne ulazim u motive zašto je autor razvio ovaj model koji je meni nezgrapan i očekivao sam da će se nebeska tijela posudarati a ne da mogu imati takve putanje koje pašu u sva opažanja koja su rađena sa zemlje do 1600 godine. No, činjenica da on paše u promatranja sa zemlje mene fascinira, ali nikako mi nije namjera time opravdavati nikakva teološka stajališta jer takvo što ja nikada nisam zastupao.
S poštovanjem  :sesir:

Stalkeri me ne mogu stalkati jer ne želim imati nikakav kontakt s njima. :zubo:

Offline Đeno

• AstroBrbljavac
  • *

Drago mi je . :hopla:
Nek samo rotira...

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline Arkturus

• AstroPjesnik
Eto, još jednom Đeno čestitke na krasnom tekstu. :112:
Sjedi pet!

Offline Đeno

• AstroBrbljavac
  • *
Eto, još jednom Đeno čestitke na krasnom tekstu. :112:
Sjedi pet!

HJvala , Arktuse , na podršci . Istina je da si me ti jedini podržao . :hopla:
Nek samo rotira...

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
Nije vrag da ti je bitna podrska nas ostalih cija razmisljanja tu nemaju mjesto?  :mrgreen:
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)