[- ASTRONAUTIKA -] > RADIO SWL

Meteorološkim balonom u nebesa

<< < (2/171) > >>

Danijel:
Danas sam bio u lovu na meteorološki balon na čijem donjem kraju je bila meteosonda. I samo da kažem, JA SAM GA NAŠAO :hopla:

Lokacija pronađenog balona je ovdje točno na sredini slike, a u prilogu vam je i kmz file za Google Earth 8)

Posao praćenja leta, primanja podataka koje je sonda odašiljala i lociranja i računanja točnog položaja obavio je Hrvoje Kavalir. Balon je iz Maksimira lansiran u noći, utorak 25.10.2011. godine i te je noći i pao. Dosegnuo je visinu od 31000 metara. S obzirom da je vrijeme bilo loše, danas smo išli u traganje za balonom prema mjerenjima koja je Hrvoje napravio te noći. I bio je točno tamo gdje je Hrvoje izračunao da se zadnji puta javio. U krugu od desetak metara. Prvo smo otišli na pogrešno mjesto jer smo krivo skrenuli pa smo promašili točnu lokaciju za nekih 300 metara. Kako je između nas i balona bila gusta šumica nije nam se dalo probijati kroz gustiš pa smo se vratili i skrenuli tamo gdje smo prvi puta trebali i zatim pješice otišli na lokaciju gdje se trebao nalaziti balon. Ja sam ga prvi primijetio i za nagradu sonda i balon su pripali meni za uspomenu :hopla:

Fotografije možete gledati na Picasi :kokice:

Onaj u plavome sam ja, a onaj u fluorescentome je Hrvoje :mrgreen:

Eno ga u travici :D

Napokon sam ga se dočepao :mrgreen:

Lijevo je puknuti balon, desno je meteosonda 8)

Hrvoje i ja [54*

galileo:
Bravo Hrvoju za uspješno praćenje/lociranje, a Danijelu za pokretanje potrage i "oko sokolovo".   [15*  [15*  [15*

Dario:
a cije su vlasnistvo sonde? smije li ih se uzeti tek tako?

Arkturus:
Sonde su za jednokratnu upotrebu. Tako da su tvoje ako ih nađeš. (Ovu je igrom slučaja konfiscirala policija :zubo: )

--- Citat: Danijel - 29.10.2011. u 21:51:31 sati ---
Lijevo je puknuti balon, desno je meteosonda 8)

--- Kraj citata ---
Meni to liči na rastrgane ženske gaćice (ono lijevo). Ko zna što si ti radio. :mrgreen:

Danijel:
Pumperice :zubo:

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju