Autor Tema: Božićno predavanje  (Posjeta: 6310 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Human

• AstroBrbljavac
  • *
  • Spol: Muški
Odg: Božićno predavanje
« Odgovori #10 u: 12.12.2011. u 00:35:00 sati »
Human, ohladi malo.

Što sam sad kriv? Pa nisam bio ni prost ni bezobrazan ni neukusan. Nisam čak ni onu "fuj riječ" koristio. :)

Offline Tvrtko

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #11 u: 12.12.2011. u 10:28:53 sati »
Evo od nekoga tko uopće nije religiozan: toliko si nabrijan kontra bilo čega vezano uz religiju da je i ateistima već malo dosta. Ne propuštaš ni jednu priliku da bilo koju temu vežeš uz to i usput popljuješ sve "fanatike" (koji su, pretpostavljam, svi religiozni ljudi). Ne kažem da su ti vjerovanja kriva, ali daj to malo doziraj. Najkraće moguće, predložio bi da poslušaš Dagov savjet. Dobar je :wink:
« Zadnja izmjena: 12.12.2011. u 10:32:37 sati od Newman »

Offline Human

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #12 u: 12.12.2011. u 13:24:11 sati »
Evo od nekoga tko uopće nije religiozan: toliko si nabrijan kontra bilo čega vezano uz religiju da je i ateistima već malo dosta. Ne propuštaš ni jednu priliku da bilo koju temu vežeš uz to i usput popljuješ sve "fanatike" (koji su, pretpostavljam, svi religiozni ljudi). Ne kažem da su ti vjerovanja kriva, ali daj to malo doziraj. Najkraće moguće, predložio bi da poslušaš Dagov savjet. Dobar je :wink:

Da, primjetio sam da je nekoliko korisnika, a i moderatora izrazito religijski nastrojeno pa ću morati pripaziti da ne izletim bez veze. ;)
Istinabog, primjetio sam prelistavajući stare teme i da su neki sličnih pogleda kao i ja. Isto i moderatori također. No nema veze, nebitno je sada. :)

No moram odgovoriti na ovo. :)
Imaš pravo u jednome, a to je da sam "nabrijan" kontra religije. ;)
Ali... Lijepo se sada odmakni od ekrana, udahni duboko, smiri se, pa pročitaj naslov ove teme. Pročitaj uvodni post, pogledaj kako je dizajnirana slika u uvodnom postu.
A nakon toga mirno i staloženo pročitaj moj post i onda mi odgovori, gdje to ja u ovom svom postu pljujem po ikome?

Fino pročitaj, polako i smireno. I odgovori mi. :)

To jedno, a drugo, kažeš između ostalog da "ne propuštam ni jednu priliku da BILO KOJU temu vežem uz to..", valjda misliš da vežem uz religiju?
Hajde sada otvori sve moje postove. Ovaj forum to dozvoljava. I nema ih puno. Nešto malo više od 130 postova. Pa ih prelistaj i vidi jel stoji ta tvoja tvrdnja da BILO KOJU temu u kojoj sudjelujem pokušavam vezati "uz to"?

Ne stoji naravno. To nije tako. Čak štoviše, niti jednu temu nisam pokrenuo o religiji, niti sam ijednu već pokrenutu "vezao" uz nju, ako već prije netko nije tako nešto pisao. Niti jednu jedinu nisam započeo, ako već netko prije nije. Sve gdje spominjem religiju, svaki puta, samo odgovaram na već prijašnje nečije takve postove.

Tako da, nisi u pravu.

No, savjet moderatora ću svakako poslušati, ali morao sam ovaj post napisati jer si iznio neke tvrdnje za koje nemaš argumenata. :)

Offline Tvrtko

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #13 u: 12.12.2011. u 13:59:20 sati »
Human, ohladi malo :)

Odmaknuo sam se od ekrana i sad više ne vidim naslov teme. Ali primaknul bum se nazad. Gle, radiš jednu dost jednostavnu logičku grešku. Kad netko negativno izreagira na tvoje napise prepostavljaš da je to zato što je osoba religiozna i ne slaže se s tvojim stavovima. Krivo. Ja recimo nisam religiozan. Ali upravo ta agresivna isključivost koju si ovdje demonstrirao (tko nije 100% sa mnom je 100% protiv, dakle religijski fanatik) ti je ono kaj odbija ljude. Možda nisi htio da tak ispadne, ne znam. Internet ti bude kao pojačalo ponekad. Ali ne upozoravaju te ljudi zato kaj su svi primjetili neš krivo o tebi jadnom. Očito neš ispada kako ispada. Mislim da bi bio gubitak vremena s obje strane ići kopati po 130 postova tražeći statistički dokaz da nisi bio naporan ponekad. Ljudi možda već i pušu na hladno ak si smirio priču. U tom slučaju daj malo vremena da se stvar smiri.
« Zadnja izmjena: 12.12.2011. u 14:31:15 sati od Newman »

Offline Human

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #14 u: 12.12.2011. u 14:44:13 sati »
Human, ohladi malo :)

Odmaknuo sam se od ekrana i sad više ne vidim naslov teme. Ali primaknul bum se nazad. Gle, radiš jednu dost jednostavnu logičku grešku. Kad netko negativno izreagira na tvoje napise prepostavljaš da je to zato što je osoba religiozna i ne slaže se s tvojim stavovima. Krivo. Ja recimo nisam religiozan. Ali upravo ta agresivna isključivost koju si ovdje demonstrirao (tko nije 100% sa mnom je 100% protiv, dakle religijski fanatik) ti je ono kaj odbija ljude. Možda nisi htio da tak ispadne, ne znam. Internet ti bude kao pojačalo ponekad. Ali ne upozoravaju te ljudi zato kaj su svi primjetili neš krivo o tebi jadnom. Očito neš ispada kako ispada. Mislim da bi bio gubitak vremena s obje strane ići kopati po 130 postova tražeći statistički dokaz da nisi bio naporan ponekad. Ljudi možda već i pušu na hladno ak si smirio priču. U tom slučaju daj malo vremena da se stvar smiri.

Izignorirao si u potpunosti moj post u kojem tražim da za svoje tvrdnje daš nekakve argumente. ;)
No dobro, mislim da ovdje nisam tema ja, nego nekakvo predavanje pa mislim da smo dovoljno već otišli offtopic.
Pogotovo zato jer nisi argumentirao svoje tvrdnje (optužbe). :)

Offline BadMad

• Galaktička Zraka
  • jesu likovi iz crtića obvezni avatari :-)?
« Odgovori #15 u: 12.12.2011. u 14:54:04 sati »
Baš mi krivo da nećem moći doći. Jel ima kakve šanse da se predavanje snima ili bar objavi neki sežime u tekstualnom obliku?
Skywatcher 114/900 eq1 |  kineski šrot zoom dvogled 8x50

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #16 u: 12.12.2011. u 19:39:47 sati »
To je tradicionalno predavanje, Ante ga drži svake godine u Tehničkom. Svrati iduće godine i možeš ga opet poslušati :wink:

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |