Autor Tema: Meteorološkim balonom u nebesa  (Posjeta: 73111 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Krun0

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
  • Spol: Muški
Odg: Meteorološkim balonom u nebesa
« Odgovori #850 u: 29.11.2016. u 06:18:54 sati »
Ima materijala za pogledati i pročitati dosta.
GPS i slanje pozicije najjednostavnije riješiš starom RS41 meteo sondom, samo je potrebno
promjeniti frekvenciju na ISM 433/434MHz band što nije velik problem, nema zamaranja
sa GPS koji radi iznad 20km i protokolom za slanje podataka kao APRS itd..
Da li si to testirao ? ja sam testirao samo RS92 i ne ide iznad 416Mhz, pada snaga.
RS41 jos nisam trebao, da li ako ide na 433/434 snaga pada ?
U principu meni je bilo dovoljno da se maknem iz meteoroloskog pojasa, no ako radis nesto
sto zelis sluzbeno objaviti dobro je da ide u 433/434.
Deus non est !
Testimonia sunt omnibus per circuitum nostrum, si vis videre.

Offline DarkoKZ

• ZvjezdoKrilac
  • **
Odg: Meteorološkim balonom u nebesa
« Odgovori #851 u: 29.11.2016. u 08:54:18 sati »
Da li si to testirao ? ja sam testirao samo RS92 i ne ide iznad 416Mhz, pada snaga.

Naravno da još nisam, pa rano je još  :79:
samo sam zaviro u hardveraj i puno je zanimljiviji od RS92, predajni (TX) chip je Si4032 za razliku od RS92 koja je koristila neki po naruđbi izrađen.
Po podacima ovaj ide od 240-960Mhz, vjerojatno si već vidio kaj je poljak napravil sa RS41
potpuno promjenil software i za sada moše slati RTTY i SSDV RTTY rezolucije 320x200
naravno da javno ne želi dati source, pital ja, veli pošalji mi sondu i lovu za poštarinu da je vratim programiranu.
To bi još bilo OK kad bi kontroler ostavil otvoren, bez zaštite a to baš ne vjerujem da bi ostavil, možda sam u krivu.
Još sam negdi pročital da je napravi da šalje i u OLIVIA modu (MFSK) za slanje podataka u HAB tracking protokolu.
Sonda ko stvorena za eksperimentiranje i razbijanja glave oko programiranja ST-mcu !  [08*
 [71*