Autor Tema: antimaterija  (Posjeta: 2384 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Human

• AstroBrbljavac
  • *
  • Spol: Muški
Odg: antimaterija
« Odgovori #20 u: 27.11.2011. u 17:58:45 sati »

...

Također, interpunkcija ti je super stvar za formirati rečenice koje onda drugi mogu pročitati bez glavobolje :wink:

Nisam do sada htio komentirati, ali kad si već ti, pa reko, da se nadovežem. ;)
Definitivno mu pisana komunikacija nije jača strana. :)

Netko s petnaest godina bi morao znati napisati smislenu rečenicu. Nadam se da nam škole nisu baš toliko jadne da djecu ni to ne nauče, nakon OSAM GODINA deranja školskih klupa.

Offline Human

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #21 u: 27.11.2011. u 18:05:09 sati »
Teško je procijeniti, jer nismo sigurni ni što si čitao niti da li si pravilno protumačio to što si čitao. Ako je pitanje da li 1g antimaterije može stvoriti 20 tona mase, odgovor je ne, nije istina. Ali tu je moguće da si krivo protumačio podatak, jer jako sumnjam da to igdje piše. Ako je pitanje da li vanzemaljci koriste antimateriju, sugerirao bi da nađeš jednog pa ga pitaj :)

edit:

Evo ti primjer kako si pobrkao lončiče:

Ono što tu treba napomenuti je da kod anihiliacije jednog grama antimaterije sa jednim gramom odgovarajuće materije dobijaš oslobađanje energije otprilike jednako kao u 20 KT nuklearnoj eksploziji. To ne znači da se stvorilo 20 kilotona mase od niotkud! 20KT nuklearna eksplozija je ovdje samo navedena kao referenca, usporedbe radi. Govorimo o količini oslobođene energije, što nije isto kao i stvaranje mase iz ničega!

Još jedan dobar primjer pobrkanih pojmova:

Dakle, kao što sam objasnio, nije jača. Govorimo o procesu reagiranja određene količine antimaterije sa istom takvom količinom odgovarajuće materije. To ti je kao kad se roditelji jako vole pa im roda donese bebu. Potrebno je dvoje za taj proces.
A radijacija, odnosno pojam radioaktivnog zračenja, je samo jedan oblik zračenja. Više manje svi procesi oslobađaju određenu formu zračenja, od kojih su ipak većina bezopasni za ljude, na našu sreću. Dakle nije gama-zračenje jedini oblik zračenja, niti je zračenje isključivo vezano uz pojam radioaktivnosti. Zato ti kažem, ne brzaj, daj si vremena, prouči materiju.

Da se nadovežem na ovo.. Isto tako bi jedan gram materije oslobodio toliko energije u svijetu sačinjenom od antimaterije. :)
Ajmo se sada čuditi kako je to jedan gram materije = 20 tisuća tona antimaterije! ;)

Offline Dario

• Galaktička Zraka
« Odgovori #22 u: 27.11.2011. u 18:11:09 sati »
Nadam se da nam škole nisu baš toliko jadne da djecu ni to ne nauče, nakon OSAM GODINA deranja školskih klupa.
Cemu obrazovanje optuzivati za sve i svasta? Vecinom se neko znanje stekne tamo, no primjenjivanje istog je uvijek bilo i biti ce osbne prirode.

Da se vratimo na temu, imam i ja pitanje. :twisted: Kako se skladisti antimaterija?
Skywatcher EVOSTAR ED100 - 100/900mm
EQ5 + SynScan upgrade kit
LET 28mm 2", HR Planetary 9mm 1.25"
Canon EOS 550D
Canon 18-55mm f/3.5-f/5.6 IS, Cosina macro 28-70mm f/4, Minolta 45mm f/2, Nikon E 50mm f/1.8

Offline makijato

• AstroOdisej
  • **
« Odgovori #23 u: 27.11.2011. u 18:17:09 sati »
Zasad nikako..kažu kad je" nađu" onda će ju uskladištiti :mrgreen: :mrgreen:
TS25x100LX,БПЦ:8x30,7x35,12x40,10x50,20x60,10x50,Carl Zeiss Jena 8x30,revue 20x80
Skywatcher MAK:102/1300,MAK:90/1250,AZ GO TO...Nikon D3200

Offline BadMad

• Galaktička Zraka
  • jesu likovi iz crtića obvezni avatari :-)?
« Odgovori #24 u: 27.11.2011. u 18:25:43 sati »

Da se vratimo na temu, imam i ja pitanje. :twisted: Kako se skladisti antimaterija?

u Penning-Malmberg zamci
Skywatcher 114/900 eq1 |  kineski šrot zoom dvogled 8x50

Offline foton

• Zvjezdani Skakač
  • *
« Odgovori #25 u: 29.11.2011. u 13:27:30 sati »
da to su kanisteri u kojima je vakum i antimaterija ne dodiruje nista nego lebdi u vakumu pomocu nekog magneta

a sto se tice onog ranije
najvjerovatnije sam pogresno protumacio

Offline Cepheus

• AstroPripravnik
  • **
« Odgovori #26 u: 30.11.2011. u 21:07:36 sati »
kad smo kod skladištenja antimaterija, mislim da se one čuvaju u nekakvim prstenovima gdje kruže ne dodirujući stijenke tih prstenova...mislim da je tako nekako opisano u Božjoj čestici Leona Ledermana...valjda se dobro sjećam, ispravite me ako sam u krivu.  :?
203/1200 Skywatcher, Dobson, f/6