Autor Tema: Astro-Blogovi  (Posjeta: 11854 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline pixel

• Važna Osoba
  • Jahač Kometa
  • Spol: Muški
    • UPZ Prototipus
Odg: Astro-Blogovi
« Odgovori #20 u: 04.12.2006. u 23:55:01 sati »
Je, ovo ti je bio zadnji post, došao si ovamo provocirati i vrije?ati forumaše i to bez ikakvih argumentiranih ?injenica. Zbogom!

[42* [24* [24* [24* [24*

(sorry pixel)
Ma da .. valjda ..
Ne znam, kad sam ja dosao na internet (ali ja sam jos zelen ;)) godinu dana sam samo citao newse prije nego sam se usudio nesto napisat. Valjda zato sto nisam htio ispast budala. Takva iskustva su mi uvelike kasnije pomogla, kada bi se ispostavilo da bi bio u krivu da sam recimo u startu reagirao (a bilo bi mi i zao poslije) ..

Nemam bas strpljenja za neke stvari (kad me netko naziva retardiranom budalom npr.) ali rekoh, i ljudi su imali strpljenja samnom (makar ja nisam imao takav stav) pa mislim da je to nekako ljudski otrpit a ne eskalirati situaciju. Nazalost, neki ljudi niti nakon dobronamjernog savjeta nece razumjeti neke stvari - jer ih u biti - ne zele razumjeti! Ali to je njihov problem. Ja se samo tjesim s time da su takvi ljudi podlozni manipulacijama, pa da cu ih i ja jednom moci iskoristiti u svoju korist :) Ali nema veze, bitno da je njihov tata jaci .. ;)

Offline pixel

• Važna Osoba
  • Jahač Kometa
    • UPZ Prototipus
« Odgovori #21 u: 04.12.2006. u 23:58:55 sati »
Hajde dosta o tom liku, kako je došao, još je brže odletio s foruma, vratiti se ne?e, nije vrijedan toga da mu posve?ujete pozornost [02* :mrgreen:
Tuzno je to zar ne? .. toliko mladih ljudi (op. ur. klinaca) ima pristup kompu, a da ispadne da nisu niti vrijedni toga (kao ni vrijedni mnogo drugih stvari).. Ali nema veze .. jedan vise manje, sto me briga .. ili?
Hmm.. previse filozofiram, dobro mi je rekao ;)

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #22 u: 05.12.2006. u 00:01:49 sati »
Nego, reci jesi se vidio / ?uo s Andyjem, nema ga nešto dugo, da se nije zaljubio možda  :wink:

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline pixel

• Važna Osoba
  • Jahač Kometa
    • UPZ Prototipus
« Odgovori #23 u: 05.12.2006. u 00:13:13 sati »
Nego, reci jesi se vidio / ?uo s Andyjem, nema ga nešto dugo, da se nije zaljubio možda  :wink:
jesam, jesam!
Vidjeli smo se u subotu u zminju (ajmo reci, mali astro-sastanak s ekipom iz AUV :))! Ziv je! :) Al', pretpostavljam da je dosta u guzvi, pogotovo sada s ispitima za kraj godine (ipak mu matura slijedi ;)) (ili je to samo varka zbog ljubavi ;))! Tko ce ga znat, naseg Andy-a ;)

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #24 u: 05.12.2006. u 07:31:09 sati »
Dobar daaan,
ja sad ne znam da li je to obicaj ili ne, ali ispricavam se jer sam zapoceo cijeli ovaj incident. Naime, kao sto sam Tinu napisao (btw nisam znao da decko ima 11 g!), nakon posjete doticnom prokomentirao sam mu nekoliko netocnosti/nelogicnosti i predlozio mu a se informira prije nego li pise o znanstvenim cinjenicama. Toga je ocito razjarilo.
Zao mi je sto sam prouzrocio galamu i lose emocije.
Tin, nemoj se ljutiti, mozda je moja kritika bila preostra.  :(
Ipak nemoj biti nekritican kada citas 'znanstveni' blog. Znam da je tesko jer ti se cini da autor zna vise od tebe pa mu vjerujes ali povremeno ipak provjeri, Internet je pun informacija.
Ako ne uvazite moju ispriku, eutanazirat cu se.  :251:
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline HrAstro

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
  • Majstor Svjetlosti
« Odgovori #25 u: 05.12.2006. u 08:32:37 sati »
vjerujes ali povremeno ipak provjeri, Internet je pun informacija.
Ako ne uvazite moju ispriku, eutanazirat cu se.  :251:

da, internet je prepun NETO?NIH informacija (?itajte samo znanstveni kutak na net.hr, tj. bivšem iskon portalu.. pa i tportalu), pa i namjerno dezinformacija.. POPRILI?NO OPASNO (pa i gramatika :))!

Je, ovo ti je bio zadnji post, došao si ovamo provocirati i vrije?ati forumaše i to bez ikakvih argumentiranih ?injenica. Zbogom!

Prvi nam ?lan u bannani :mrgreen:, tj. :240:
.............:HrAstro:. - http://www.hrastro.com/..............

Offline Todor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Keptn Todr
« Odgovori #26 u: 05.12.2006. u 08:47:37 sati »
A ja uop?e jutros ne mogu vidjeti taj slavni blog  :(
Sude?i po žu?ljivosti mora da je bilo zanimljivo pro?itati što piše tamo  :mrgreen:

Ipak nemoj biti nekritican kada citas 'znanstveni' blog.

Slažem se s dag-om. Znanost treba uvijek preispitivati. Nema autoriteta - ako ti Hawking kaže da postoji 11 dimenzija a ti se šeretski nasmiješ i kažeš ne bi išlo luzeru evo ima ih to?no 19. Za takve stvari se dobije Nobela ako ih dobro obrazložiš.  :wink:
Tin - to naravno ne vrijedi za profesore. Oni ipak imaju jake mo?i nad nama. Znaš ona pravila
1. profesor je u pravu
2. profesor je UVIJEK u pravu
3. ako profesor slu?ajno nije u pravu, primijenjuje se pravilo 1 ili 2
Trolor

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #27 u: 05.12.2006. u 09:17:41 sati »
Ma,  'znanstvenik' pise da u nasoj galaksiji ima samo jedna zvijezda - Sunce. Kuzim lapsuse ali iz konteksta se vidjelo da pojma nema o cemu govori.
Pa ima traktat o evoluciji zvijezda: Sunce se hladi i postaje bijeli patuljak i tada (!) ce mu se promjer povecati 10 x.
I sve takve neke nebuloze.

Valjda ga je sada sakrio ili preimenovao, sigurno se srami ... :wink:
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #28 u: 05.12.2006. u 13:37:32 sati »
Ovo je ve? materijal za Zlo?esti kutak  :218: Predlažem da njegov blogi? tamo smjestimo :218:
Dag, ne moraš se ispri?avati Tinu, vjerujem da ti Tin nije previše zamjerio, prošao je on i puno više druže?i se s nama, jelda Tin [10*
No, vidiš, za razliku od Driftera, mi smo zavoljeli Tina, i on je ovdje punopravni ?lan, u?estvuje u svim raspravama i nikada nije napravio ništa loše ili prekršio pravila do te mjere da bih mu amenovao :240: vritnjak kao  :95: Drifteru :218:
Osim toga, Drifter o?ito nije pro?itao ono što je trebao pro?itati pa je prošao tako kako je prošao :mrgreen:
Tin to nikada nije napravio, što pokazuje da ima kudikamo više osnovne kulture od Driftera :215: :207:
A pravopis ?e nau?iti s vremenom. Tin ima puno manji problem, ne zna pravopis, dok ovaj drugi niti zna pisati niti ima kulturu niti zna argumentirano raspravljati. Propali slu?aj :111: Vidi se da je zalutao ovdje pa smo ga otpravili tamo gdje i spada :79:
Dag, Tin, pružite si ruku :103: [71*

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline Acheron

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • SkyWatcher 300/1500 GoTo
    • Zvjezdopisi